Příspěvky uživatele - 135.172

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak "obnovit" substrát pro rajčata a papriky, 3.11.2015
Také tak pěstuji. Nádob je asi 25, každá má 18 litrů. Na podzim všechno sesypu na jednu hromadu, přikryju rašlovinou proti rozhrabání a nechám odpočívat do jara. Na jaře k tomu přidám dobře uleželý kompost nebo koupím 2 velké pytle zahradnického... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 3.11.2015
Mám za sebou asi 150 m2 jeden rok s obyčejným dřevěnným rovným rýčem a druhý rok s FISKARS Solid 131403, který jsem tady někde před časem doporučoval. Mně osobně se s Fiskarsem dělalo o hodně lépe, hlavně s ohledem na to, že mám těžší jílovitou půdu... celý příspěvek >
Technika orby, 29.10.2015
Při orbě samozřejmě obě na zavřeno (šipka dovnitř). Pak je to ale trošku spartakiáda. Když dojedu na konec, jeden palec vytáhnu (poloha naprázdno) podle toho, kam se chci otočit, tj. kde je volný prostor. Zařadím zpátečku a kolem... celý příspěvek >
Kvalitni drtic vetvi, 27.10.2015
Mám dobré zkušenosti s VARI KAJMAN. To je skutečný drtič: drtí a nekrájí na špalíčky jako nové RAPIDO (štěpkovač). Kromě toto, že dělá to co má a vezme větve do 5 centimetrů (to už ani nedrtím, ale pálím v kamnech) se mi na něm líbí, že se s ním dá s... celý příspěvek >
Odrané túje - co je poškozuje?, 11.5.2015
Díky. Vytloukání lýčí. To se nám stávalo u ovocných stromků, které jsou mnohem blíže lesu. Túje jsou nedaleko silnice a největší poškození je právě od silnice, tak mě to nenapadlo. Budu to asi muset celé oplotit, což bude při té délce hrozná... celý příspěvek >
Odrané túje - co je poškozuje?, 11.5.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, mám druhým rokem řadu tújí zerav obrovský (Thuja plicata Martin), velikost kolem 1 metru. Už loni v létě se na jednom krajním stromku objevilo zvláštní poškození - jakési odraní nebo odrbání kůry. Tehdy jsem měl za to, že mi do toho... celý příspěvek >
Vari DSK 317: nepřesné řazení, 14.4.2015 Obsahuje fotku
Díky všem za odpovědi. Udělal jsem si z nich tyto závěry: Obtížné řazení u tohoto typu převodovky je normální a není to výrobní vada, kterou bych měl uplatňovat jako reklamaci.   Jestliže chci VARI DSK 317 používat, musím vzít... celý příspěvek >
Vari DSK 317: nepřesné řazení, 13.4.2015
Dobrý den, mám úplně novou sestavu VARI s převodovkou DSK-317.1/S. Překvapila mě nesnadnost řazení rychlostí. Téměř nikdy se mi nepodaří zařadit na první cvaknutí. Musím opakovaně zkoušet, nebo strojem trochu zacloumat, popojet, nebo přidat a... celý příspěvek >
Plevel, 19.5.2014
Obvyklý postup s totálním herbicidem je tento: aplikujete, počkáte až všechno uschne, shrabete zbytky, čekáte třeba 10 - 14 dní, semena v půdě vzejdou, aplikujete znovu, opět necháte uschnout, shrabete zbytky, hotovo. Víc nemůžete dělat, protože... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 16.5.2014
Můžu doporučit Rýč FISKARS Solid 131403 rovný. Na internetu jsem koupil cca za 300 Kč. Jeho spodní hranu jsem z vnější strany nabrousil. Šlo to dost špatně, což snad znamená kvalitní materiál. Ve srovnání s letitým rýčem s rovnou dřevěnou násadou,... celý příspěvek >
Pěstování rajčat v seně, 14.5.2014
Myslím, že u trávy je důležité, aby jí nebylo moc. Ve větší vrstvě se zapařuje a hnije. Lépe je nastlat tenčí vrstvu a při příštím sečení přidat. Pokud je čas, nechávám ji před umístěním na hromádce jeden nebo dva dny zavadnout - pak se dá dát více a... celý příspěvek >
Pěstování rajčat v seně, 14.5.2014
Nejvíc bylo Tornád. Dále Sláva Porýní, Žlutý Albert, Býčí srdce, Bejbino, Třešňové žluté, Datlové žluté, Green Zebra,... i těch Startů tam pár bylo a jeden záhon keříčkových Dian. Dohromady asi 40 rostlin. Poškození od slimáků na žádném rajčeti... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 13.5.2014
U nás se to tradičně dělá tak, že se zjara při deštích uvážlivě pod stromy, přibližně ve svislici koruny pohodí cererit. Vím také, že někdo ho na stejná místa vpravuje do půdy - zarývá. Jedinou výjimkou je broskvoň na kterou používáme vodou rozpustné... celý příspěvek >
Listy rajčat zčernaly/zfialověly a zežloutly, proč?, 13.5.2014
Jsou čerstvě přesazené na záhon? Pokud ano, myslím, že stačí počkat až se zlepší venkovní podmínky. Sazenice při přechodu z víceméně ideálních podmínek ve skleníku nebo na okně vždy utrpí nějaký šok: nižší teplota, příliš mnoho slunce, změna půdy.... celý příspěvek >
Moc trávy v kompostu. Co s tím?, 12.5.2014
Máme docela velký ohrazený kompost a trávy je v něm převaha. Jinak slupky z kuchyní, nějaké to listí, atd. - větve raději vůbec, ty jsou nepříjemností při jeho rozebírání. (No a žížaly samozřejmě. Těch je tam milion.) Nikdy jsem nic neprokládal,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika