Příspěvky uživatele - 87.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak se zbavit po zimě řasy bez filtrace, 9.5.2016
Někde to tu je celkem podrobně. Ve zkratce: setřít řasy kartáčem ze stěn i podlahy a udělat z nich zelenou vodu. Pak dát roztok modré skalice 8g/m3 (=síran měďnatý) a chlór (dávám cca 1/2 L chlornanu sodného). Mixuju to cca 1/2 hodiny čistým kalovým... celý příspěvek >
Prosychání červeného rybízu, 29.4.2016
Vážení, máme na zahradě několik velkých keřů červeného rybízu starých několik desítek let. Doposud každý rok měli velké množství plodů a my jsme je každý rok trochu zmlazovali a vše bylo OK. Letos na jaře jsou všechny keře velice proschlé,... celý příspěvek >
Odmechování trávníku, 12.4.2015
Jenom poznámka k tomu zkompostování mechu. V loni jsme poprvé vertikulátorem projeli zahradu a asi 1 m3 dali do kompostu. Letos při přehazování kompostu jsem našel mech úplně čerstvý nerozložený. Tak letošní várku mechu (asi 3 m3) odvezu na obecní... celý příspěvek >
Odmechování trávníku, 7.4.2015
Dobrý den, prosím o radu co s trávníkem, který je prakticky celý pokrytý mechem. Nyní na jaře, než tráva začne růst, je všude vidět jen mech. Jde o velkou zahradu o výměře přes 2000 m2 a jsou na ni velké zastińující stromy. Koupili jsme v zimě... celý příspěvek >
Podnož Viktor, 25.10.2014
Dobrý den, v nabídkách zahradnictví se objevují třešně na podnoži Viktor. Co je to za podnož mi však poradit nedokázali... Lze někde k této podnoži získat podrobné informace? Děkuji. Eva
Plíseň na listech, 8.6.2014 Obsahuje fotku
Vážení přátelé, letos na jaře jsem postříkal ovocné stromy postřikem proti houbovitým chorobám (hlavně ochrana meruněk) a nyní v červnu vidím plesnivé listy na Kalině a ošklivé fleky na listech jabloně. Nevíte co s tím? Mám to ještě nyní v červnu... celý příspěvek >
Doba postřiku, 2.4.2014
Zajímá mne, kdy se má stříkat třešeň proti červovitosti (vrtule třešňová) a jabloň proti obaleči. V návodu u postřiku je uvedeno, že se má postřik aplikovat dle indikačních papírků. Jelikož nejsem odborník, nepoznám co se na lepící pásy nalepilo. Má... celý příspěvek >
Postřik proti monilioze, 25.3.2014
Použil jsem Horizon 250EW od firmy Agro Bio Opava.
Postřik proti monilioze, 23.3.2014
Vážení přátelé, provedl jsem včera postřik proti monilioze (houbovité choroby) a poté asi za dvě hodiny začalo pršet. Má tento postřik smysl nebo mám stříkat znovu. Děkuji za odpověď.
Vzrůst dubu červeného, 14.5.2013
Vážení kolegové, prosím o radu. Před několika lety jsem přinesl z lesa semenáček červeného dubu. Nyní je asi 3m vysoký, ale má velmi tenký kmen. Průměr u země cca 3 cm. Ale hlavní problém je v tom, že každé jaro vyrazí na koncích větví nové... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 24.12.2012
Jo a ještě něco. Drtič jsem měl upevněný provizorně na jakýchsi kozách, jablečná drť padala do plastového umývadla pod drtičem. Aby se nadrcené kousky nerozstřikovaly po okolí, přivařil jsem na vnější stranu spodního okraje drtiče z 3mm svářecího... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 24.12.2012
Pane Rábku, ten ruční typ jsem letos zdědil spolu s lisem. Drtit jablka ručně je naprosto šílené, jde to pomalu a hrozně bolí ruce.. Vzhledem k časové tísni jsem udělal jen takový pokus s motorovým pohonem - kliku jsem demontoval a osu nastavil... celý příspěvek >
Řez třešně na podzim, 7.10.2012
Máme na zahradě u domu 17 let starou třešeň Burlat. Je příliž veliká (asi 8 m) a velmi stíní. Navíc ještě pěkně kvete, ale přitom má minimálně plodů. Potřebuji ji asi o 1/3 zmenšit. Slyšel jsem, že na podzim a v zimě se třešně nemají řezat. Je to... celý příspěvek >
Neznámá květina, 28.9.2012 Obsahuje fotku
Vážení, koupil jsem na trhu v Německu tuto neznámou rostlinu. Prodavač mně řekl, že do mrazů se musí sesbírat tobolky se semeny, které se na jaře vysejí. Název neznám, prosím o radu a pomoc s identifikací.
MCCuloch Edition 1 vs. Gardol 5350 SPE, 19.11.2011 Obsahuje fotku
Po trech letech bezproblemoveho provozu jsem se rozhodl dat kastli od Edition1 na opiskovani a pozink. Bohuzel jsem zjistil, ze nedokazu stroj uplne rozebrat. Problem mi dela drzak noze ktery je snad nalisovany na osu jdouci z motoru. Kdyz nesundam... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika