co je to za palmičku?



Stránky: 1,  2   
Monika H. - (28) - 39.191 (?) 
30.11.2008 13:52, zobrazeno: 17969x

Dobrý den, neví někdo z vás, co je to za palmu? Pokud to vůbec palma je, Manžel mi ji přinesl z květinářství a nevěděl její název. Roste z jakéhosi kokosu ve tvaru kosočtverce, každý rok povyroste o jedno patro, listy má tuhé, kožovité,lesklé, tmavě zelené. Děkuji za odpovědi.

palmička?
palmička?
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 30.11.2008 21:39

Na té fotce mi ten kosočtverec připadá jako pozůstatek kořenového balu z původního květináčku, někdy bývají řízky sázené v takové vláknité hmotě. Ale co to je, nevím - na palmičku mi to nepřipadá, spíš bych tipla něco jako fikus, kroton nebo pryšec nebo tak nějak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 30.11.2008 21:52

děkuji za odpověď, ale kroton či fikus to opravdu není, tyto rostliny znám a mám i doma. Rostlina vyrůstá z tvrdého kokosu-není to kořenový bal, "kokos" je tvrdý a hladký, bez jakýchkoli vláken. Ještě připojuji detail "kokosu". Děkuji za další případné názory.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ovar - (19) - 117.119 (?), 30.11.2008 22:08

Nechci rozdávat rady, ale mě při prvním pohledu též napadl kroton. Existují formy které jsou podobné té na obrázku. Zkuste jí zvýšit na pár týdnů příjem světla a uvidíte jestly se jí vybarvý listy. A jestly se mi podaří vložit foto, můžete porovnat

kroton
kroton
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 30.11.2008 22:20

i vám děkuji, ale kroton doma opravdu mám a nejsem si jista, že to je i tato moje další rostlinka. Mate mě tam stále ten kokos, ze kterého vyrůstá (dal by se tak trochu přirovnat ke kokosu jako má klasický kokosovník, jen je zcela hladký a jiný tvarem). Jinak ji mám stále u jižního okna, takže nedostatkem světla určitě netrpí a listy jsou stále tmavě zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 1.12.2008 0:23

Ještě jsem našla tuhle fotku : Euphorbia leuconeura, další podobná je E.lophogona...

Ty ale "kokos" dole nemají

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 1.12.2008 8:55

na té fotce od vás je pryšec, což není moje květinka   - pryšec má "kvádrový" stonek, kvete a vystřeluje semena, což moje rostlina nedělá, nekvete a má stonek až ke špičce úzký, špagetovitý, ze kterého vyrůstají listy. Alie i tak děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.35 (?), 1.12.2008 18:21

A nemohla by to být juvie ztepilá-para ořech?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 1.12.2008 21:46

Dobrý den - ještě se podívejte na Ficus cyathistipula, zkusím přiložit obrázek, jinak jsou zřetelné fotografie na www.glasshouseworks.com nebo na českém http://pokojovky.blog.cz/0705/fikusy. Mrkněte na to, ty listy mi připadají stejné. Lída

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 1.12.2008 23:15
k fíkusům bych to neřadila, nejvíce podobné to je zatím k té juvii ztepilé (dle ořechu),ale bohužel jsem na internetu nenašla žádné odkazy, kde by byla vidět celá rostlina včetně ořechu, nemám to s čím porovnat-bohužel. Vždy tam je jen plod-ořech, tak nevím, nevím... Asi budu muset kontaktovat Receptář prima nápadů-dr.Větvičku...:-)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika