Roubovaný meloun



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?)
5.2.2010 20:57

Zakoupil jsem semena tohoto melounu (popis ze zadní strany přebalu) - 
Red Star -  Skoro zrejúce, malé a stredne veľké červené melóny tvoria stredne dlhé úpony, ktoré môžete pestovať na malom mieste vďaka možnosti viesť rastlinu nahor na šnúrach alebo mriežkach. Vhodné aj na pestovanie vo väčších nádobách na balkónoch a terasách, na miestach chránených pred vetrom. - Chci vyzkoušet pěstování těchto melounů v nádobě ale mám otázku. Naroubovat je když "tvoria stredne dlhé úpony, ktoré môžete pestovať na malom mieste"?

Red Star
Red Star
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
sie - (5) - 82.33 (?), 22.6.2009 9:06, zobrazeno: 13403x

Dobrý den, mohl bystem my prosím někdo poradit ohledně roubovaných melounů? Letos jsem prvně pořídila roubované melouny, mám je hezky zasazené na černé textilii a vypadá to, že se jim daří. Ale mám pocit, že spíše roste ta část tykve, než ta část melounu. Má se tykev na kterou to je naroubováno nějak zaštipovat? Díky moc za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 22.6.2009 9:31

jako u jiných roubovaných plodin, to co je "pod" melounem (rozuměj roubem) nesmíte nechat růst, to musí pryč

stejně jako kdyby se meloun snažil pustit nějaké kořeny, ty taky musí pryč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sie - (5) - 82.33 (?), 24.6.2009 9:05

Díky za radu,

tak jsem to včera uřízla, tak uvidím jak se jim bude dařit teď :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.2.2010 20:57

Zakoupil jsem semena tohoto melounu (popis ze zadní strany přebalu) - 
Red Star -  Skoro zrejúce, malé a stredne veľké červené melóny tvoria stredne dlhé úpony, ktoré môžete pestovať na malom mieste vďaka možnosti viesť rastlinu nahor na šnúrach alebo mriežkach. Vhodné aj na pestovanie vo väčších nádobách na balkónoch a terasách, na miestach chránených pred vetrom. - Chci vyzkoušet pěstování těchto melounů v nádobě ale mám otázku. Naroubovat je když "tvoria stredne dlhé úpony, ktoré môžete pestovať na malom mieste"?

Red Star
Red Star
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.225 (?), 5.2.2010 21:12

A proč je chcete roubovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.2.2010 21:19
Zajímavá otázka ve vztahu podnož-nádoba. Má to vůbec smysl?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.105 (?), 5.2.2010 21:51

Roubované melouny v létě obvykle rychleji rostou a více plodí. Na začátku sezóny to ještě není poznat. Pokud to však jsou odrůdy vyšlechtěné na pěstování v neroubovaném stavu, je to asi zbytečné. Na jakou dýni chcete roubovat?

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 5.2.2010 22:07

Je fakt, že pro pěstování v nádobě je to zbytečné.Roubováním získáte rostlinu, která bude asi bujněji růst a to je dané kořenovým systémem, který je taky větší. V nádobách se pěstují málovzrůstné odrůdy. Roubovaný meloun zasaďte na volné místo, kde vyniknou jeho přednosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.2.2010 2:09
Chtěl bych vyzkoušet různé druhy melounů a srovnat roubované a neroubované té konkrétní odrůdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.2.2010 2:07
Na Sprinter F1, něco i na tykev fíkolistou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika