Příspěvky uživatele - Mimmo

Kysané zelí, 31.1.2020 Obsahuje fotku
Asi jsem spíš jedlík než kuchař. Dneska jsem měl dvě sarmy a fakt. Listy nebyly jen uvařené, ale opravdu vykvašené.
Jakou broskvoň do vyšších poloh, 31.1.2020
Ano, říká se to. Já ale pěstuji Katrinu s miskovitým květem v 520m. Každoročně plodí. Meruňky to tam však nevydrží. Jen pár plodů na ozdobu a ne vždy.
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 29.1.2020
Spíš to bude matka příroda. Z rajčatových odrůd by to mohla snad být jen Maglia Rosa psána azbukou.
Bokashi druhé kolo, 28.1.2020
Českou vyhlášku, která stanoví požadavky na skladování uhlí, neznám. Na Slovensku to je Vyhláška č. 258/2007 Z. z. Pokud se ptáte na důvod, nejsme ti nejkompetentnější. Ale z diskuse plyne, že čím je v palivu méně uhlíku a větší povrch (drť),... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 28.1.2020
Podle hasičů jsou brikety a zejména zvlhlý briketový prach nejnáchylnější k samovznícení. Vůbec se jeho skladování nedoporučuje (týká se i briketových třísek a zlomků). Nejméně je náchylný antracit a koks.
Roubování, 28.1.2020
Já v takových případech používám hlavně plátkování nebo taky sedélkování. Pokud použijete "plátkování", neporaníte tolik podnož a taky řez podnože bude jednodušší. Tak, jak to máte nakresleno, se to taky uchytí. Když používáte plastovou pásku,... celý příspěvek >
Získaní odkopku z koruny, 27.1.2020
Podívejte se na vlákno air layering, vzdušné potápanie apod.
Bokashi druhé kolo, 27.1.2020 Obsahuje fotku
Myslím ale, že historicky při požárech (třeba ze vzrostlého lesa) vznikalo více popele (tedy jen minerály) než dřevěného uhlí. Asi patříte ke slušným lidem, kterým se velkoplošné vypalování příčí. Možná jste to ani neviděl. Já se s tím bohužel... celý příspěvek >
Citroník, 27.1.2020
Tropické rostliny ("lajmy a limetky" i tropické odrůdy mandarinek) snesou teplejší zimování. Bezpeckové mandarinky unshiu jsou subtropické rostliny a vyžadují chladné zimování. Jsou pěstovány např. v Japonsku a v ruském Soči.
Bokashi druhé kolo, 27.1.2020
Samovznícení - kompost Nechci tady zase ostatní nudit chemií a biochemií. Zvláště ty, co to studovali/y. Musíme si však zodpovědět na otázku jak se z cca 70°C dostaneme na 250°C. Mikroorganismy i enzymy jsou přeci zničeny. A oxidace uhlíku... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 26.1.2020
To Lysenko: docela mě zaujaly vaše názory na enzymy. U té trávy s dosud živými buňkami je docela možné, že buňky stále dýchají, oxidázy urychlují oxidaci cukrů (aj.) + spotřebu kyslíku a některé hydrolázy (např. hemicelulázy) rozkládají... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 26.1.2020
Teď jste nás odhalila. Zase bodujete. Ale je nás tady víc, jejichž mozek je skutečně tvořen biomasou. Ne všichni. Ale většina. A protože se mi to už předloni povedlo (veliká hromada listí natlačená do 5 pytlů se i v chladnu rozložila bez... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 25.1.2020
Správný biouhel à la terra preta musí fungovat jako biokatalyzátor i jako sorbent. Toho se dociluje správnou teplotou pyrolýzy a rozborem toho, co nám vzniklo. Při vyšších teplotách vzniká biouhel s příliš velkým obsahem uhlíku, který už funguje... celý příspěvek >
Kysané zelí, 25.1.2020 Obsahuje fotku
Dneska jsem viděl na jednom balkánském trhu prodávat kysané zelí. Co taky jiného prodávat v zimě. Dost mě šokovalo, že v kýblu plavaly celé asi dvoukilové hlávky kysaného zelí jen s odvrtaným košťálem. Zelí mělo lehce fialovou barvu - to nevím proč.... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 24.1.2020
Ano, je pravda, že je tam mnoho dalších reakcí a mnoho nejmenovaných biokatalyzátorů (zejména enzymy bakterií), které ty reakce usnadňují. Jinak by to za daných teplot a tlaků nefungovalo. Důležité je třeba štěpení hemicelulóz na menší kousky nebo... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika