Název rostliny



host - 162.142 (?)
10.12.2010 12:19

Chápu Vaši netrpělivost, aby tato cibulovina kvetla co nejdříve, ale věřte, že někdy přesvědčit tvrdohlavou rostlinu do květu může trvat i několik let. Takže ono rozdělení květení samotné kvetení nezajistí, ale umožní experimenty, jak jí co nejvíc ulahodit. Ono květní puky se u cibulovin zakládají min. půl roku dopředu před nakvetením, většinou právě ve správně načasovaném a provedeném období klidu.

Onion

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 230.216 (?), 26.11.2010 17:45

Amazonko,

ja se na tu kvetinu jeste jednou podivala. At je to co je to, asi bych zvolila stredni cestu. Problem s listama muze to byt nahlou zmenou a) prostredi a b) vody, neb nevite v jakych podminkach rostla? To, ze listy hnednou (schnou) muze byt suchem a malo vlhosti ve vzduchu. Nebo, to take muze byt nedostatek vyzivy, atd. Ja bych tu rostlinu trochu osetrila a pomohla ji se vzpamatovat, doufajice, ze mi rekne co se ji nelibi.

1. Ustrihla bych vsechno hnede a trochu ocistila cibule, neb pod tema slupkama se radi schovavaji ruzny msice.
2.Vlhkou a mekou houbickou - treba namocenou do mleka- bych utrela listy. Piplacka.
3.Pak bych prolila kvetinac dobrou -a hlavne ne moc studenou - vodou a to tak, ze nekolikrat behem asi hodiny.
4. Opatrne bych jich z kvetinace vyndala a soupla do noveho kvetinace ale jenom asi tak o 3cm vetsi; pridala neco hrsti lehkeho kompostu trochu zalila a dala do stinu a vlhka a pomalu zvetsovala svetlo. Pokud nevyrusite koreny rostlina ani nebude vedet, ze byla presazena.
4a. Dalsi moznost je ji nechat v kvetinaci a nasypat na ni salek nebo dva kompostu.

Asi bych ji nenechala vyschnout a udrzovala substrat vlhky.Ted je otazka teplot; ja myslim, okolo 20C ve dne a 16C v noci by ji v zime melo stacit. Pokud to nepomuze, bude se muset jit na plan B... Berte to jenom jako alternativu jak bych asi postupovala ja. Dejte nam vedet jak pokracuje a jestli pokvete. Ja mam tuseni, ze nekvetla neb mela malo svetla/slunce. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.98 (?), 3.12.2010 15:01

Ahoj Amazonko, prohližel jsem Tvů obrázek neznámé rostliny a řekl bych, že je to Urginea martima / mořská cibule /Pokus se porovnat s nějakými obrázky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.230 (?), 8.12.2010 16:52

Dobrý den,

už ke mně jinou cestou doputovala stejná fotka téže rostliny a odpovídal jsem na osobní mail. Budu se tedy opakovat. Myslím si, že jde o nějaké jihoafrické ornithogalum podle těch šupin a způsobu odnožování. Amaryllidaceae se mi nezdá. Ten problém s nekvetením je pravděpodobně způsobený chybějící odpočinkovou fází rostliny, kdy by se měla velmi málo zalévat i za cenu ztráty olistění. Problém je, že africké snědky rostou na velkém areálu a některé jsou tudíž letní, některé zimní a několik je stálezelených. Proto také odpočívají každá skupina v jiný čas. To se bohužel musí vypozorovat. Rostlina je silná, zkusil bych ji rozdělit a s každou polovinou opačný postup - buďto letní odpočinek a v zimě zalévat, nebo zimní odpočinek a letní zálivku.

Jinak Spekelia, Hippeastrum ani Agapanthus to není, nejblíže (příbuzensky) je ta Urginea, ale ta má jiné listy a zatahuje. Ale i to moje "určení" není zdaleka na 100%, vše by se vidělo definitivně až podle květenství.

Onion

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 8.12.2010 18:58

Dobry den,

Dekuji. Mate samozrejme pravdu, jak je to z Afriky clovek nekdy nevi a rozdelit ji je dobry napad. Pripomnel jste mi, ze ja pred lety objednala Ornithogalum sp? (Drooping Star of Bethlehem). Pestovatel rikal, suche leto, zalevat v zime a hodne svetla. Mel pry kvest v breznu. Nikdy nevykvetl. Asi jsem nemela dost svetla, ale kdo vi, co jsem delala spatne. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.230 (?), 9.12.2010 7:43

Podle toho obchodního jména to bylo klasické velkokvěté a žlutěkvetoucí Ornithogalum dubium. Je to právě čistokrevná zimní rostlina, která potřebuje v létě absolutní sucho, ale teplo a v na podzim když si sama naraší, začne se zalévat a někdy v půlce zimy kvete. Nevadí jí snížené teploty i třeba kolem 10°C, ale hlavní je dostatek světla. Ideální je chladná zimní zahrada. Ale květenství a květy jsou pak úžasné!

Onion

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 9.12.2010 14:41

Takze, mam jeste dve otazky. Kdyz se cibule teto rostliny rozdeli ted v zime pokvete na jare? A, zalezi na tom jak sedi vysoko nad pudou? Ja myslim-ale uz si to nepamatuji- ze jsem je zaborila do pudy.  Mozna, ze ji jeste jednou zkusim. Dekuji Vam. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.142 (?), 10.12.2010 12:19

Chápu Vaši netrpělivost, aby tato cibulovina kvetla co nejdříve, ale věřte, že někdy přesvědčit tvrdohlavou rostlinu do květu může trvat i několik let. Takže ono rozdělení květení samotné kvetení nezajistí, ale umožní experimenty, jak jí co nejvíc ulahodit. Ono květní puky se u cibulovin zakládají min. půl roku dopředu před nakvetením, většinou právě ve správně načasovaném a provedeném období klidu.

Onion

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 10.12.2010 19:37

Dekuji za odpoved, a prominte, ja se spatne vyjadrila. Moje otazka byla spise 'hypothetical' neb ja Star of Bethlehem uz neco let nemam, ale rada bych si ji jeste jednou koupila. Se svetlem v zime uz nemam problem -drive jsem mela- ale ted mam problem s vysokou vlhkosti v lete. Snad prezije. Jinak mate pravdu, jsem nekdy vetsinou netrpeliva Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika