Příspěvky uživatele - Hospůdka na mýtince

Bokashi druhé kolo, 21.1.2020
Mluvíte mi z duše.
Bokashi druhé kolo, 21.1.2020
Trochu nerozumím, argumentům sprašová půda, jílovitá a podobně. Jisté je to, že pokud v půdě není dostatek organického materiálu, půda umírá. Při klasickém (přírodním) rozkladu probíhají procesy i aerobní i anaerobní, v podstatě nedaleko od sebe. Oba... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 8.1.2020
P.S. Občas na kompost vyliji i nespotřebované mléko, případně prošlé jogurty - příspěvek laktobacillů.
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 8.1.2020
Asi jsem nepochopil bokaschi, ovšem mi to připadá dost podobně, jak to praktikuji již 12 let. Tam, kde chci mít do budoucna záhon, naházím větve, štěpku, piliny a poté přes léto zavážím posekanou trávou. Občas prohodím hlínou z krtinců, popelem z... celý příspěvek >
Spodní voda a ovocný strom, 15.12.2019
Podnož je myrobalán, ta je obecně nenáročná na půdní podmínky. Samozřejmě v nepříznivých podmínkách pak hodně odnožuje. Trochu záleží také na odběru výživy naroubovanou odrůdou. S ohledem na vývoj počasí a na fázi měsíce jsem dnes již vše nasázel,... celý příspěvek >
Spodní voda a ovocný strom, 13.12.2019
Před dvěma dny, 11. prosince jsem byl obdarován 17ti stromky - jabloně, hrušně a slivoně od svého známého prodejce, který je již neprodal. Kořeny ale vypadají dobře.  Jabloně jsem provizorně založil do záhonu a vysadím je asi až zjara. Hrušně... celý příspěvek >
Dají se jíst slimáci?, 13.12.2019
S běžci souhlasím, bohužel na mé zahradě bych jich potřeboval cca 150 aby počet slimáků znatelně poklesl. Navrhoval bych možná lyofilizaci (vysušení mrazem) po vyhladovění (od*ovnění)  a omytí od slizu. Protože se v krizovém prostředí pak... celý příspěvek >
Lze udělat vysokokmen ze čtvrtkmenu?, 9.11.2019
Proto bych navrhl udělat ve výšce budoucí korunky dle průměru kmene 1 - 3 zářezy délky 1 - 1,5 cm na přerušení mízních pletiv,  pak je velká pravděpodobnost vyrašení nového výhonu pod zářezem.
Jak levně zvelebit velikou a nudnou zahradu, 14.8.2019
Vloni jsem přikoupil ke své stávající zahrádce dalších 7000 m2 pole, hlavně z důvodu, aby mi zemědělci nestříkali chemii až na mou zahradu. Původně jsem myslel, že odstíním pole lískovými keři, které rostou opravdu rychle, bohužel s ohledem na vedení... celý příspěvek >
Cypřišovec Leylandův - sadba a stříhání, 12.5.2019
Jak jsem psal, nechal bych je přes léto zesílit, na začátku srpna (pokud možno v novu měsíce) bych je zastřihl klidně i o třetinu, není nutné těsně nad odbočujícími větvemi, dobře obráží i výše. Pokud je ale zastřihnete příliš nízko, půjdou hodně do... celý příspěvek >
WC na zahradě jak na to?, 12.5.2019
Suchý záchod - kadibudka bylo jedno z prvních zařízení, které jsem na zahrádce zřídil. Použil jsem plastovou nádobu od fasádní nebo i jiné barvy (25 litrů, běžně k sehnání u malířů zdarma). Bez zakopání, jen obestavěná dřevěnou budkou, ve výšce cca 5... celý příspěvek >
Cypřišovec Leylandův - sadba a stříhání, 6.5.2019
Mám jej již cca 15 let. Doroste klidně i 4 - 5 metrů. Vzhledem k tomu, že velmi dobře obrůstá, nebál bych se střihu kromě zimy téměř kdykoliv. Klidně zastřihněte špičky dnes, trochu se rozvětví. Pokud chcete rychle nabrat výšku, klidně nechte řez až... celý příspěvek >
Klíčení jablka ze semene, 1.5.2019
Dělám to již několik let, jen tak pro zábavu a pro tu myšlenku, že se možná urodí krajová odrůda. Již od dětství jsem takový malý Mičurin. Jabloně (jako i ostatní jádroviny a peckoviny) musí projít stratifikací, aby vyklíčily. Stratifikaci lze... celý příspěvek >
Sečení zahrady ve svahu, 1.5.2019
30 stupňů si ani nedovedu představit, to je černá sjezdovka. Přesto bubnovou sekačkou s pojezdem řádově za 25 tis. Kč si to dovedu představit za předpokladu jízdy do a nebo lépe z kopce. Napadá mi Vari, nebo Dakr. Křovińák je určitě také... celý příspěvek >
Vybíráme skleník, 15.2.2019
Než dávat do země nějaké plasty, asi bych volil přírodnější materiály, např. ocelový plech, cihly na štorc a podobně. Co se týče skleníku, viděl jsem již 24 let starý výrobek soukromníka, který svařil rámy z lešenářských trubek, na keré navařil... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika