Příspěvky uživatele - 165.135

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vypěstování broskve z pecky, 19.3.2010
Nejlepší pecky na podnož jsou z tzv.vinohradnických broskví.Pokud už sejete semeno kulturní odrudy, tak pouze pozdní odrudy. Rané jsou nevhodné.
Odrůdy melounu vodního, 19.3.2010
Opravdu by mě zajímalo, proč už sejete semínka melounu.Tyto rostliny mají rychlý vývoj a pak jsou vytáhle. Jedině, že by jste je pěstovali v skleníku. Pokud je vysadíte ven až po zmrzlých, tak jak ty rostliny vypadají. U nás na trhu prodávají... celý příspěvek >
Odrůda rajčete, 19.3.2010
Pár let již pěstuji Tornádo F1 a Bonset F1 obě odrudy mužu doporučit jsou výborné. Letos chci zkusit k tomu něco nového, ale moc mě nechutí tvrdé rajčata.Ty mě připadají jako z obchodu.Proto by mě zajímalo, jakou máte zkušenost s jinými odrudami co... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 19.3.2010
Je možné sadit meloun i podnož do jednoho květináče vedle sebe s tím, že meloun vysejete 4 dni pred tykví.Naroubovat anglickou kopulací jak už tady bylo popsáno ale tak, že rostliny nevytáhnete ze země obě budou vedle sebe s vlastními kořeny.Roubuje... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 18.3.2010
Mirku, Syllit je výborný postřik na broskve, ale je to jak píše pan Vinšálek pouze organický fungicid s hloubkovým učinkem, to znamená, že pronikne do rostliny, ale není v ní rozváděn rostlinnými šťávami jako systémové přípravky, ty se aplikují pouze... celý příspěvek >
Měděný drátek ve stonku - prevence plísně?, 18.3.2010
Osobně si myslím, že pokud má někdo obavy z mědi, tak ať dodrží ochranou lhutu tak jako u kuprikolu, který obsahuje 84 % oxichloridu mědi a to u rajčat 7 dní a drátek týden před zběrem vytáhne. Myslím, že některé organofosfáty a systémové fungicidy... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 18.3.2010
Mirek na videu ukázal Daskalovu metodu v praxi akorát s tím rozdílem, že japončík použil místo drátu dřevěnou tyčinku.  Jery
Proč mi sadba vyčouhla?, 18.3.2010
Nic s tím nedělejte je to normální 3 cm není nic moc.Hlavní problém je v tom, že v noci to máte na teple asi radiator a není světlo a proto se to vytahuje.Přes den to dejte na okno a v noci na chladné místo.Při pikírování to zasadíte až po děložní... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 18.3.2010
Vyzkoušeno to nemám, ale je to klasická metoda podle Daskylova, kterou mužete použít, pokud je podnož silnejší než roub. Roub se seřízne kolmo na osu. Po zasunutí roubu místo omotají vlhkou vatou.
Jak se vyrábí osivo F1?, 16.3.2010
Přesně tak, ale po kastraci odstranění tyčinek musíte tyto květy izolovat např.mikrotenový sáček ap.a opylení se dělá ručně štetečkem.Zkuste experimentovat a vytvořit si vlastní rostlinky.Dělá se to hlavně proto, aby se získala nějaká dobrá vlastnost... celý příspěvek >
Jak sázet semena a jak pikýrovat rajčata, 16.3.2010
Režim změnte ihned po vyklíčení to znamená sundat sáček a dát na světlo.Já to mám na parapetě na okně.Někdy se stává, hlavně když svítí sluníčko, že semínka rajčat které klíčící rostlina vynáší na povrch tvrdnou neodpadnou a rostlinka uhyne.Proto až... celý příspěvek >
Broskvoň - jakou?, 16.3.2010
Pěstuji broskve na jihu Slovenska a podmínky na pěstování tu jsou opravdu výborné, ale mám takovou zkušenost, že většina kupovaných stromku po zasazení živoří a je velký problém přinutit strom aby rostl. Většina mě po kráke době odešla.Kořeny broskví... celý příspěvek >
Papriky - kypření, 15.3.2010
Já papriky přihrnu jako brambory, k rostlině, tím udělám žlábek dlouhý tak jak je dlouhý řádek (2m,3m i víc) a do toho zavlažuji podmokem.Rostliny jsou nahoře a kořeny mají dostatek vláhy.Vody naleji hadicí velké množství a zalévám tím pádem mín... celý příspěvek >
Jak sázet semena a jak pikýrovat rajčata, 12.3.2010
Při klíčení potřebují semena vyšší teplotu, proto je dávám na radiátor.Nejprv starou knihu na to misku se semeny, která jsou zaseta ve výsevním substátu na to mikrotenový sáček.Spolehlivě vyklíčí a pak sáček odstranit.Jak se objeví pravé listy... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 12.3.2010
Podnož tykev uříznete těsně nad děložními lístky a mezi tyto děložní lístky vyvrtáme drátem díru asi 2 cm hluboko.Drát by měl být hrubý asi jako roub.Roub okurku uřežeme a do toho zasuneme.Hypokotyl okurky po zasunutí má být ještě asi 2 cm nad... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika