Příspěvky uživatele - Mimmo

Jakou třešeň přikoupit?, 30.3.2020
Těžká váza s vodou pomůže s větvičkami na delší dobu. Záleží na teplotě a vlhkosti vzduchu. Taky můžete opýlit několik květů ručně různým pylem. Ten nejúspěšnější přiroubujete. Případně darujte sousedovi sazenici. Suchý pyl vydrží i delší... celý příspěvek >
Sázení brambor 2020, 30.3.2020
Na Třebíčsku sází můj známý v 520m rané brambory vždy ještě v březnu. Někdy je překrývá, aby příliš neomrzla nať. Obvykle to vyjde. Je to jen malý záhon. Odrůdy na uskladnění se samozřejmě mohou sázet později.
Larvy v kompostu, 28.3.2020 Obsahuje fotku
Mohu potvrdit, že zlatohlávci, když totálně ožerou první dva stromy s tvrdými zrajícími morušemi - až z nich dostanou průjem, začnou vyhledávat úplně jiné druhy ovoce. Na dalších moruších a později vybarvujících se plodech už pak skutečně neškodí.... celý příspěvek >
Rašení pod čočkou mobilu, 19.3.2020 Obsahuje fotku
Snímky Sylvercot jsou skutečně na profi úrovni. To by můj mobil nedokázal. Zato jsem dneska vyfotil květy raných (skorých) balkánských hruštiček, které za 3 měsíce dozrají.
A je po meruňkách, 17.3.2020
Hlavně snižte koncentraci. Není to postřik proti kadeřavosti. 10g na 5 litrů postačuje.
Rozkvétání broskvoní, 14.3.2020 Obsahuje fotku
Srandičky, srandičky... dobře víš, kde jsem se zasekl. Tak aspoň přidám i nektarinku. V pozadí jsou vidět i plané slivoně, kterých tady na Balkáně kvetou tisíce. Už začíná i "sněžení" korunních lístků, hlavně meruňkových. Počasí je aprílové. Jeden... celý příspěvek >
Hlávkový salát, 13.3.2020 Obsahuje fotku
Ozimý salát z říjnové výsadby jsem už začal konzumovat. Před dvěma týdny byly ještě mrňavé, ale stačí pár deštivých a pár teplých dní a roste to před očima.
Rozkvétání broskvoní, 13.3.2020 Obsahuje fotku
Když už jsme u toho rozkvétání broskvoní, přidám tu dnešní fotky.
Hurmikaki, tomel japonský, 13.3.2020
Dejte květináč do tepla a až seženete vhodný roub, naočkujte Forkertem vybrané větve. Něco se určitě chytne. Zbytek časem vyřežete. Po vyrašení to nechte stále v květináči a vysaďte do volné půdy až na jaře 2021. Dá se i roubovat kopulací a do... celý příspěvek >
Rašení pod čočkou mobilu, 13.3.2020
Při možné teplotě nad 20st. třeba jen 2 dny.
Mandloň, 11.3.2020
Ta půda bude taky alkalická. Klidně si to ověřte. I při vylepšení kyselejším kompostem nebo rašelinou začnou časem problémy s chlorózou. Slivoňové nebo broskvomandloňové podnože by byly vhodnější.
Přežije tenhle angrešt sezonu?, 9.3.2020
Stromkové angrešty se málokdy dožijí více než 10 let. Nemusí to být vaše chyba. Keřové vydrží mnohem déle.
Rašení pod čočkou mobilu, 9.3.2020
Je to pěkný obrázek. Je na něm vidět, že i květy jsou určovacím znakem jednotlivých odrůd. To jste fotil macro foťákem v interiéru?
Přežije tenhle angrešt sezonu?, 9.3.2020
Asi bych ho opatrně vyryl a zasadil na ležato bez porušení kořenového balu. Bude pokračovat jako plodící keř. Časem půjde znovu přeroubovat na meruzalkové výmladky.
Výběr stromků ke vchodu, 8.3.2020 Obsahuje fotku
Aniž bychom znali půdní a klimatické podmínky, typovali jsme různé dřeviny, ale ne jejich tvar. Myslím, že tvar by měl být přísněji formován a že by kmen měl mít nejlépe aspoň 1,5 metru. Bujný neřezaný kotel vytvoří korunu, která zabere prostor i... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika