Příspěvky uživatele - 165.135

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Broskvoně a merunky jako vřetena, 12.3.2010
Ty stromy na fotkách nejsou štíhle věteno, ale vypadá to na stěnu, asi nějakou palmetu.U vřetena nenechávají žádné silnější kosterní větve asi tak, jko u jabloní.
Broskvoně a merunky jako vřetena, 12.3.2010
Sad má odhadem 5 let výška do 2,5 m udržují to řezem.Stromy v řade odhadem 1,5m od sebe, ale urodu mají každý rok vysokou a plody výběrové.Prodej je i jako samozběr.
Kdy poprve presazovat sazenicky zeleniny, 11.3.2010
Každý rok seju 15.3. a 1 x pikíruju ve fázi 1 páru pravých listu do dřevěné bedýnky z ovoce kde se vejde asi 30 - 40 rostlin. Ven vysazuji asi dle počasí do 10.5. V případě pěkného počasí je otužuji venku.Vysévat rajčata v lednu nebo unoru pokud to... celý příspěvek >
Roubování melounů a okurek, 11.3.2010
Postup je takový, že podnož vysejete o 2 dni spíš než meloun ap. a roubuje se tak, že drátem o stejném pruměru jako roub uděláte díru do podnože a do toho se vsune roub a mužete i zavázat.          Jery
Broskvoně a merunky jako vřetena, 11.3.2010
Na Jižním Slovensku pěstují celé sady broskví v tvaru štíhle vřeteno.Urody mají vysoké a je to výhodné i na zahrádky kdo má málo místa muže vypěstovat více odrud.
Jakou pozdní odrůdu broskvoně?, 10.3.2010
Cresthaven je opravdu jedna z nejlepších pozdních odrud.Chutově je lepší než Fairhaven.Dobrá je i odruda Burbank July Elberta.
Postřik proti přezimujícím škůdcům u révy, 5.3.2010
Po vyrašení Sulikolem K 3% roztok (30 g /1l vody),pak před květem a po odkvětu Shavit 0,2 % roztok +Harmavit 0,2% (to máte 20 g na 10 l vody),učinkuje na padlí i na perenosporu, pak stříkejte dle počasí. Je li sucho, tak přípravky proti padlí, je li... celý příspěvek >
Podpěra pro maliníky, 27.2.2010
Roxor je super.Záleží kolik máte rostlin.Já dávám ke každé rostlině roxor pruměr 10 mm a 1,5 m nad zem pak už jen vyvážu.Vydrží to roky.
Jak uchovat výhony maliníku do jara, 27.2.2010
Heritage je remontantná odruda, která plodí na jednoletých výhonech.Po sklizni ostříhejte až u země.Na jaře vyrustající letorosty oddělte a rozsadte.Třeba zalít.Řízky by jsem maliny nemnožil.
Okraje trávníků: strunová sekačka x nůžky, 25.2.2010
Zkuste olemovat trávník zámkovou dlažbou položenou na uroveň trávníku.1m čtvercový je asi 10 m délky obruby.Po teto obrubě jedete normální sekačkou a nepotřebujete ani strunovku a je to podstatně rychlejší a vydrží to roky.
Odrůdy paprik, 21.2.2010
Pár let pěstuji Amy, ktera má tu výhodu, že není F1 a tak každý rok vyberu tu nějvětší papriku, kterou si nechám na semeno, dozraje až do uplně červené barvy.Z toho mám každoročně výborné rostliny i urodu.Amy je opravdu dobrá.Toto nelze dělat u... celý příspěvek >
Postřik proti přezimujícím škůdcům u révy, 20.2.2010
Já stříkám po narašení Sulikolem 3% a pak před květem a po odkvětu Shavit 0,2% roztok.Do toho přidat Harmavit 0,2%.
Sloupovitá odrůda třešní - popř hrušní, švestek, jabloní a drobného ovoce, 14.2.2010
Mám 3 ks.sloupovité jablone staré asi 15 let. Jsou vysoké asi 4 - 5 m a uroda je na nich obrovská.Z jednoho stromu jsem obral asi 80 kg. jablek. Jsou zelené rané a velmi velké.Druhý strom je červené jablko, menší asi jako Gala a pozdní.Názvy odrud... celý příspěvek >
Odroda nero a moravsky muskat, 25.1.2010
Moravský muškát na stredním vedení rodí bohate a spolahlivo, je dosti náchylné na perenosporu, ale nejvetší problémy jsou u tohoto hrozna osy, jelikož je velice aromatické a vonavé.Chutove výborné i jako stolové hrozno, ikdyž je to moštová... celý příspěvek >
Pinova, 24.1.2010
Pinovu mam 5 let a ruším ji.Má velice pevnou dužinu skoro až tvrdou, i když vysokou urodnost a netrpí chorobama je dosti odolná.Ale je opravdu tvrdá.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika