Jak množit Juku?



anii - (25) - 79.150 (?)
14.4.2009 12:14

Trochu bych upřesnila dotaz.. juku nechci zkrátit - je pěkná, ale dělá spoustu výrostků od středu kmene. Jednou jsem ten výrostek uřízla a dala do vody, jenže to byla blbost, uhnila. Příště zkusím do stimulátoru a do hlíny. Má s tím někdo zkušenost? Bude růst jen růžice listů, nebo bude JUKA tvořit i kmínek? Kolik listů (jak velký) by měl výrostek mít/být, aby se nejlépe ujal? Děkuji moc

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
anii - (25) - 79.150 (?), 27.3.2009 14:09, zobrazeno: 37210x

Dobrý den,

Jelikož nám juky udělaly nové výrostky, které se už ale k rostlině nehodí, říkali jsme si, že bychom je namnožili.. Jeden jsem ustřihla a dala obyčejně do skleničky s vodou.. už je v ní 14 dní, stále roste.. ale byl to jen pokus.. Uvidím..

Můžete mi poradit, jak správně vypěstovat Juku z výrůstku? Kolik by měl mít lístků, jestli máčet do stimulátoru a píchat do hlíny.. Zatím jsem na množení našla jen rady, když někdo potřeboval Juku zkrátit.. že se uřízne kmínek a zasadí.. ale nezdá se mi, že by to bylo to samé..

 

Děkuji předem 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 6.4.2009 22:31

Zdravím a co to máte za druh Juky? Já ji množím taky novými výhonky ale nedávám je do vody nýbrž do písčitého substrátu..

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.226 (?), 7.4.2009 7:29

kmen narezat na kúsky tak aby boli na nom po dva kruhy /zbytky po listoch/  tie dat do nejakého substrátu na ležato a zatlačiť do polovice, môžu byť aj trochu šikmo... z jedného kruhu vyraší stonka a z druhého koreň  občas rosiť, nie vela lebo zhnije... klíčanie trvá dlho, ale v princípe je to burina / plevel / takže vyraší takmer všetko... ak už bude mať požadovanú výšku jednoducho vrch odrezat za novu mesiaca a vytvoria sa nové bočné výhonky a kvet bude ako z výstavy... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.130 (?), 7.4.2009 7:23

Já jsem nařezala cca 7cm kousky, dala do misky vlhký písčitý substrát a dala do sáčku (jako do skleníku) a rosila. Ze 4 se mi ujaly 3 kousky. Trvá to ale trošičku dýl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.238 (?), 13.4.2009 10:31

Nařezat na kousky aspoň 10 cm dlohé, jeden konec namočit do růstového stymulátoru a zapíchnout do směsi rašeliny a písku 1:1 a přikrýt igelitem, udržovat vlké jednou denně vyvětrat 5 min, za tři týdny zakoření.

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
anii - (25) - 79.150 (?), 14.4.2009 12:14

Trochu bych upřesnila dotaz.. juku nechci zkrátit - je pěkná, ale dělá spoustu výrostků od středu kmene. Jednou jsem ten výrostek uřízla a dala do vody, jenže to byla blbost, uhnila. Příště zkusím do stimulátoru a do hlíny. Má s tím někdo zkušenost? Bude růst jen růžice listů, nebo bude JUKA tvořit i kmínek? Kolik listů (jak velký) by měl výrostek mít/být, aby se nejlépe ujal? Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika