Příspěvky uživatele - 210.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Broskvoň Harbrite, 22.4.2011
Odrůdy Royal, Glory, Royal Gem, Spring Lady, Symphonie atd. jsou zajímavé svým vybarvením a na pohled málo plstnatou slupkou. Mají asi i jiné přednosti. Vypadá to, že ani po letech si cestu na trh bohužel nenašly.
Pozdní odrůdy slivoní v roce 2010, 21.4.2011
Ahoj Palo. Já mám Hanity 3. Jednu na Myrobalánu a dvě na Wagenhaimově. Na Myrobalánu začala rodit později a zpočátku byly i nějaké podezřelé kresby na listech, které už tam nejsou. Na Wagenhaimově rodí už od druhého roku po výsadbě. Pan Boštička... celý příspěvek >
Oullinská renglóda, 20.4.2011
Nejstarší ovocný strom na mé zahradě je Oullinská renglóda. Existují pravděpodobně dva klony této odrůdy. Já mám ten s většími plody. Rodí celkem pravidelně mnoho větších zelenožlutých plodů, které sice rychle přezrávají, ale v optimální... celý příspěvek >
Pozdní odrůdy slivoní v roce 2010, 20.4.2011
Odkud jseš Honzo? A kde scháníš stromky? Chrudimskou jsem nesehnal ani tam, kde by ji měli mít (Vaňkova školka Chrudim) a místo Topfirstu mi prodali asi Top, ale mate mě, že nejde od pecky.
Pozdní odrůdy slivoní v roce 2010, 20.4.2011
Ahoj Palo. Chápu, že chceš mít úrodu co nejdříve, asi jako každý. Pro mě už je teď spíše důležité, aby se udržel obrost na starším dřevě a aby strom nestřídal v plodnosti. Ideální obrost má STANLEY. Ten už od prvních let rodí a obrost se drží i na... celý příspěvek >
Novější odrůdy broskvoní, 18.4.2011
Kdo má prosím nějaké zkušenosti s pěstováním těchto odrůd: Spring Lady, Royal Glory, Royal Gem, Elegant Lady, ale i Syhonie, Regina nebo zkušenosti z řadou Teska, Telura, Teliesa atd., nebo Harrow Beauty, Flamin Fury, Harnas, Candor, Inka,... celý příspěvek >
Pozdní odrůdy slivoní v roce 2010, 18.4.2011
Dobrý den. Určitě je takových odrůd více. Mohu se podívat, co mně kvete na přírůstcích z minulého roku. Já jsem se Vás chtěl zeptat (pokud jste to Vy, co jste odepisoval na broskvoň Harbrite), jestli máte zkušenosti z pěstováním nějakých novějších... celý příspěvek >
Kráska, Hargrand, Sylvercot, Sylred, 18.4.2011
Váš názor ohledně odrůd Pincot, Sylvercot a Kioto je cenný. Většina pisatelů hodnotí tyto odrůdy kladně. Myslím, co se týče chuti. Nevěděl jsem před lety, že se právě tyto odrůdy stanou tak populárními. Bral jsem je jako jedny z mnoha nových... celý příspěvek >
Bergeron je nejlepší, 17.4.2011
Na Hargrand nikdo nereaguje. To je škoda. Já už jsem si ji mohl dávno pořídit, ale stále to odkládám. Je to jednak díky literatuře, která může být zavádějící (např. že díky velkým úrodám stromy brzo kolabují), nebo, že jsem v jedné prodejně viděl... celý příspěvek >
Bergeron je nejlepší, 17.4.2011
Souhlasím. Na m.úžeh je opravdu hodně citlivá. Je to jako u jiných kvalitních odrůd. Vždy něco za něco.
Bergeron je nejlepší, 17.4.2011
Já vám můžu maximálně doporučit jako podnož pro meruňky myrobalán. Ten nejlépe snáší sucho. Do písčitých, suchých půd je velmi vhodný. Jinak meruňka snáší sucho lépe než broskev. Pardubice jsou taky sušší oblast. Já pod všemi svými stromy hodně... celý příspěvek >
Těchobuzická, 17.4.2011
Byla by škoda, kdyby rodila málo. Něco se dalo tušit už když jsem četl, že plodnost je střední až větší. Ale například tohle kdysi uváděli o bulharské odrůdě Gabrovská, ale přitom je u mě jedna z nejlépe rodících odrůd. Ještě nevynechala a každoročně... celý příspěvek >
Pozdní odrůdy slivoní v roce 2010, 17.4.2011
Děkuji za názor. Moje Č.ranná zatím také moc nerodí. Podle mého stromu ji nehodnotím. Známý jich má v sadu hodně a na každém stromě jich je na pohled poměrně málo, ale za to jsou veliké. Vypadá to jako kdyby je tam někdo rozvěsil, jak na vánoční... celý příspěvek >
Těchobuzická, 16.4.2011
Pánové a co Těchobuzická? Měl jsem minulý rok první plody a když je tam necháte pořádně dlouho, tak to je lahoda. Lepší jak Toptaste. Ale květů je letos poskrovnu, což je škoda. Ale tenhle kříženec Zelené renglódy a Domácí švestky je můj typ. Uvidíme... celý příspěvek >
Toptaste, 16.4.2011
Na výsledky u téhle vychvalované odrůdy jsem opravdu zvědavý. Měl jsem minulý rok první plody a kdybych od ní tolik neočekával, byl bych spokojen. Sladká je dost, ale čekal jsem výraznější chuť. Mám ji na myrobalánu a hodně roste. Tophity mám na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika