Břečťan, přísavník a jejich vliv na zdivo domu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 221.214 (?) 
27.5.2008 20:14

Přísavník i břečťan mám cca 30 let na chalupě a na přilehlé pergole. Břečťan jsem si přinesl ze hřbitova, pár šlahounů dal zakořenit, žádné problémy s vymrzáním a pod. Na stěně tvoří vrstvu již tak 30 cm silnou, určitě vysušuje (jde o klasickou chalupu bez izolací a se sklonem k vlhkosti) a chrání.Pergola pod ním vypadá velmi zachovale, trámy nehnijí - ale také je nevidíte... Nepozoruji zvýšený výskyt hmyzu v domě. Spíše věřím tomu, že v břečťanu je tolik pavouků, že všechno vychytají. Problém jsou šlahouny, které se dostávají do okapů, na půdu a pod tašky- to se musí hlídat a tak min. 2x za rok stříhat.

Wistárie začala kvést po cca 8 letech, po každoročním ostříhání kvet tak, že je to vodopád květů. Vyžaduje velmi robustní konstrukci - podpěru z latě 4 x 6 cm časem ukroutí. Při děšti to všecho ztěžkne tak, že se podpěry hroutí - viz letošní lijáky do květů. Uvažuji o konstrukci z lešenářských trubek, aby byl pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 77.67 (?), 28.11.2011 17:36

Dobrý den, 

Prosím o radu jak odstranit s fasády domu přísavník trojcípý?

Děkuji Jarka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 28.11.2011 18:31
Přejďte si dolů na diskuzní příspěvky a je tam příspěvek pod názvem: Jak se zbavit přísavníku na fasádě, tam to popisuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 109.147 (?), 8.10.2012 23:14

Mal som na plote prísavnik trojprstý, ale dal som ho dole kvôli rekonštrukcii. Je zasadený z vnútornej strany plota, pretože vonku je asfaltová cesta. Krásne prerástol na obe strany. Teraz by som chcel k nemu pridať aj brečtan. Prerastie aj ten na vonkajšiu stranu plota? Je to betónový múr, výška 2 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.27 (?), 9.10.2012 23:02

Přeroste, ale bude mu to trvat delší dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.225 (?), 12.10.2012 22:01

Počítam, že niekoľko rokov to potrvá, len som nevedel, či sa mu podarí prejsť aj na druhú stranu. Dovtedy tam nechám aj ten prísavník, ten rastie rýchlejšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.41 (?), 18.8.2016 12:44

Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit jakou rostlinou bych mohl popnout dům, tak abych nenarušil brizolit a zdivo. Dům má fasádu z brizolitu ale sokly jsou jen obhozené cihly. Chtěl bych to nechat popnout ale mám obavy například z břečťanu, dočetl jsem se zde že by mi mohl narušit zdivo, děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika