Datlovnik - pestovani ze semene



Stránky: 1,  2,  3,  4   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 39.28 (?) 
4.3.2010 16:25, zobrazeno: 78376x
myslite si, ze mam zasadit semienka do pody, aj ked im este nerasi klicek? macam ich vo vode pekne dlho, snad rok a furt nic nelezie. Moja mamka ich maca vzdy tak dlho, az neuvidi nejaky pidiklicek a vtedy to da do zeme. a pekne jej to rastie. Ide mi o to, ci v zemi su nejako ine podmienky na klicenie, ci ma zmysel to pchat do pody, ak z pecky nic nelezie. diky za skusenosti... adri
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.174 (?), 4.3.2010 17:36

Já jsem semínka ve vodě neměla vůbec, dala jsem je hned do květináče a rostou v pohodě. Zdenca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 39.28 (?), 4.3.2010 18:44

mate na mysli kupovane? lebo ja som myslela take zo susenej datle, ktoru som zbastila minule vianoce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.174 (?), 5.3.2010 11:45

Já myslela semínko co roste na té palmě (datlovníku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 5.3.2010 16:31

Semínko z koupené datle zasazené bez předkličování do květináče klidně vyklíčí, ale trvá to asi 4-6týdnů. I po několika letech uložení mi z pěti kousků vyrostly tři.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.119 (?), 5.3.2010 23:30

No pěkné, rok ve vodě a pořád nic.

Semeno potřebuje hlavně klid, aby klíček vylezl, nemělo by se semeno moc hýbat. Další věc je ta, že semeno vyplavuje inhibytory které brání ve klíčení. A pokud mu neměnítě často vodu, tak se může voda zanést tutěma látkama a semeno se znehodnotí. Osobně bych si koupil nové datle a znovu vysel rovnou do půdy.

Mě třeba vyrostli v půde i po půl roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.166 (?), 6.3.2010 8:30

Přesně tak, mně nejlíp vyrostly ty, na ketré jsem úplně zapomněla (semena jsem zapíchala do květináčů k jiným kytkám, kdyby se jim náhodou chtělo vyrůst, a pak jsem na ně pozapomněla, když se dlouho nic nedělo).

Horší je, že pravá datlová palma je obrovská, brzy vás vystěhuje z bytu . Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 39.28 (?), 6.3.2010 10:42

Jasne, ze vodu menim, vzdy tam po case plavaju take humusy :) no, uz som ich zasadila, uvidim, co to spravi. ked bude palma obria, nastastie ju mam kam prestahovat, toho sa nebojim. ale je mi luto vyhodit akukolvek pecku, tj skusam a skusam.

zaujimave ale je, ze mamke to vzdy v tej vode vyrasi a to ju ani casto nemeni, az ked je voda v kelimku takmer rosolovita... je to zahada.

diky vsetkym za postrehy... adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.111 (?), 11.3.2011 17:42

dobrý den, viete mi poradit, už 3.krát som si kúpila semiačka datlovníka kanárskeho-a nič mi nevyrástlo, nedávala som ho ani na 24.hodín do vody iba som ho dala hned do kvetináča a za 3.mesiace mi nevyklíčilo-som z toho smutná-tak som ho vybrala zo zeme a namočila do vody-myslíte že mi ešte niečo vyklíči?dakujem za každú radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 200.1 (?), 14.5.2011 21:24

No nevim. Pokud je to uz 3 mesice a nic, tak jsou budto line vylezt, nebo nevylezou vubec.

Kdyz jsem si kupoval semena datlovniku kanarskeho, z 80% vyklicily do 2 mesicu.

Vsechny semena palem davam vzdycky minimalne na 3 dny do vody. Pak je dam do plastovych pudel, misek od salatu, zaliju a dam nekam, kde na to sviti slunko.

Nejvic me pobavil fakt, ze mi semena z datli urcenych ke konzumaci, koupenych v Tescu o vanocich vyklicily za cca 2 tydny a to jsem se vlastne ani nijak nesnazil. Tak z hecu jsem neco hodil do hrnku s vodou, neco vpichnul do kvetinacu a pak na to zapomel.Za 2 tydny se divam, mi v hrnku zacly vylezat klicky a za nejaky mesic mi z kvetinacu lezly listy. Kdybych na to mel prostory mohl jsem mit plantaz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika