Příspěvky uživatele - Mimmo

Bokashi druhé kolo, 23.1.2020
Po předcházející plodné výměně odborných názorů přejděme alespoň na zjednodušený popis vlastních reakcí v biomase: 1. Aerobní perioda (opak fotosyntézy) CUKR + KYSLÍK → OXID UHLIČITÝ + VODA + ENERGIE/TEPLO Tato počáteční reakce... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 21.1.2020
S tou blízkostí anaerobních a aerobních procesů asi máte pravdu. Já mám jednu nečekanou anaerobní zkušenost také. Rozhodl jsem se zabránit zamrznutí vodoměru v šachtě tím, že jsem napytloval 5 plastových pytlů zdravým oschlým lipovým listím a vodoměr... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 20.1.2020
Už to víme skoro všechno. Biouhel, který má obsah uhlíku od 56 do 95% se vyrábí při teplotách od 300 do cca 700ºC. Ten, který se vyrábí při nižších teplotách, má podobné složení, účinek i obsah uhlíku jako ty nerozpustné huminové polymery. Obě... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 20.1.2020
To povídání o černozemi bylo docela zajímavé a poučné pro každého z nás. Takže ty nejtmavší huminové látky v půdě jsou prakticky nerozpustné, vzniklé polymerizací při prudkém střídání teplot a obsahují až 62% uhlíku. To už je skoro biouhel. Ale... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 20.1.2020 Obsahuje fotku
Taky si nejsem jistý, kolik spraše je na velkých rovinách, které v krajině vyválcovaly řeky. Tuším, že na většině z nich je podkladem pískový sediment a na něm ta černozem. Asi to nebude všude stejné. V loňském roce jsem měl na starosti stavbu... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 20.1.2020
Myslel jsem, že opravdová černozem vzniká hlavně na spraši. Na písku ani na jílu zřejmě nevznikne.
Kdouloň obecná, 19.1.2020 Obsahuje fotku
U sousedů mají čtyři kdouloně, ale plody moc nejedí. S kdoulovým kvasem je prý moc práce a málo cukru, takže jim to často popadá bez užitku na zem. Kdouloně kvetou jako poslední ovocný strom a na podzim dlouho drží plody i listí. Včera mě soused... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 19.1.2020
Pro ivap: čtěte bláboly pozorně nebo je nečtěte. Nevím, co se mi touto formou snažíte dokázat. Respektuji váš odborný pohled. Není tam však přímo napsáno, že je organická hmota musí zachytit, ale že umožní zachycení. Bakterie pomocí enzymů a jiných... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 19.1.2020
Pro PP: Zatím jsme jen mírně pokročilí, takže vám to tady nikdo neobjasní přesně. Ale nejde o hnití. Píšou, že použité bakterie hnití znemožňují. Nenašel jsem však seznam těch použitých bakterií. Mně ten proces připomíná spíš zažívací trakt... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 18.1.2020 Obsahuje fotku
Pro p. Lysenko: říkáte to správně. Ve vazbách příspěvků jsou asi někdy poruchy. Moje černozem vznikala vypálením pralesa. Na okolních polích vídám ilegální vypalování plevelů a dřevin dodnes. Bokashi, které tam možná přidám, proto už nepotřebuje... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 18.1.2020
Na základní školu jsem taky chodil. A většinou jsem dával pozor. Nevadí mi, když mě budete také považovat za pomatence. Jsem na to zvyklý.  Uhlík z půdy fotosyntetizující rostliny neumí využít. Možná jste nedávala dobrý pozor na některé... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 18.1.2020 Obsahuje fotku
Bokashi nevyznělo v prvém kole příliš pozitivně. Mohlo to být tím, že většina diskutujících si tento proces nevyzkoušela, nepřečetla si o tom informace potřebné k diskusi ani si nepustila videa ze světa. To se týká i mě. Vůbec se nedivím, že byl tedy... celý příspěvek >
Presazeni rostlin, 15.1.2020 Obsahuje fotku
Pro FZ: Teď jste mě tedy dostal. Uznávám, že je to teoreticky nemožné a nebudeme se o tom proto dále bavit. Nemám tolik času. Musím přesazovat dokud nezačne pršet nebo sněžit. Taky to někdy zkuste. Já to dělám denně. Kdo s přesazováním stromků... celý příspěvek >
Presazeni rostlin, 14.1.2020
Není řeč o zemině, ale o kořenovém balu. Já si to nemyslím. Já často přesazuji v mnoha typech zeminy. Předpokládám, že s kořenovým balem přesazujete mnohem častěji.
Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna, 13.1.2020 Obsahuje fotku
Možná by se teď hodila fotodokumentace k rostlinám, které skutečně vstoupily do třetí sezóny. Já tedy vím jen o třech. Kolega svou Vilmu*** (původně z mého výsevu) vůbec nestříhal. Nasazovala nahoře květy a plody i prosinci a lednu. Jenže rostla moc... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika