Zloutnuti listu balkonovych rajcat



host - 94.244 (?) 
13.7.2023 6:44, zobrazeno: 1075x

Dobry den. 

Hledal jsem zde i na netu a nenasel nic podobneho. Nevite co by to mohlo byt za problem?

listy
listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.10 (?), 18.7.2023 11:14
vzhledem k tomu, že vám dosud nikdo neodpověděl, pokusím se o radu já, i když rajčata pěstuji jen ve volné půdě. Podle mě jde o nevyváženost dostupných živin, konkrétně nedostatek draslíku. Důsledkem nedostatku draslíku je hromadění dusíku v listech, proto jejich sytě zelená barva. Přebytek dusíku pak může na rostlinu působit až toxicky, což se projevuje postupným zasycháním listů, které začíná na špičce listu a postupuje po okrajích. Přirozeně u rajčat pěstovaných v truhlících s omezeným množstvím zeminy je mnohem složitější udržet přísun živin v optimálním vyrovnaném a pro rostlinu nejvhodnějším poměru a z toho vznikající problémy s růstem jsou poměrně časté. Pomoci by mohlo třeba hnojivo na list Atlante K20 nebo aspoň trochu rozdrceného síranu draselného, celé granule se totiž rozpouští pomaleji. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.244 (?), 21.7.2023 13:17

Velmi dekuji za odpoved. Jeden z nazoru byl i to, ze by mohlo jit o upal/uzeh, takze jsem rostliny lehce zastinil a na novych listech se jiz zasychani neobevilo. Nicmene si Vasi odpoved ulozim a v pripade opetovneho zasychani se budu ridfit Vasi radou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 24.7.2023 16:07

Trochu s křížkem po funusu, ale omlouvá mne to, že jsem většinu času mimo civilizaci, tedy bez počítače.

Kdybych se neflákal, odpověděl bych podobně jako Walter. Jen s tím rozdílem, že jako první opatření bych zdůraznil zastínění kontejnerů. V tom pekle, co teď rajčata i papriky žijí na mém balkóně po velkou část dne, by bez zastínění asi vůbec nepřežily. Mírně zastínit i rostliny tenkou netkankou (ale tak, aby jen stínila, ale neuzavírala prostor) není také rozhodně na škodu. Taky je letos takhle stíním. Nicméně důkladné zastínění kontejnerů je důležitější. A dostatečná zálivka. Obě opatření jsou pak prevencí proti suché hnilobě.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.244 (?), 3.8.2023 9:35

Po case potvrzuji ze zastineni vyresilo usychani a vsechny nove listy uz jsou ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 5.8.2023 10:46

Skvělá zpráva. Ono ale nejspíš taky pomohlo to, že ta příšerná vedra skončila.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika