Břečťan, přísavník a jejich vliv na zdivo domu?



host - 83.150 (?)
19.9.2007 16:04
Zajímá mě, čím si nechat obrůst třeba 2m plot, aby ho nezničila příslušná rostlina a aby to byla neopadávací rostlina, nejlépe stále zelená. Co se týče břečťanu, tak je to solidní žrout omítky - never more!!!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 195.230 (?), 19.4.2007 9:43

Ja by jsem spise potrebovala poradit, jak postupovat, kdyz chci nechat zahradni domek obrast brectanem. Bude se sice rekonstruovat, ale cetla jsem, ze brectan si ma pomalu zvykat a otuzovat se, aby v zime nezmrznul. mam ho prozatim vysadit do vetsich nadobek  a nechat ven a pak az bude vetsi ho presadit k domku? Bude se pak sadit tesne u zdi, nebo muze to byt dale??

Jsem uplny laik v tomto smeru, tak prosim, pokud mate trpelivost poradit, budu vam moc vdecna. Predem dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sidonicka - (17), 12.5.2007 13:42

břečťan vysadit hned, to zimy si zvykne...já mám polovinu dřevěného plotu pod břečťanen - ten je jako nový, ten, který je bez břečťanu musíme letos opravovovat - měnit shnilé laťky. Přikláním se k tomu, že jej břečťan chrání a vysušuje.

Přísavník mám na jedné zdi, opravdu chrání nepoškozenou omítku, jen při likvidaci by byl problém, přísavky drží jak kleště...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.196 (?), 16.9.2007 1:31
Chtěla bych se zeptat, co udělá břečťan na zdivu bez omítky. Nebo na zdi s poškozenou omítkou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.67 (?), 16.9.2007 10:17
Ještě k přísavníku - kdo chce, aby se mu pnul po zdi, měl by si pořídit přísavník tříprstý. Jinak máme na u nás na Vysočině břečťan i přísavník a přes zimu nezmrznou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.150 (?), 19.9.2007 16:04
Zajímá mě, čím si nechat obrůst třeba 2m plot, aby ho nezničila příslušná rostlina a aby to byla neopadávací rostlina, nejlépe stále zelená. Co se týče břečťanu, tak je to solidní žrout omítky - never more!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.247 (?), 10.10.2007 21:15
Tři roky jsem si břečťan hýčkal. Po třech letech mi popraskal dům. Dům byl postaven na pískovcových základech  a nepřijít na to v časné fázi, břečťan by je úplně rozložil.U země byl ve všech spárách, dejte si pozor na porézní nebo starší zdivo bez omítky. Pak je břečťan v každé spáře a za pár let je po zdi a po domě.Skutečně se hodí jen ke kvalitním betonovým základům a opravené omítnuté zdi bez prasklin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 10.10.2007 21:54

Já jsem slyšela, že břečťanem obrostlý dům je báječným obydlím pro pavouky a jinou lezoucí havěť. Asi bych ho dala kolem plotu, také je pěkné, když se pne okolo sloupu, ale na dům bych si ho asi nedala.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.161 (?), 23.3.2008 3:44

Toto by mě taky zajímalo než si to nalepím na barák. Určitě se taková havěť plíží otevřenými okny do domu. Vůbec mi nevadí vzít pavouka do ruky a vyhodit ho ven, ale dělat to pořád už také není zábava. Had se také určitě umí po břečťanu vyšplhat. Může se pak hodit životní pojištění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.163 (?), 28.4.2008 13:06

no, myslím,že ten pavouk tam vyleze i bez přísavníku a hada jsem po zdi u nás ještě lézt neviděl:-))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.98 (?), 9.5.2008 11:56

My máme obrastlý dům z několika stran a to jak břečťanem, tak přísavníkem.  Je tam již spousty let (minimálně 20let), se zdivem ani havětí nemáme problémy. Pavouci se vyskytují občas v každém rodinném domě i bytě v paneláku, to neovlivní žádná popínavka, jsou přirozenou součástí našeho života.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika