Příspěvky uživatele - 229.194

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kombinace samosprašného a samičího kiwi, 21.4.2014
Pro odrůdu Kenn's Red mi byl doporučen jako vhodný opylovač Issai přímo od pěstitele. Já osobně mám prvním rokem Weiki a na cestě mám Kenn's Red a Jenny. Máte někdo zkušenosti, jestli může být Weiki nebo dokonce Jenny vhodným obylovačem pro... celý příspěvek >
Samosprašnost u ořešáků, 21.4.2014
Vyzkoušet to můžu... Jak a kde zjistím, které odrůdy jsou vzájemě se opylující?
Samosprašnost u ořešáků, 19.4.2014
Proč konkrétně je robování ořešáku královského složité? Chápu to správně, že pokud by se roubování podařilo, tak by se víceodrůdový ořešák pěstovat bez problémů dal a sloužil by sám sobě jako opylovač? Například by jedna větev na Jupiteru... celý příspěvek >
Samosprašnost u ořešáků, 19.4.2014
Několik ořešáků královských je asi 1,9km na SZZ do kopce, ale tady u řeky opravdu nic. Potom na JV asi 2,5km jsou vinohrady a tam také nějaké ořešáky rostou. Zkusím ještě zjistit, jak je to s tou hladinou spodní vody... Třeba máte pravdu, že tu... celý příspěvek >
Samosprašnost u ořešáků, 18.4.2014
Lze samosprašnost ořešáku vyřešit naroubováním jiné odrůdy na kmínek jiného roubovance? Tzn. Například máme roubovaný Lake ale dalším roubováním chci mít polovinu koruny Sychrov.  U ovocných stromů se to nějak dělá, jde to i u ořechu - s... celý příspěvek >
Samosprašnost u ořešáků, 18.4.2014 Obsahuje fotku
Je velmi pravděpodobné, že hladina spodní vody je tu hodně vysoko, jsme kousek u řeky. Musím se přiznat, že čím víc o tom přemýšlím, tím víc je mi "jedno" jestli mi bude ořešák zasahovat na vedlejší pozemky, naopak mě zajímá, zda se dočkám brzy... celý příspěvek >
Samosprašnost u ořešáků, 18.4.2014
Je dobrá připomínka zmínit i skladovatelnost. Odrůda Lake vypadá zajímavě, ale mnohé internetové weby tvrdí, že je jen částečně samosprašný. Stále se mi nepodařilo najít zdroj informací, na který se dá zcela spoléhat. Pokud tedy nějaký takový... celý příspěvek >
Samosprašnost u ořešáků, 17.4.2014
Stando díky, to je dobré vědět, a ten Seifersdorfský?
Samosprašnost u ořešáků, 17.4.2014
Díky za přehlednou tabulku, škoda že tam u bohumila ta samosprašnost není. Sychrov začne plodit v kterém roce? (už nejsem nejmladší:))) Ty mandle mě hodně lákají, zahrada je v kraji jihomoravském, nadmořská výška asi 195-200, rovina. Zajímá mě... celý příspěvek >
Kalfas jako květináč - zdravotní hledisko, 17.4.2014
Kalfasy jsou z recyklovaného, ne příliš hladkého materiálu a kdo je kupoval ví, že páchnou na 100 honů. Takže o nějaké stabilitě a nezávadnosti lze velmi vážně pochybovat. Na druhou stranu - jejich cena je oproti truhlíkům a velkým květináčům... celý příspěvek >
Maliník - nedaří se pěstování, 17.4.2014
Nevím jak je to u které odrůdy, ale obecně mám odpozorováno, že malinám se daří ve světlejším polostínu v ne příliš homogenní či kamenité půdě, vyhovuje jim tlející nastýlka a humus v substrátu. Pokud máte jílovitou půdu jako podklad, zjistěte... celý příspěvek >
Kanadské borůvky - jak staré sazenice koupit?, 17.4.2014
Souhlasím, borůvkám se dobře daří při zasazení do rašeliny, potřebují totiž kyselou a dobře propustnou půdu, takže v zásaditých půdách velmi strádají a těžko koření. Zvýšit schopnost příjmu živin a posílení kořenového systému u keříků borůvek a... celý příspěvek >
Je to muchovník?, 17.4.2014
Je to muchovník olšolistý. Určitě - odpovídá květ i list, mám ho spolu s jinými druhy muchovníků, tak mohu porovnat.
Samosprašnost u ořešáků, 16.4.2014
Se sousedy je to domluvené tak, že až ořech bude rodit, budou mít ořechy a sami si sklízet listí. Odrůda Sychrov mi přijde dost zajímavá, pokud je tedy zcela samosprašná a bude mít dobrou úrodu i když v okolí žádné další ořešáky... celý příspěvek >
Samosprašnost u ořešáků, 15.4.2014
Můžu poprosit o odkaz na ten pomologický atlas? Nějak se mi ho nepodařilo vygooglit beboť nevím jak vypadá to, co hledám. Nevíte někdo, jak jsou na tom konkrétně Seifersdorfský a Bohumil s dozráváním samiších květů a jehněd?
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika