Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
13.11.2017 18:14

Když si v neděli připravím bramborový salát z vlastních brambor a zeleniny, tak vím, že moje zahrádkaření má smysl i bez finančního zisku. Výborné Rosé - svatomartinské z Rakvic jsem m.j. letos získal jako odměnu za 1. místo v obecním "Koštu slivovic" kde se sešlo 28 soutěžních vzorků. Moje radost byla veliká, přestože se nedala finančně vyjádřit. A o tom to zahrádkaření je.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 13.11.2017 11:13

Komu chutná to své, přes skutečnost, že si uvědomuje, jak občas bývá hořké zklamání z výsledku, ten tu chuť neztratí. Kdo tu cenu není ochoten zaplatit, bez problémů nakoupí, bude jíst to, co nabízí trh a bude moct sladce odpočívat. yes

Mělo by se tesat, či zapsat černou křídou do komína. Nebo celé vlákno smazat, kromě těchto dvou vět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 13.11.2017 13:28

Zahradu jsem zdědil. Kdybych ji nezdědil, tak bych si asi zahradu nekoupil. Už v útlém mládí jsem poznal, co to znamená mít zahradu a kolik je s tím práce a jaký může být výsledek. Pokud jde o to vzpomínané Portské tak si myslím, že jsou lepší místa kde si je otevřít- aspoň pro mne.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 13.11.2017 13:34

Každý jsme jiný a ještě k tomu se měníme. Já si dobrovolně zryl kousek zahrady a už mnoho let pěstuji trochu zeleniny, a nyní i dobrovolně pořídil sad. Ačkoli jsem si v útlém mládí na vlastní kůži dosyta zažil, kolik je s tím práce. Ačkoli jsem si pořídil byt ve městě a zařekl jsem se, že si budu život užívat převážně cestováním a horolezectvím.

Vidíte, a nyní mám z vlastní vůle barák a pozemky, na skálu kvůli odpovědnosti k rodině nešáhnu.  wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 13.11.2017 13:44

Ha, hacheeky to jsme na tom (krom těch skalwink) prakticky stejnělaughTo bylo řevu a facek, když jsme nechtěli jako děcka chodit na pole...laughlaughlaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 13.11.2017 14:14

Ještě tu nebyla probraná možnost, že koupenou může být i zelenina vypěstovaná jako tzv. vlastní-tedy jako přebytek od malopěstitele-cena nemusí být vyjádřena v penězích, ale jako něco za něco-forma zboží či výpomoci různého charakteru... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.89 (?), 13.11.2017 16:11
Vladimír: Nikomu nemožno nadšenie pre záhradu vnútiť, takže Váš postoj plne akceptujem. Napísal som len, ako to vnímam a cítim ja. Čo sa týka tej Vašej poznámky o Portskom - platí to isté: Vaše preferencie treba akceptovať. Za seba dodám len toľko: pre mňa je dôležitejšie nie kde, ale s kým si ho otvorím. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 13.11.2017 17:04

pan Ivan, ked sme uz skoncili pri vine z jablk ste nikdy neskusal robit vinko?mne raz jeden stary zahradkar dal ochutnat domace jablckove vinko, celkom fajn az som sa divil ze je to z jablk:)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.89 (?), 13.11.2017 17:20
Viktor: Nie, jablkové víno nerobíme. Víno robíme z hrozna 😉. Okrem toho ešte slivovicu, hruškovicu, jablkovicu, marhuľovicu a z višní okrem višňovice aj griotku. Nestačí? Chceli by sme ale gro aktivít presunúť do výroby trvanlivých muštov a cídra. Ako hovorí môj kamarát - "do nižších grádusov". (Lebo - ako hovorí zasa môj iný kamoš - "tie hepatálky to nie je sranda". A ten už má teda niečo odsosané 😉). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 13.11.2017 17:28

Jablkového vína jsme se něco napili - v jinošských dobách, ovšem. Dnes už jsou jazyky chlupatější. Nicméně letošní svatomartinské z Rakvic rozhodně neurazilo...cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 13.11.2017 18:14

Když si v neděli připravím bramborový salát z vlastních brambor a zeleniny, tak vím, že moje zahrádkaření má smysl i bez finančního zisku. Výborné Rosé - svatomartinské z Rakvic jsem m.j. letos získal jako odměnu za 1. místo v obecním "Koštu slivovic" kde se sešlo 28 soutěžních vzorků. Moje radost byla veliká, přestože se nedala finančně vyjádřit. A o tom to zahrádkaření je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika