Vhodné hnojivo pro hydroponické systémy



host - 119.112 (?) 
1.3.2015 10:58, zobrazeno: 3909x

Loni jsem vyzkoušel v hydroponii na balkoně exitické chilli (kdyby měl někdo zájem o semínka TSMBT pak jich mám hodně). Letos to vezmu z gruntu. Mám vanu ebb&flow 1*1 metr + 1*0,3 metr + libra truhlík. Na vany půjdou rostliny v kostkách rockwoolu na několik vrstev netkané textilie (takže de fakto vytvořím NFT systém). Do libra truhlíku pak půjde kokosová rohož. Do RW kostek jdou papriky, kapie, truhlíková rajčata, cherry rajčata, nějaké chilli. V kokosu pak bude 3 x maloun (nějaká menší popínavá forma). Jako zásobník jsem použil 2x 100 lt nádrž na míchání malty co budou propojeny. Do jedné bude sveden odtok z všech systémů a tam se bude filtrovat akvarijním filtrem. V druhé nádrži pak budou čerpadla na rozvod vody akvarijními hadičkami na jednotlivých systémů a bude se tam i vzduchovat. Jako základ bude použita voda ze dvou akvárií. Jedno je s rybami, druhé jen se šneky. V akváriích mám naddimenzován systém filtrace takže v základu je voda už hnojivá. Přidám z vermikomposteru jejich worm juice. V kompostéru se snažím žížalám (mám kalifornské hnojní i evropské) dodávat různé odpady a to jak ty z kuchyně, ale i listy z rostlin které kdekoliv posbírám. Dostávají například i kytky co manželka obdrží během roku. Žížaly tak mají pestrobarevnou stravu. Plánují tenhle juice přidávat kontinuálně. Plánuji jestě udělat jeden malý vermikomposter který bude zapojen kontinuálně do nádrží s vodou. Do tohohle kompostéru chci dávat jen trus. Jednak od zakrslého králíka, jednak vysbírám psí trus kolem domu, ale přidal bych i to nejlepší co lze sehnat(hádejte který). Dále plánuji přidávat akvarijní PMDD s přídavky (např. železo, fosfor, vzácné prvky). Mám k dispozici ještě výluh z králičího trusu. 2 roky to mám naložené (i se senem) v kýblu na balkoně. Je čas tam pustit vzduchování a rozmixovat to a nechat to přeměnit na hnojivo. Do nádrží půjde ještě punčocha naplněná rašelinou (kvůli okyselení). Tak a teď otázka. Pořád ještě mám dojem, že mi něco chybí. Můžu doplnit výluhy ze slepičinců a kravího trusu. Nerad bych, aby plody byly mdlé chuti. Nechci žádnou chemii. Vše co mám je bio. Kromě PMDD, ale to má prvky v té nejčistší kvalitě a v složení že to kytky hned přijmou. Poradíte? sachlj36@gmail.com

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 1.3.2015 11:20

Nebude to smrdět?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.112 (?), 2.3.2015 18:39

Co by mělo smrdět? Co konkrétně? Přírodní hnojiva obvykle smrdí. Nesmrdí je ty umělá, vyrobená ve fabrice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 3.3.2015 0:51

Zkuste taky z okna oškrabané mušince.

Ne teď vážně. Pokud Vám to bude fungovat, tak klobouk dolů. Jen si myslím, že s tím zatracováním umělých hnojiv to trochu přeháníte (Mám doma veganku, tak to je podobný nesmysl s jídlem.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika