Sviluška na okurkách - babská rada?



Stránky: 1,  2   
Genovesa - (25) - 90.235 (?) 
4.8.2015 21:11, zobrazeno: 14545x

Dobrý den, na hadovkách v pařeništi i na nakladačkách venku mám nejspíš svilušku. Zatím bych řekla, že rostliny jsou docela OK, hezky přirůstají. Je na svilušku nějaká rada mimo vyloženě chemického postřiku? Mám malé děti a velmi nerada stříkám chemií. Mám doma vertimec kvůli okrasným smrčkům, ale ochranná lhůta 5 dní je hlavně u nakladaček stejně na nic, sbírám ob den a už tak některé přerostou.

Děkuji.





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 4.8.2015 22:15

OL je 3 dny. Schválně jsem koukal do Registru přípravků na ochranu rostlin. To by se dalo pořídit. A ta účinná látka je čistě přírodní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Genovesa - (25) - 90.235 (?), 4.8.2015 22:29

Tak tři dny by se asi daly, no. Akorát teda teď nevím, jestli nemám Vertimec na okrasné rostliny. Je mezi nimi zásadní rozdíl? Nevíte? A má cenu teď v srpnu stříkat ještě? Asi ano, okurky plodí jak o život a má být hezky. Ach jo.

Edit: Vertimec je nejspíš jen jeden, na Agromanualu.cz mě zřejmě uvedli v omyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 4.8.2015 22:42

Myslím, že je jen jeden. Tak okurky sledujte a případně zasáhněte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Genovesa - (25) - 90.235 (?), 4.8.2015 22:46

Děkuji za radu. Asi je teda stříknu, ještě by mohly klidně měsíc plodit. Hlavně hadovky, ty jsou na tom hůř. Já ty postřiky fakt nemám ráda, ale tak dětem okurky stejně loupu a z obchodu budou promořené mnohem víc...

Nikde jsem se nedočetla, jestli je to systémový postřik, nebo jestli se musí aplikovat na spodní stranu listů?

Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 4.8.2015 23:02

Systémový je omezeně, ale učitě proniká na druhou, neošetřenou stranu listu. Takže dobrý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Genovesa - (25) - 90.235 (?), 5.8.2015 10:47

Děkuji Vám, tak to je dobré. Nikde jsem tuhle informaci nemohla najít. Dnes večer to stříknu a vezmu v pařníku asi i papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Genovesa - (25) - 90.235 (?), 5.8.2015 10:48

Super, tou účinnou látkou jste mě potěšil. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.7 (?), 6.8.2015 10:44

No ja som si tiež všimla že mi uhornie niečo ožiera a tak som skúsila postrek ako na všteko mám už dlhšie zamočenú žihľavu a z toho si naberiem trošku dolejom vodou a striekam aj paradajky, mrvku a skúsila som teda aj uhorky a zatiaľ som tam nič nenašla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 7.8.2015 22:56

Tak jsem dnes vyměkla a postříkala hadovky ve skleníku Vertimecem proti svilušce. Postříkala jsem i nalkladačky venku, ty byly zvláště zdecimované, možná to už nerozchodí, přesto jsem provedla postřikem pokus, uvidím, co všechno lze ještě zachránit. Za několik horkých suchých dní se sviluška neuvěřitelně rozšířila. Dosud jsem nikdy okurky proti svilušce nestříkala a to je pěstuju čtvrt století.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika