Sazenice rajčat byt/balkón



host - 42.99 (?)
26.2.2010 17:47

Možná podložit parapet,,něco, aby vznikla mezi sazenicemi a parapetem vzduchová bublina /jako podmisce udělat nožičky/neohhřívali by jse odspodu rostliny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 83.29 (?), 24.2.2010 12:36, zobrazeno: 20442x

Zdravím,

řeším opět to co každý rok... Chystám se do 14 dnů vysít rajčata a chci nějak vyřešit každoroční problém. Když nechám truhlík na parapetu, tak ze sazenic díky teplu (topení pod parapetem) a méně světla (východní strana, sluníčko jen hodinu dopoledne) budu mít dlouhééé nitky.

Pak mám zasklený balkón, ale tam je přes den teď tak 8-10 stupňů a v noci samozřejmě zatím pořádná zima. Na ten balkón jde sluníčko jen do 12 hodin, tedy když náhodou zrovna svítí :)

Jak to vyřešit? Nemá někdo zkušenost s nějakým "udělátorem"? Nějaká žárovka pod bednu na balkón a tím přitopit? Nebo se na to vykašlat a vysít to až v druhé polovině března? To by přes den už měla být teplota na balkóně jakž takž a na noc prostě dávat dovnitř...

Loni jsem to takhle udělal na konci února, sazenice vyrazily do výšky a už se to nezachránilo. Pak jsem musel na začátku dubna vysít novou várku a naštěstí se to pak všechno stihlo, i když jsem se už bál, že bude pozdě.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 181.101 (?), 24.2.2010 19:10

Tak je pěstuj pod zářivkou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.99 (?), 26.2.2010 17:36

Pěstovat normálně na parapetu a zvrchu svítit zářivkou... hodně úspěchu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.99 (?), 26.2.2010 17:39

Jo a jěště je dobré přesazovat do o něco větších nádob a tzv. utopit po vrch v hlíně, sílí tím kořenový bal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 42.99 (?), 26.2.2010 17:47

Možná podložit parapet,,něco, aby vznikla mezi sazenicemi a parapetem vzduchová bublina /jako podmisce udělat nožičky/neohhřívali by jse odspodu rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 26.2.2010 21:12

Doporučuji dát sazenice na parapet okna, přičemž sazenice bych podložil deskou polystyrenu. Stačí 2cm na tloušťku, důležitý je přesah přes parapet, ať se "odkloní" proudění teplého vzduchu od radiátoru na rostlinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.228 (?), 28.3.2010 9:27

Ahoj já bych se nebránila rajčatům Shery.Jsou tak akorát do truhlíků a jsou velmi chutné.Mám je každým rokem na jižním balkoně a úroda veliká.Ahoj Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.230 (?), 3.5.2010 7:07

Ahojky,

já letos prvně pěstuji doma rajčata Chery, rostlinky mam už přepíchané v kelímcích od jogurtu. Jak je přihnojit a nechat je na východní, či západní straně v bytě? Mohou jít ven na parapet, neb nechat v místnosti? Do jakých květináčů přesadit nebo do truhlíčků?

Díky Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 3.5.2010 9:21
Na parapet jsou nejvhodnější balkonové odrůdy rajčat. Pokud máte Chery tyčkové tak volte velký květináč na jednu sazenici (8 litrů) a každý týden přihnojit Kristalonem plod a květ. Nevím jaké máte možnosti umístění ale každopádně ven a na sluníčko. Jak se dostanu domů dám sem pár aktualních fotek. Do truhlíků jsou lepší keříčkové odrůdy. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.33 (?), 3.5.2010 9:37

Do truhlíku na balkon třeba Vilma  . Mám ji ted ted vysokou 25-30 cm nahazuje na květ, akorát jsem čekal že bude košatější-přes okraj květináče. Zatím mi připomíná vzrůstem miniaturní tyčkové se silným stonkem. Uvidím, jak to celé dopadne. Hodil jsem k tomu pro jistotu velkou lžičku granulovaného (asi konského) hnoje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika