Sklizeň 2017



Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?)
14.7.2017 15:40

Na mé zahradě dozrála jako první z masitých rajčat Black from Tula, v těsném závěsu Cherokee Purple a následovalo Býčí Srdce Oranžové.

Black from Tula
Black from Tula
Cherokee Purple
Cherokee Purple
Býčí Srdce Oranžové
Býčí Srdce Oranžové
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 14.7.2017 15:40

Na mé zahradě dozrála jako první z masitých rajčat Black from Tula, v těsném závěsu Cherokee Purple a následovalo Býčí Srdce Oranžové.

Black from Tula
Black from Tula
Cherokee Purple
Cherokee Purple
Býčí Srdce Oranžové
Býčí Srdce Oranžové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.7.2017 10:38

Moje dnešní sklizeň rajčat. Cukety sklidím až večer.

Tornado
Tornado
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 20.7.2017 5:52

Trvale vysoké denní teploty nad 30 °C a enormní sucho zapříčinily, že rajčata dozrávají cca o 14 dní dříve. Velmi rané Stupické dozrálo skoro zároveň s raným Startem F1 a o nic později nedozrává ani Tonádo F1. Také různá bifteková rajčata už zrají i když obvyklý termín jejich zrání je u mne začátkem srpna

           Vladimír

Bifteková rajčata
Bifteková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 20.7.2017 11:48

Tak rajčata nedozrávají jen dříve, ale hlavně protože tady od 30.06. skoro denně něco spadne tak masáci praskají. Takže výroba kečupu už se rozběhla. Ještě k těm zeleným rajčatům - na trzích v jižní Evropě jsou jich všude hromady. Co z nich vlastně dělají?

Burrakas Favorit a Berner Rose
Burrakas Favorit a Berner Rose
Odrůda
Odrůda "Baku" na kečup
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 20.7.2017 13:59

U nás už hodně dlouho nespadlo nic a je horko jako v pekle, každý den přes 30°C a dnes jako bonus 35°C. Nic nepraská, ale všechno vypadá i přes zálivku chcíple. Moje dnešní "Black" sklizeň.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.7.2017 15:40

Já mám asi ještě tepleji. Taky jsem nikdy neměl takovou úrodu (asi 20 kg rajčat z 20 tornád za týden). Některá plně vyzrálá rajčata skutečně horkem i deštěm praskají. U sousedů jsem viděl zakryté vijany novinovým papírem z jižní strany. Já je raději podobně jako Vladimír malinko podtrhnu a nechám dva dny uležet na světle při pokojové teplotě. Žlutá nebo zelená část u stopky vymizí. Papriky jsou bohužel stále zelené, i když chutné. Zelené plody mám stále ještě na "žlutých" rajčatech, která jsem však vysil až 2.5. Myslel jsem, že tak stará semínka stejně nevyklíčí.

Tornado F1
Tornado F1
Paprika + Denár na srovnání velikosti a barvy
Paprika + Denár na srovnání velikosti a barvy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 25.7.2017 19:02

Tak jsem pro zpestření mého obvyklého minisortimentu paprik zakoupila dvě sazenice paprik a jako vždy jsem zapomněla jméno. Doteď jsem z těch dvou rostlinek sklidila devět ks. Papriky jsou mohutné, nažloutle smetanové, kolem 15 cm dlouhé, stěna asi 5 mm, šťavnaté, dobré. A jsou takové dost „žebrované“. Nedokážete odhadnout, jak se asi může jmenovat?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 27.7.2017 12:44

Včerra jsem mimo rajčat normální velikosti a cherry sklidil několik větších rajčat. Donesl jsem si je na focení (mimo Kumato)  pro Tatiana´s TOMATObase domů.Jen čekám až se trochu vyjasní obloha.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 28.7.2017 14:43

Nějak se ta fotka nenahrála. Tak se pokusím znovu.

           Vladimír

Sklizeň rajčat
Sklizeň rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.7.2017 18:45

Včera jsem zaregistroval první zralé žluté rajče z výsevu 2.5.2017. Asi je to můj rekord. Taky kalabasy mám zralé o něco dříve než jsem byl zvyklý.

Kalabasa
Kalabasa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika