Teplota v skleniku



Stránky: 1,  2,  3,  4   
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 216.238 (?) 
29.3.2015 21:23, zobrazeno: 26139x
zdravim, mam prepikirovane rajciny v skleniku, a ide o to, ze hlasia mrazy. Neviete mi povedat o kolko asi stupnov je vyssia teplota v skleniku oproti vonkajsiemu prostrediu? Nikde to nemozem najst. Podla mna tych -2°C vonku by nemalo uskodit.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 29.3.2015 21:38

No, jen tak tak. Hlavně, aby nemrzlo celou noc. To by pak bylo horší. Já mám v pařníčku papriky. Na noc zakrývám dekou a dnes jsem tam naistaloval starou žehličku jako zdroj tepla. Docela to je divočinawink, ale funguje to. Nad ta rajčata bych dal ještě fólii nebo hadr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 216.238 (?), 29.3.2015 21:56
s foliou ich prikryjem urcite, mozno aj nejaku sviecku tam dam. Uz som chcel aj papriky do sklenika presadit zajtra, no asi pockam. Len by ma zaujimali tie rozdiely teplot medzi sklenikom a vonkajsim prostredim. Podla mna ked do sklenika svieti cely den slnko, tak sa aj pôda nahreje a v noci sa pomaly uvolnuje. Nevie niekto?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 233.10 (?), 30.3.2015 7:00

Ten rozdíl teploty u nevytápěného skleníku je většinou 0 - 2°C. Hodně záleží na tom jestli se ochladí až k ránu, nebo je studená celá noc. Mám měření uvnitř skleníku i venku, tak to porovnávám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.126 (?), 30.3.2015 7:12

A co teplota půdy ta je taky důležitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 30.3.2015 8:27

Je, určitě. Když jsem měl fóliák (2x3 m), tak jsem tam na noc zapaloval propanbutanový vařič (na málo). Dneska ráno bylo v tom mém zakrytém pařeništi s žehličkou +10°C. Objem zhruba 1/3 kubíku. Žehlička má příkon 1000W a nastavená je na cca prostření stupeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 30.3.2015 8:52

Rozdíl teploty u nevytápěného skleníku v přízemní vrstvě v noci bývá 2-3° oproti přízemní vrstvě venku. Taky mám měření uvnitř i venku. Hodně ale záleží i na velikosti skleníku. Čím větší plocha, tím větší objem a také příznivější poměr objemu vzduchu a povrchu skleníku. Čím větší objem, tím pomalejší prochladnutí. No ale rajčata bych tam stejně nenechal, jen tam nastydnou a zastaví růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 30.3.2015 9:23

Kdysi tu psal kolega z Pardubic, že dává rajčata do skleníku 1. dubna, nakryje dvojitě netexem přes oblouky a že se nestalo, že by rajčata utrpěla. Opsal jsem to od něj s týdenním posunem. Po tři sezóny bez problémů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 237.123 (?), 30.3.2015 17:55

Já mám sadbu rajčat a paprik v nevytápěném skleníku už asi 14dní a zatím jsou v pohodě. Loni jsem je tam přesazoval do záhonu 5.dubna. V posledních 10 letech to vždy přežila bez poškození. Pokud předpovídají mráz tak mám připravený teplomet s termostatem a třeba k ránu zapne, když by teplota moc klesala. Odpolední teplota byla dnes ve skleníku 28°C potom přišla bouřka a kroupy tak se ochladilo, ale teď už je ve skleníku zase 20°C jak na něj zasvítilo slunce. Zemina je ale krásně prohřátá, takže v noci určitě nic nezmrzne.

Rajčata dnes 30.3.
Rajčata dnes 30.3.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.4.2015 10:41

Tak dejte vědět, jak jste s těmi rajčaty dopadl letos. Já mám ve skleníku od února zatím jen salát, kapustu a květák a stejně to všechno raději přikryju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika