Stevie



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 210.17 (?)
28.7.2014 23:04

yes  druhá stévia, ktorú mám zasadenú na záhradke, má tiež len tak cca 20 cm, ale takisto je u nás množstvo slimákov, ktorý žerú takmer všetko, čo im príde do cesty a tak som dal okolo nej urezanú PETku hneď pri výsadbe a zatiaľ je OK...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.7.2014 8:23

Máme stevii už několik let, do letoška byla pořád na okně na parapetu v pokoji. Takže myslím, že na zimu žádnou chladnou místnost nepotřebuje.

Letos na jaře jsem ji dal ven a před pár dny jsem zjistil, že ji skoro komplet ožrali slimáci, našli si ji i když museli překonat několik metrů dlažby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.228 (?), 29.7.2014 9:16

No to máte pravdu, že nepotřebuje chladnou místnost, když ji máte možnost dát jinam s dostatkem světla. Já mám na ni místo už jen na té chodbě. Když byla přes zimu v pokojové teplotě, tak v nedostatku světla vyháněla slabonké dlouhé výhony, které nebyly k ničemu, dokonce i kvetla. Když ji umístím v chladu, tak se drží v klidu, přežije zimu a pak jde ven. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.228 (?), 28.7.2014 22:10

Nedá mi to, došla jsem pro ni po tmě ven a vyfotila. Vysoká asi 15 cm. V.L.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 28.7.2014 22:23

jj konečně pěkná, správně pěstovaná yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 210.17 (?), 28.7.2014 23:04

yes  druhá stévia, ktorú mám zasadenú na záhradke, má tiež len tak cca 20 cm, ale takisto je u nás množstvo slimákov, ktorý žerú takmer všetko, čo im príde do cesty a tak som dal okolo nej urezanú PETku hneď pri výsadbe a zatiaľ je OK...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 29.7.2014 20:26

Ta je ale pekna a silna, z toho uz by rizky sly ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 210.17 (?), 28.7.2014 18:30

Dobrý deň, moja stévia rastie ako divá, má už takmer meter, no mám ju v zrezanej PETke na parapete v paneláku. Pri rozžuvaní lístka cítiť nasládlu chuť. Keď si natrháte lístočky, rýchlo sa usušia a rozdrvené sa dajú použiť ako sladidlo. Sušením sa vraj zvyšuje sladkosť. Sladkosť od stévie mi pripomína práve chuť umelého sladidla, čiže nenahradí to chuť cukru. Ale na spestrenie jedálníčka a ako liečivá bylinka je to dobrá rastlinka.smiley

moja stévia v PETke
moja stévia v PETke
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 28.7.2014 21:44

Jestli takto vypadá stevie, pak nevím, co jsem v sáčku s pěti semínky za 40Kč koupil.Lístky jsou světlezelené a sudospeřené olistění na obrázku (v PETce) je odlišné od mojí stévie.Lodyhy jsou poléhavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 28.7.2014 22:06

Moje stevie take vypada jinak. Spise se kosati na pet vyhonu, listy ma podobne, ale ma jich o hodne vice kolem dokola. Snad dam brzy i foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 28.7.2014 22:20

Stevie má míti dostatek světla a pak na zaštipování reaguje rozvětvením. Jestli ji máte košatou a nepříliš poléhavou, pak má dost živin, vody i světla. Je to jako z bazalkou - v itálii na oknech kuchyní (zvenku pře oknem) jsou bohatě větvené keříky a u nás odlistěné dlouhé jednoduché výhony v temném koutě kuchyně (tedy nikoliv venku na sluníčku)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika