Příspěvky uživatele - 143.242

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Angrešt - řízkování, 12.5.2014
Dobrý den.    Včera jsem psal do vlákna „Poškozený kmínek angreštu - řízkování?“ o tom, že mi rostou staré větve angreštu, které zapichuji do země jako trnitou ochranu před zvířaty. Tak o tom podrobněji napíšu sem, do řízkování... celý příspěvek >
Poškozený kmínek angreštu - řízkování?, 11.5.2014
Vzpomněl jsem si na takovou věc. Zapichuji do borůvek, které rostou dost v mokru, ale na slunci, staré husté větve trnitého angreštu, které na podzim a na jaře vyřežu. To proti ptákům a zvěři. Některé z těchto větví ale neuschnou a dál živoří.... celý příspěvek >
Poškozený kmínek angreštu - řízkování?, 11.5.2014
Bez znalosti okolností Vám to nejspíš nikdo nevysvětlí. Třeba jen moc nasadil. Například mě letos pomrzly květy rybízu a angreštu jak asi nikdy. Bylo ráno -5°C. Jestli je to normální nevím, ale normálně je to k vzteku. Hlavní ale je, neztratit chuť.... celý příspěvek >
Poškozený kmínek angreštu - řízkování?, 10.5.2014
Jedna z názorných výhod meruzalkového stromku. Pokud chcete pokusničit, proč ne. Možná by stálo zato i neprodyšně ovázat poškození. Třeba mikroténem ze sáčku. Pod roubovací páskou se tvoří kalus víc a rychleji, než na ráně nezakryté. Existuje bylinné... celý příspěvek >
Neplodící Josta a černý rybíz, 2.5.2014
Rádo se stalo. Půjde to. Určitě. Ale než naroste 3letá větev, trvá to přeci jen rybízu 3 roky.   JG
Neplodící Josta a černý rybíz, 2.5.2014
Ještě doplním jednu věc. Myslím si, že je důležitá. Že rybíz správně roste, poznáte podle velikosti listů. Měly by mít zhruba velikost (i s cípy) mužské dlaně. Když budou malé, je to slabé. Byl slabý řez a na keři zbylo moc pupenů, málo hnojení, málo... celý příspěvek >
Neplodící Josta a černý rybíz, 2.5.2014
Dobrý den. Je to těžké poradit. Protože to, na co se ptáte, je tu napsáno mockrát. Tak tedy znovu, jinak a lépe. Rybíz potřebuje humózní, kyprou, stále vlhkou půdu. Koření mělce a tak nesnáší okopávání a konkurenci trávy, která je vysavač vody.... celý příspěvek >
Čas roubování za kůru, 30.4.2014
Nemyslel jsem přímo u toku potoka, ale u prameniště, protože tam je nejchladněji, nejstálejší teplota, nejdéle ležící sníh. Jehličí, hrabanka je lehká, plave, tam kde někdy teče voda, stará, silná, zetlelá hrabanka nebývá. JG
Padlí na rezistentních odrůdách angreštu, 30.4.2014
Dobrý den. Když se „přihnojení“ i rok skutečně vydaří, lze docílit silného padlí i na červeném rybízu. Vyzkoušeno na odrůdě Red Lake. JG
Čas roubování za kůru, 30.4.2014
Dobrý den. Já bych přidal ještě svůj a asi opomíjený, ale úspěšně, opakovaně vyzkoušený způsob uložení roubů. Připadá mi totiž vhodný pro zahrádkáře z paneláku s přístupem do lesa. Uložení roubů ve smrkovém lese, vyšší poloha, houština, severní... celý příspěvek >
Jak ochránit stromky proti okusu, 29.4.2014
Dobrý den. Asi se budete mojí radě smát, ale vyzkoušet jí můžete i když meruňky a feferonky u nás nerostou. Nic totiž nestojí. Zvířata mají ráda pořádek a sama ho aktivně zlepšují. Jeden kmínek nebo prut na holém prostoru nesnesou a hned se o něj... celý příspěvek >
Rozmnožování rybiček, 26.4.2014
Dobrý den. Možná to nevíte, ale ptáte se na dvě věci zároveň. Jedna věc je křížení druhů u ryb. To u řady druhů existuje v přírodě a provádí se i v záměrném chovu. Druhá věc je obyčejná, ale taky tajemná ryba Karas stříbřitý a jeho život. Konkretně... celý příspěvek >
Jaké zahradní nůžky?, 25.4.2014
Používám jedny Rostex, již 38 let.
Povolenie uvazu na ocku tresne, 17.4.2014
Dobrý den. Při „letním“ očkování třešně jsem úvazky odstranil asi po třech týdnech. Už jsem o očkování třešní zde psal. Můžete se na to mrknout. Jak u jarního očkování nevím. Mám letos naočkované a naroubované slivoně a povolím podle toho, jak... celý příspěvek >
Maliník - nedaří se pěstování, 17.4.2014
Dobrý den. Asi nejsou všechny odrůdy malin k nevhodnému prostředí stejně odolné. Docela dlouho mi trvalo, než jsem našel odrůdy, které moje špatné podmínky snáší. Asi tak jedna z pěti. Potom taky na místě, kde předešlé maliny vyhynuly, se mi další... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika