Příspěvky uživatele - 205.204

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lipnická švestka, 7.1.2018
Uznávam, že k realizácii zrejme nikdy nedôjde. Teda áno, je to utópia. Ja som to ani nemyslel ako niečo, čo mám v pláne presadzovať. Išlo o prvomyšlienkovú reakciu na príspevok p. Hlavatého o chýbajúcich testovacích staniciach. Na druhú stranu, stále... celý příspěvek >
Rez meruňky, 5.1.2018
Tych 80 cm je zrejme nízko. Jedine ze by to bola odroda s výrazne vertikálnym charakterom rastu, ako Leskora ci Bergarouge. Zavisi aj od toho, na akom podpniku je ten strom. Vyssia vyska spodnych konarov znamena, ze je mensie riziko poskodenia... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 5.1.2018
Som mierne skeptický k možnosti vzniku a udržateľnosti takejto inštitúcie ako navrhujete, p. Hlavatý. Aby to malo zmysel, museli by byť výsadby vo viacerých lokalitách, na každej platiť zodpovednú osobu + prípadne nejakého strážcu úrody v dobe... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 4.1.2018
No ja si myslim, ze tento rok to s mrazovym poskodenim nebude o moc lepsie ako po minule dva roky. Tu na JZ Slovenska je teplo ako v marci cca od 20. 12 a nevyzera to, ze do polovice januara, ale skor ani do konca januara sa na tom nieco zmeni. Tym... celý příspěvek >
Fólie versus mulč, 4.1.2018
No ja teda osobne zalievku formou "urobim si okolo stromceku jazierko a pockam kym sa vsiakne" rozhodne neodporucam pri mladych stromcekoch. Totiz, pri takejto forme sa z povodne kyprej pody vyplavi vzduch, stane sa hutnou, po vyschnuti je ako kamen,... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 2.1.2018
Ďakujem za recenziu, p. Hlavatý. Nemusí byť každá odroda hneď top chuťovka, čo sa týka použitia na priamy konzum. Významná časť úrody zvykne ísť aj do koláčov, na sušenie, na výrobu šťavy či detskej výživy. Tam potom mnohokrát vynikne aj jablko... celý příspěvek >
Saratovskij rubin, 28.12.2017
Popis som si cital, ale opat - "prechodne oteplenie" v Saratove ma zrejme iny vyznam nez u nas. A urcite ma velky vplyv aj to, ake pocasie bolo predtym. Mam za to, ze v Saratove zacinaju trvalejsie zimne mrazy skor ako u nas. Rad sa necham v... celý příspěvek >
Saratovskij rubin, 28.12.2017
Z princípu predbežnej opatrnosti si dovolím byť trochu skeptický. Hlavne kvôli tomu, že Saratov (ako prakticky cele Rusko) ma kontinentalnu klimu. T.j. nemam problem verit odolnosti voci zimnym mrazom -36°C, avsak len v pripade trvalo chladneho... celý příspěvek >
Foliový tunel z ohebných trubek, 11.12.2017
No ja som vychadzal z povodneho linku, kde sa to pouzivalo pre akysi mini-foliovnicek. Tam by kdejaky roxor hravo posluzil, nemyslim, ze by to vrubkovanie malo foliu nejako velmi nicit (vzhladom na male plochy by vietor neposobil velkou silou).... celý příspěvek >
Foliový tunel z ohebných trubek, 11.12.2017
A aky ma zmysel pouzivat tie trubky namiesto roxorov? Plast je rozhodne o dost menej trvanlivy, kadeco skodlive sa z neho moze vyplavovat, ked na nom bude kondenzovat voda. Cenovo je to za meter tusim este drahsie nez nejaky 6 mm roxor. Zvazok... celý příspěvek >
Airlayerying, 6.12.2017
Mne napadá napr. to, že v prípade jofely sa eliminuje problém s infekciou podpníkovej časti šarkou. Predpokladám, možno mylne, že ak hypersenzitívna odroda je štepená na nejakom podpníku, ktorý sa časom infikuje (mravce roznášajú vošky aj na korene),... celý příspěvek >
Zdá se vám Zahrádkář svým obsahem vyvážený?, 27.11.2017
S cudzimi jazykmi u mna nie je problem. Internet ma ale problem v tom, ze ti praktici co sa naozaj venuju ovocinarstvu seriozne, nemaju cas ani chut niekde o tom vypisovat blog ci natacat videa. Ked tak, da sa cerpat z roznych for. Ale skusenosti z... celý příspěvek >
Mnozenie mm106, 27.11.2017
1.) Kedysi tych viroz nebolo tolko, globalizaciou sa sem toho dovlieklo mnoho navyse. Navyse, cim viac preslachtene odrody, tym su zvycajne citlivejsie na napadnutie virozamy. Nejaky krajovy semenac bude mat zrejme vyssiu mieru odolnosti. 2.) vo... celý příspěvek >
Mnozenie mm106, 27.11.2017
Pokiaľ ich nepošlete na laboratórne testovanie - čo stojí niekoľko desiatok eur, tak si istý nemôžete byť. Za predpokladu, že materál, ktorý ste získal bol virus-free (čo pochybujem), nekontaminoval ho pracovník v uvedenom záhradníctve zastrihnutím... celý příspěvek >
Zdá se vám Zahrádkář svým obsahem vyvážený?, 27.11.2017
Radovan - hovoríte mi skoro z duše. Bez snahy uraziť p. Hlavatého, si dovolím ohradiť sa voči označeniu časopisu Sady a vinice "vysoko odborným časopisom". Odborný - možno (na slovenské pomery), vysoko odborný ale už rozhodne nie. Preto stále... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika