Datlovník ze semínka?



Rade91 - (43) - 22.36 (?)
31.8.2010 20:48
Palmy (nejen) ze středomoří milují letnění v našich podmínkách venku. Trvalé pěstování v bytech jim nesvědčí a není divu, že ani po pěti letech palma nevytvořila 'pravý' list.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 81.39 (?), 28.3.2010 19:42, zobrazeno: 19071x

Před 4mi lety jsem zasadila semínko datle z potravin ze supermarketu. Dnes rostlina vypadá vespod jako datlovník, ale má cca 6 metr dlouhých listů, které nejsou vůbec do vějíře - prostě jsou jen podlouhlé. Nejdřív jsem myslela, že to je záležitost mladé rostlinky, ale teď je mi jasné, že se prostě nikdy členit zřejmě nezačnou. Netušíte někdo, o co jde?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 28.3.2010 19:53

Datlovník nemá vějířovité listy, má listy ve tvaru peří.

Pokud se nedělí vůbec, težko říct, ale pokud má listy jen metr, asi dost strádá, což se ale dalo čekat. Zkuste větší květináč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.119 (?), 1.4.2010 19:56

Spíš více světla, ne?

V menším květináči, by byl opačný problém s velikostí listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 1.4.2010 20:37

To jako že menší květináč=větší listy? Co je to za blbost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.119 (?), 4.4.2010 18:48

Chytáte za slovo a dokonce sám sebe.

tady je ten problém, že jsem částečně přehledl ve vašem příspěvku slovo "jen" (listy mají jen metr). Ale to nic nemění na tom, že listy mají metr a jejich šest, ještě k tomu nedělené. Spíš to vypadá, že sou vytahaný z nedostaku světla, starší datle dělí listy poměrně brzo, z toho usuzuji, že je problém v nedostatku světla. Samozřejmně větší květináč pomůže rostlině rozšířit kořenovou soustavu a brát si živiny zvětšího prostoru

Ještě se může stát, že se může jednat o jiný druh palmy, viděl jsem, že vyrostl úplně jiný druh palmy než z kupovaných datlí. Na název si nevzpomenu, ale jedná se o africkou palmu v evropě nerozšířenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 4.4.2010 19:43

Nikoho nechytám za slovo.

Datlovníky mají listy nejmíň tři metry, metr je tedy hodně málo.

I největší květináč bude málo, proto mi to připadá jako nejpravděpodobnější možnost. Samozřejmě že čím víc světla tím líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.39 (?), 5.4.2010 14:46

Světla má dost (okno na jih) a rozhodně nevypadá, že by strádal, listy nejsou vytáhlé nebo slabé. Co se týče 3m délky, 3m datlovník mám také, ale tomu nejsou čtyři roky:-) Spíš mám pocit, že jde fakt o nějakou jinou palmu. Zkusím to zjistit. Díky za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.79 (?), 1.7.2010 17:39

Mám tu samou zkušenost. Zasadila jsem si datloníky ze semínek a ani po 5-ti letech nerozvinuly listy. Mám je pod oknem, takže na ně pár hodin svítí sluníčko, mají pravidelnou zálivku. Po 4 roky jsem je měla v malém květináči, tak jsem si říkala, že když je přesadím do většího listy se začnou rozvíjet, ale bohužel přesazení nepomohlo, stále jsou zavřené a asi 1 m dlouhé. Čas od času je přihnojím.

Pokud se Vám podaří vypátrat, co je to za typ palmy, napište. Mě se to zatím zjistit nepodařilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 7.8.2010 22:13

Z Kanárských ostrovů jsem si přivezl semínka datlovníku, trachykarpusu a washingtoniie a nejpozději do tří let u všech vyrostly "pravé" listy. Od jara do příchodu mrazů byly ale venku na zahradě, nevím, jakou to hrálo roli. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rade91 - (43) - 22.36 (?), 31.8.2010 20:48
Palmy (nejen) ze středomoří milují letnění v našich podmínkách venku. Trvalé pěstování v bytech jim nesvědčí a není divu, že ani po pěti letech palma nevytvořila 'pravý' list.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika