Příspěvky uživatele - 96.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Přilba k motorové pile, 3.11.2013
Až uvidíte u někoho od pily prořízlý "kšilt" přilby tak pochoíte proč... :-)
Přilba k motorové pile, 2.11.2013
Mám přilbu Oregon-žlutou s drátěným štítem.Perfektne sedí, hluchátka slušně hluchají, dají se nadzvednout a zaaretovat nebo sklopit vzad na přilbu. Ale po roce se mi ulomil na boku plastový pant držící ji na hlavě (část vnitřního pavouka držící na... celý příspěvek >
Zjištění otáček motoru, 1.11.2013
A ještě mě napadl dovětek k magnetu. Když už mám sám strach jej k pile připevnit, nestačilo by přiložit jen samotný cyklocomputer od kola z boku k místu kde se otáčí větrák? Ke startovací šňůře? Na větráku přeci je magnet! Akorát by bylo potřeba... celý příspěvek >
Zjištění otáček motoru, 1.11.2013
Promiňte, jen jsem chtěl reagovat a ověřit nápad měření otáček multimetrem. Na další debaty počínaje co vše je a co není frekvence, čítač, jak se měří a co je či není harmonický kmitočet a zda to znamená sinusoidu či jen spojitý... celý příspěvek >
Zjištění otáček motoru, 1.11.2013
Většina otáčkoměrů pro motorové pily dnes pracuje bezkontaktně. Stačí je jen přiložit. Zaznamenávají napětí indukované svíčkou.  Když jsem to teď zkoušel, tak mě multimetr ukazoval i při cca půlmetrové vzdálenosti. Bohužel měřím na... celý příspěvek >
Zjištění otáček motoru, 1.11.2013
Možná se obvykle měří harmonické-záleží v které oblasti se pohybujete. Ale frekvence (stejně jako její převráená hodnota: perioda) se měří u jakýchkoliv proměnných veličin-kmitů. Není omezena pouze na harmonické kmity. I frekvenční... celý příspěvek >
Zjištění otáček motoru, 1.11.2013 Obsahuje fotku
Nevím jak jste na to přišel, samozřejmě, že je to totéž. Obojí je frekvence. Pouze je nutno přepočítat jednotky z Hz (kmity či pulsy za vteřinu) na otáčky za minutu=vynásobit údaj v Hz šedesáti. Nedalo mi to, zalovil jsem pod postelí a vylovil jeden... celý příspěvek >
Zjištění otáček motoru, 1.11.2013
Kliiid... Pán 144 nemá žádnou "svoji teorii". Pouze reagoval na vaši poznámku o "zjednodušených představách", která vzbuzuje pocit, že dobře víte, proč to nejde. Také by mě to zajímalo proč by to nešlo-pokud s tím máte nějakou zkušenost. Pokud nemáte... celý příspěvek >
Spojenie 3 tramov, 29.10.2013 Obsahuje fotku
Var.3
Spojenie 3 tramov, 29.10.2013 Obsahuje fotku
VAr.2
Spojenie 3 tramov, 29.10.2013 Obsahuje fotku
Variant je fůra. Nemyslím si, že v tomto případě je nakreslená rybina nejlepší řešení. Na vašem obrázku levý trám 1 bude oslaben na polovinu a hrozí štípnutí podél vláken. Považuji za nutné trám na spodní hraně-těsně před místem, kde začíná... celý příspěvek >
Bruska na řetězy motorových pil, 27.10.2013
Když se podíváte na profil zubu z boku, tak mírně stoupá. Ve styku s dřevem je jen ostří a tělo zubu sestupuje níže aby se snížilo tření. POkud jeden zub přečnívá, pak je v hlubším záběru a naopak ostatní v menším. Vedle kopání pily to je také velký... celý příspěvek >
Prosba o radu s výběrem pily, 21.10.2013
80cm dub je především škoda pálit! Nehledě na kyseliny v dubovém dřevě..
Bruska na řetězy motorových pil, 18.10.2013
Pilníkem určitě-to je základ. Bez něj ani ránu. Stojí pár korun, nemusíte po lese hledat zásuvku, vejde se do kapsy. Když se ztupí můžete si z něj vybrousit třeba šídlo nebo rýsovací jehu. Stačí po každé nádrži 2-3x projet každý zub. Vzhledem k... celý příspěvek >
Vyhřívaná rukojeť +/-?, 17.10.2013
Mám vyhřívanou rukojeť. Je to fajn-dokonce to pálí bez ruklavic skoro k nevydržení. Úbytek výkonu jsem nepozoroval (řezal jsem suché klády na topení, od 30 do 50 cm v průměru-takže dost zlé dřevo pro pilu). Vždycky je možnost to vypnout. Na druhou... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika