Utrhnout první kvítek u papriky?



The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.178 (?)
22.5.2009 20:03

No, jak je velká, je vysoká zhruba asi max. 20cm, mám ji zasazenou teprve třetí den, kupoval jsem ji před týdnem rozrostlou sazeničku...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.178 (?), 21.5.2009 14:36, zobrazeno: 25557x

Četl jsem na serveru idnes článek o pěstování paprik ve kterém pan Jan Meisl přidává svůj tip: "Vždycky utrhnu první květ nebo papričku. Má totiž tendenci vyrůst hodně velká a bere si pro sebe moc živin. Když ji obětuji, energie je dost i pro ostatní a papriky rostou větší".

Je to pravda?

Pokud ano, tak jak mám postupovat u svého prvního kvítku? Mám vytrhnout pouze květ nebo ho odstrihnout i s tou stopkou? Nebo počkat až paprička trošku vyroste a pak ji utrhnout?

Děkuji moc všem za tipy :)

Jak na to? :)
Jak na to? :)
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.178 (?), 22.5.2009 13:20

Nikdo neporadí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 22.5.2009 18:27

Květy paprik vyštipuji při výsadbě do skleníku, později už ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.178 (?), 22.5.2009 18:51

Dobře, ale toto je můj vůbec první kvítek :) Tak co s ním? Jak se vyštipuje? Nebo ho mám nechat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.1 (?), 22.5.2009 19:50

Já bych asi posoudila celkovou velikost a stav rostliny, pokud je dost velká, kvítek bych tam nechala, konec konců je to váš první, že...  Ale v tom případě bych tam nenechávala moc dlouho tu první papričku, utrhla bych ji hned, jakmile by byla vhodná k jídlu. 

A mimochodem, vyštipuje se tak, že že rukou (nehty) uštípnete stopku i s květem. Nebo taky ustřihnete malými nůžkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.178 (?), 22.5.2009 20:03

No, jak je velká, je vysoká zhruba asi max. 20cm, mám ji zasazenou teprve třetí den, kupoval jsem ji před týdnem rozrostlou sazeničku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.26 (?), 23.5.2009 9:23

Já osobně bych nevyštipovala nic. No bóže, tak první paprika bude velká. Nikdy jsem to nedělala a papriky byly. Je tolik dalších faktorů (počasí, mšice, hnojení, závlaha), které úrodu ovlivní, že jeden kvítek by mi fakt neležel ani v patě. Spíš se zaměřit na kvalitu půdy, papriky jsou citlivé na nedostatek hořčíku, mají světlezelené listy. Pokud je napadnou mšice, zkomírají. A tak dále, a tak dále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.129 (?), 1.6.2009 22:56

Úplně se vším souhlasím.To by ste jí byl schopen fakt uďelat? Vaší první?CHudák se snaží a vy sní vúbec necítíte? Radujte se a dávejte jí co potřebuje.Ona se vám určitě odmnění i bez rúzných kastračních zásahú.Pědstavte si například jak tací Maďaři, Slováci,Špaňelé a ostatní skušení velkopěstitelé chodí po polích a lánech a vylamují to na co toužebně čekají.Musíte mít jen trochu trpělivosti a všeho bude dosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 2.6.2009 8:51

letos jsem to zkušebně udělal asi na třetině rostlin, zatím rozdíl nepozoruji...

každopádně netuším jak to udělat, když vám najednou nevyroste ten jednoznačně "první" kvítek, ale najednou je máte třeba 3-4...

to bych měl vyštípnout všechny? no to bych to nemusel pěstovat už vůbec :)

jinak doporučuji, pokud toho nemáte samozřejmě celé pole, sledovat ten skutečně první plod

pokud dozrává a současně na rostlině neroste nic víc, rostlina současně nezesiluje, atd... tak doporučuji tenhle první plod utrhnout co nejdříve!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.190 (?), 2.6.2009 9:04

Asi ta poslední věta je dobrá rada. Taky nemám srdce je utrhnout, /40 paprik je 40 plodů a to už je dost/,ale na druhou stranu jsem pozoroval u loňských paprik, že byla velká prodleva mezi prvním sběrem a druhým, pak se to rozrodilo a paprik bylo hodně. To se u rajčat nestává, po prvním rajčeti to jde postupně stále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika