Kombinace samosprašného a samičího kiwi



Ahimsa - (27) - 229.194 (?)
21.4.2014 6:17

Pro odrůdu Kenn's Red mi byl doporučen jako vhodný opylovač Issai přímo od pěstitele. Já osobně mám prvním rokem Weiki a na cestě mám Kenn's Red a Jenny.

Máte někdo zkušenosti, jestli může být Weiki nebo dokonce Jenny vhodným obylovačem pro Kenn's Red?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 110.61 (?), 14.3.2014 16:47, zobrazeno: 21740x

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenost kombinace kiwi Issai a např. Kens Red, weiki. Jde o to, zda samosprašná odrůda dokáže opylovat i další samičí odrůdu? Díky za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.134 (?), 14.3.2014 18:21

Skúšal som vlani preniesť peľ z Issai na Kenn´s Red, v rôznych štádiách kvitnutia.Nepodario sa, a všetky kvety opadli.Vzdialenosť krov je asi 5 m. Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 14.3.2014 18:40

Mám buď Issai nebo Weiki, které se prezentují jako samosprašné. Když jsem to před pár lety kupoval, bylo mi jedno, jak se to jmenuje, jen když to budu mít... Rostliny plodily drobné plody, které dozávaly dost pozdě. Pan Beran mi doporučil i k nim samce. Plody prý jsou větší, chutnější, lépe dozrávají... Tak jsem to vyřešil podle jeho rady - ne novou rostlinu, ale naroubovat samce do jednoho keře. Roste, práší, je na stejném kořeni jako samice, můžu ho upravit jak je třeba. Teď budu roubovat i jiné samice a jestli budou lepší, keř na ně převedu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ahimsa - (27) - 229.194 (?), 21.4.2014 6:17

Pro odrůdu Kenn's Red mi byl doporučen jako vhodný opylovač Issai přímo od pěstitele. Já osobně mám prvním rokem Weiki a na cestě mám Kenn's Red a Jenny.

Máte někdo zkušenosti, jestli může být Weiki nebo dokonce Jenny vhodným obylovačem pro Kenn's Red?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.195 (?), 24.4.2014 13:20

Jenny je actinídia chinensis

Issai, Weiky a Kenns Red sú actinídie arguty.

Je to veľký rozdiel - dva rozdielne druhy.

Ak by sa ti podarilo opeliť argutu chinensiskou vytvoril by si viac ako pravdepodobne nový druh actinídie.

Kolomikta - kolomiktou

Arguta - argutou

Chinensis - chinensiskou

Deliciosa - deliciosou.

Také su bežné praktiky, kombinácia sa nedarí. Ten predajca bol ozaj len predajcom a ty si mu bohužial naletel. Určite si nebol asi sám. To sú tí dnešný obchodníci, ktorí nemajú o tovare ani šajnu a len vymáhajú od neznalých peniaze za nepotrebné veci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ahimsa - (27) - 229.194 (?), 25.4.2014 3:17

Obchodník to byl asi dobrý, ale už ne Dobrý.

Takže když zůstanu u arguty a chinensis dám pryč, zůstávají mi Kenns Red a Weiki + přibude Issai

Kenns Red je prý cizosprašný, Weiki a Issai samosrprašný druh.. Může tedy Weiki a Issai opylovat Kenns Red, nebo je naprosto nezbytný samčí keř?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 188.195 (?), 25.4.2014 14:13

Ja s tým skúsenosti nemám. Weiki a Issai nemám. Mám len cudzoopelivé, No na tú kombináciu by som sa nespoliehal a toho samca by som aj tak si zohnal. Výrazne zlepší kvalitu tvojich rastlín. Opelenie samcom má vraj vplyv na veľkosť a množstvo plodov samoopelivých kultivarov

Mám:.

2 x Jumbo,

Kens Read,

Ambroziu čo je údajne inak nazvané Jumbo,

Genevu

Samice ešte nekvitli a tento rok ešte kvitnúť nebudú. Možno až na druhý rok sa dozviem či sú to naozaj samice.

a údajne samca ktorý bude kvitnúť prvý krát, takže až teraz sa dozviem či to samec naozaj je. Kúpa v obchode prípadne u samozvaných predajcov je vždy len lotériou. Spoľahnúť sa dá len na dar alebo kúpu od naozaj známeho. Stále držím palce.

Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ahimsa - (27) - 229.194 (?), 2.5.2014 12:05

Jiný prodejce plantica.cz mi jako (cituji) ideálního opylovače doporučil k argutě právě Kolomiktu.

Je to v pořádku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 188.195 (?), 13.5.2014 15:04

Kolomikta je iný druh!!!  Kvitne oveľa skôr ako arguta, preto argutu opeliť v žiadnom prípade nemože!!! Jedine by bola šanca mať kolomiktu tak že by ste dokázali oddialiť začiatok kvitnitia jej samca o asi tri týždne až mesiac prípadne viac čo sa bežne nedá. Príroda je príroda a rozkazuje si sama. Môžete však odrezať konáriky kolomikty dať do ladničky na mesiac a potom vo vode dať kvitnúť. Stýmto potom ručne opeliť alebo rozkvitnuté halúzky zavesiť ku argute. Ak sa Vám to podarí opeliť dopestujete pravdepodobne nový druh Actinídie XXXXXXXXX. Prajem veľa trpezlivosti pri Mičuríčštine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.161 (?), 25.4.2014 18:17

Dobrý deň, ja by som sa chcel tiež opýtať či sa mi opelí Issai s Weiki alebo mám ešte niečo dokúpiť, sú to mladé rastliny tak chcem, aby už ked budú kvitnúť tak aby zbytočne kvety neopadali, ale opelili sa.Som začiatočník s kiwi takže budem rád za každú dobrú radu :) Ďakujem:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika