Příspěvky uživatele - zden1

Kvitnú jablone, 22.4.2017 Obsahuje fotku
Právě rozkvétá moje nejbarevnější jabloň Redlove Era. Ale je také ze všech nejkyselejší. Naštěstí je na M9.
Mráz, 17.4.2017
To nemá smysl dávat na špičáky ponožku, protože i kdyby mrzlo tak jim to vůbec neublíží, taková zima už prostě nebude. Naopak by ponožka olámala listové pupeny, z kterých chcete založit korunu.
Chloróza broskvoně 2016, 13.6.2016
Určitě je to chloroza z nedostatku železa, která ale může být pouze relativní. V půdě ho může být dostatek, ale jeho příjem kořeny je blokován jiným faktorem např. u zásadité půdy nadbytek vápníku, těžká málo vzdušná půda, přemokřená půda,... celý příspěvek >
Chloróza terminální části rostlin (hlavně rajčat), 7.6.2016
Chloroza na starších listech bývá obvykle způsobena nedostatkem hořčíku naopak cholozu na nejmladších listech způsobuje nedostatek železa, který ale může být pouze relativní. Takže v půdě ho může být dostatek, ale jeho příjem rostlinami je blokován... celý příspěvek >
Van jako opylovač Rivan, 2.4.2016
Rivan je pylová skupina S1S2 a Van je pylová skupina S1S3 takže vzájemné opylování je možné. 
Třešeň Grace Star - zapěstování a zkušenosti, 18.1.2016
Třešně je lepší řezat za vegetace např. v době květu a řezné rány zamáznout balzámem. U této třešně nejsou boční větve stejně narostlé a bylo by dobré to srovnat na úroveň té nejslabší střihem na vnější pupen.  Terminál může být tak o 20 cm... celý příspěvek >
Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?, 27.12.2015
Stejný problém jsem měl předloni na TopTaste a na některých meruňkách – vředy na větvích doprovázené klejotokem. Podle dostupných informací se může jednat o výsledek činnosti dvou chorob. Jak už uváděl pan Červenka pravděpodobně to začíná u bakterie... celý příspěvek >
Založení švestkového sadu - vhodné odrůdy pro sušení, 27.12.2015
Souhlasím TopTaste je na sušení nejlepší. Althánovu jsem v minulosti sušil, je dobrá, ale dost vytéká, je lepší snížit teplotu sušení, už ji ale nemám protože trpěla na moniliozu.
Rajče plíseň (foto)?, 10.7.2015
Určitě je to nedostatek vápníku. Z nádob se vápník snadno vyplaví, a proto rajčata v nádobách tím trpí víc než rajčata ve volné půdě. Navíc nadbytek dusíku ještě snižuje dostupnost vápníku pro rostliny. Pokud máte přehnojeno dusíkem pak pomůže jen... celý příspěvek >
Přemalování plechového domku na nářadí, 28.6.2015
Mám podobný domek, kterému začala dost stárnout střecha a na okrajích se objevil rez. Celou střechu jsem natřel Hammeritem a drží dobře. Základová barva, kterou uvádíte, určitě není dobrý nápad, protože byste na to musela dát ještě nějakou vrchní... celý příspěvek >
Choroba svestek, 27.6.2015
Asi to bude jen červnový propad plodů, strom si tak reguluje množství plodů, které může uživit.
Prosím o pomoc: co nás na zahradě kouše?, 27.6.2015
Mohla by to být sametka viz ZDE. I když u nás se oběvuje až koncem července a nejvíc je jí v srpnu. 
Uschlé listí, ale dole neco roste, 11.6.2015
Pokud ten "vlk" roste nad roubem tak je to dobré. Počkáte až doroste, ve výšce původní korunky zaštípnete a vytvoří se nová korunka. Pokud roste pod roubem pak ho musíte začátkem srpna naočkovat očkem z nějaké jiné třešně.
Kroucení listů a světle zelené skvrny na listech rajčat, 6.6.2015
Těch případů, že se dostane herbicid do půdy s hnojem je v poslední době čím dál víc. Problém je, že když je zvíře krmeno potravou kontaminovanou zbytky herbicidu, tak i po průchodu trávícím traktem je ten herbicid stále aktivní.
Kde otestovat napadení šarkou (foto), 2.6.2015
Nejbližší je Diagnostická laboratoř v Olomouci. Myslím ale, že to bude dost drahé.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika