Příspěvky uživatele - 198.219

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co se zarostlou haldou ornice?, 9.7.2017
U novostavby vznikla před dvěma lety (srpen 2015) halda ornice, dlouhá 15 m, široká 5 m a vysoká 2 m. Objemově tedy cca 70 m3, přičemž její plevelem zarostlá plocha je cca 100 m2. Bohužel tato halda nebyla za celou dobu nijak ošetřována, tj.... celý příspěvek >
Kuna na zahradě - Ano či ne?, 31.8.2014
Díky za informace, nicméně kočku ani psa nechci. Dočetl jsem se, že přirozená "životnost" kuny je maximálně 5 let, tudíž za těch cca 10 let uklízení chodníků to musí být minimálně už druhá kuna. Taky jsem opomenul zmínit, že v motorovém... celý příspěvek >
Kuna na zahradě - Ano či ne?, 31.8.2014
Již roky musím uklízet lejna po kuně, zejména z chodníků, kde je to velmi omezující. Jinak o ní ale v podstatě nevím, neboť pelech má v kůlně (ten jsem právě objevil) a do obývaného domu se naštěstí nedostává. I když zhruba před 4 lety se o to v noci... celý příspěvek >
Dutiny (nejen) listnatých stromů, 17.11.2013
Stromové dutiny a jejich (ne)ošetřování je kapitola sama pro sebe. Jelikož se v současnosti snažím nějak vyřešit problém ne zrovna malé dutiny v kmeni starého ořešáku, jehož jsem zdědil se zahradou, pátrám na internetu po všelijakých, nejlépe... celý příspěvek >
Houba na ořešáku, 7.9.2013 Obsahuje fotku
A ještě jedna fotka rány v současnosti (s houbou)
Houba na ořešáku, 7.9.2013 Obsahuje fotku
Fotka rány v současnosti (s houbou)
Houba na ořešáku, 7.9.2013 Obsahuje fotku
Na ořešáku, jehož stáří odhaduji na 50 let (obvod kmene ve výšce 1,3 m nad zemí je 160 cm), se před měsícem objevila plodnice houby, asi choroše, která se celkem rychle zvětšuje. Houba vyrůstá na okraji zavalující se řezné rány. Tam bývala ještě před... celý příspěvek >
Kočka, 14.6.2013
Na 99% je to ta stejná kočka. Odpoledne se opět dobývala do voliéry a když jsem ji vyplašil, utekla se schovat do identického místa, jako mnohokrát předtím, tj. do sousedovy kůlny, která rozhodně není v tomto případě nejbližším (a nejlogičtějším)... celý příspěvek >
Byl to potkan?, 17.3.2013
Díky Martine za názor podpořený fotkou. Evidentně se o potkana jednalo. Co jsem nezmiňoval, stopy vedly z lokality starých podsklepených cihlových domů 4. kategorie, postavených v 50. letech jako součást hornického sídliště, kde o potkany určitě... celý příspěvek >
Přesazení buxusů, 16.3.2013
Počkejte s likvidací do začátku léta. Pokud se do té doby nezazelená, bude to jasné.
Byl to potkan?, 16.3.2013 Obsahuje fotku
a ještě jedna
Byl to potkan?, 16.3.2013 Obsahuje fotku
další fotka
Byl to potkan?, 16.3.2013 Obsahuje fotku
Může mi nějaký odborník přes zvířecí stopy ve sněhu potvrdit či vyvrátit domněnku, že se dle fotografií jednalo o potkana? Předpokládám, že třeba kuna či lasička to asi být nemohla. Na fotce je jasně vidět rýha po ocase (za stopami). Jednotlivé... celý příspěvek >
Přesazení vzrostlejšího javoru, 3.5.2012
Pane Zdeňku, s tím nynějším přerušením kořenů mě to také napadlo, jen jsem je chtěl přerušit všechny naráz (tzn., že bych kolem dokola vykopal hlubší příkop a ten hned zasypal vhodným substrátem). Příští jaro (2013) bych pak javor vyzvednul a převezl... celý příspěvek >
Přesazení vzrostlejšího javoru, 3.5.2012 Obsahuje fotku
Uvítám rady a doporučení ohledně přesazení vzrostlejšího javoru Acer Negundo ´Variegatum´(viz přiložené foto). Na nynější stanoviště byl vysazen před 6 lety, měl malou korunku, založenou na 2 m kmenu. Nyní koruna dosahuje do výšky 5 m a její průměr... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika