Vánoční kaktus



Marie 60 - (26) - 141.8 (?)
24.11.2013 18:49

Mám vánoční kaktusy pořád doma na okenním parapetu, kvetou každoročně a výdatně.Mám je ve třech barvách.




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 24.16 (?), 16.11.2013 9:58, zobrazeno: 8932x

Zdravím, potřebuji radu. V létě jsem dostala vánoční kaktus, dala jsem ho na zasklenou verandu, kde je v létě vedro a na podzim chladno, topí se tam jen zlehka, takže je tam chladněji než pokojová teplota, až do jara. Kaktus mi právě začal tvořit poupata a já teda nevím co s tím. Někde jsem četla že se nesmí přemisťovat aby je neshodil, někde zase že ho můžu přenést do tepla a někde zase že je třeba ho přenést do tepla. Splnila jsem teda jeho chladné období a jak teď, mám ho teda přenést do tepla nebo může zůstat v chladu jak je teď? Samozřejmě chci aby mi kvetl. Pořád nechápu jestli pro jeho kvetení je lepší aby zůstal v tom chladu nebo aby měl jít do tepla. A co případně udělat pro to aby poupata neopadaly. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.35 (?), 16.11.2013 17:39

Já jsem přenesla tři když byla poupátka ještě malinká.Dala jsem je do chladnější místnosti(15 -18 stupňů).A pro vlhčí vzduch jsem k nim dala misku s vodou.Takže žádné přemístění ze zimy do vedra a sucha.Kolik je asi stupňů v té verandě?Pokud ho přenesete, tak ne k přímému teplu.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.5 (?), 16.11.2013 19:49

My ho necháváme dál v chladu, kvetl bohatě, bohužel fotku jsem neudělala.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.30 (?), 18.11.2013 13:29

Podle rady všech pěstitelů vánočních kaktusů jsem ty moje dala v létě ven aby nabraly sílu ze sluníčka a pak zpět do bytu s tím, že mi budou bohatě kvést ale opak je pravdou. Obcházím je kolem dokola a nevidím žádný poupě na květ. Zato švagrová ho má na stálem místě v bytě u topení a takhle se jí odměňuje každým rokem, takže můžu jen tiše závidět. Rozinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie 60 - (26) - 141.8 (?), 24.11.2013 18:49

Mám vánoční kaktusy pořád doma na okenním parapetu, kvetou každoročně a výdatně.Mám je ve třech barvách.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.16 (?), 18.11.2013 8:55

Děkuji vám za odpovědi, na verandě je momentálně kolem 17 stupňů, může se stát že v zimě tam bude trošinku míň... takže když ho tam nechám, nemusím mít strach že nevykvete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.17 (?), 26.11.2013 15:57

Dobry den..omlouvam se ze svuj dotaz pripojuji uz k dotazu... chtela bych poradit... mela jsem kaktus na severnim okne v koupelne teda ne prime slunce ale svetla dost a vlka taktez... nasadil poupata a kvetl poupat porad pribyvalo..jak jsme ale zacali topit opadaly vsechny..pricemz jsem nechavala okno otevrene na mikro a vlkosti mel stale dost..ted jsem ho z teple koupelny premysltila na chotbu asi s 18stupni..mam jeste sanci ze mi do vanoc vykvete? predem dekuji za odpoved...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika