Rajčata pro sezónu 2014



pefito - (47) - 49.206 (?)
9.1.2014 22:12

Po skvelej sezóne 2013 čakám ešte lepšiu 2014.

Nových 45 odrôd + len niekoľko málo odskúšaných. Napriek tomu že z minuloročných takmer 40 odrôd som pre tento rok vybral 15, musel som ich zoškrtať a dať prednosť novinkám.

Všetko je už pripravene, substrát, osivo... takže čakám už len na ten správny moment a sezóna 2014 môže začať... zatial aspon za oknom.

Nech sa Vám v tomto roku s pestovaním darí!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
Petersak - (29) - 248.16 (?), 9.1.2014 15:30

Mám vytypovaných predajcov na ebay, od ktorých sa zásobujem hybridmi a stále je to lacnejšie ako u nás a dostanem aj viac semien. Síce si kúsok priplatím oproti najlacnejším a očividne podozrivým ponukám, ale mám dobré skúsenosti a vždy sa každý problém vyriešil. Naopak so slovenskými internetovými predajcami semien mám príšerné zážitky - hrozná klíčivosť, vysoké ceny, málo semien, popletené odrody, neschopnosť mi napísať o akú odrodu ide - katastrofa. Netýka sa to producentov semien. Tam je pomalá komunikácia, ale inak pohoda.

Vo voľnom čase udržiavam písomné kontatky s pestovateľmi z USA a Kanady. Dostal som sa k nim, keď som sa pred troma rokmi začal zaujímať o organické pestovanie a bio. Niektoré som nakúpil od nich, dostal ich do daru alebo sme si ich vymenili za miestne odrody.  Estónsky obchod, ktorý sa tu často prezentuje ma sklamal, keď mi nevedel dodať, čo som chcel druhý rok po sebe. Navyše je neskutočne drahý, podľa mňa, a to hlavne pošta. Z USA platím 3,95$, ak si niečo priateľsky vyžiadam a 4,95$ pri obchodných zásielkach semien. Ale zas na druhej strane hľadať tam ruskú ponuku odrôd je takmer nemožné.

Paradajok je neskutočné množstvo odrôd, farieb, typov. Rád si ich prehľadávam tu. Plus je, že niektoré majú veľmi veľa hodnotení, môžete osloviť ľudí, ktorý ich písali a informovať sa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?), 9.1.2014 20:28

Nemáte pravdu, že na amerických webech není nabídka ruských rajčat. Pochopitelně nenabízejí hybridní odrůdy, ale zejména biftekových ruských nehybridních odrůd je nabízeno plno. Například Tania Koucharevova nabízí na svém kanadském webu cca 150 nejlepších ruských odrůd. Jinak její web má nejobsáhlejší databázi nehybridních odrůd z celého světa asi 4000 odrůd, která se stále doplňuje. Nevím odkud máte rajčata Paul Robeson, Black from Tula, Anna Russian, atd., možná právě z ameriky.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petersak - (29) - 248.16 (?), 9.1.2014 23:05

Samozrejme som to myslel na hybridy, lebo ostatné sa dajú bez problémov kúpiť aj v USA aj inde na svete, dokonca aj u nás. Poštovné som písal pri kamarátskych výmenách, kde sa dohodnem, že platím poštu. Obchodné zásielky viem sledovať a sú poistené, preto sú drahšie. Inak som cez Ebay ešte z USA nebral. Vždy len od konkrétnych osôb a raz z tomatofestu. 

Presne tak, všetky spomínané odrody okrem Black from Tula mám z Ameriky. Tie som získal na Slovensku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 9.1.2014 18:14

Poštovné z USA má na ebay každý prodejce jinak. Nedávno jsem nakupoval semena u prodejce z USA a měl u každé položky napsané poštovné 3,90 USD, když jsem ale dal do košíku 3 odrůdy tak se mi snížilo celkové poštovné na 1,90 USD, proto je výhodnější si vybrat více položek u jednoho prodejce. Na ebay samozřejmě prodávají semena i rusové a ukrajinci např. zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?), 9.1.2014 20:54

V sezóně 2014 budu pěstovat tyto pro mne nové odrůdy biftekových rajčat:

Brandywine Sudduth´s, Brandywine cowlick´s, Anna Russian, Earl´s Faux, Berkeley tie-Dye Heart, Prudence Purple, Middle Tennessee Low Acid, KBX, Neves Azorean Red, Indiana Stripe, Super Sioux, Wes, Dester, Sweet as Linda, Ania, Crnkovic Yugoslavian, Kosovo. 

Neodolal jsem a koupil jsem v USA ještě několik jiných zajímavých odrůd:

Jaune Flamee, Pink Bumble Bee, Purple Bumble Bee, Greeen Zebra cherry a Solar Flare.

K vánocům jsem dostal z Mallorky darem zásilku cca čtyřiceti španělských odrůd (většinou vzácné krajové odrůdy) z nichž počítám, že budu letos zkoušet 10-15 odrůd po jedné rostlině. Z těch zajímavějších tam bylo například Kumato, RAF, RAF Negro, atd.

Když připočítám české odrůdy, tak mám o semena postaráno na několik let dopředu.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 9.1.2014 21:00

I např. v Holandsku nebo v Anglii, nejdražší semena jsou v Německu nebo ve Francii, nejbohatší sortiment v Rusku a na Ukrajině (bohužel téměř nedostupný). Na USA už zvysoka prdím protože např. Johnyseed po mě chtěl 100 $ za FYTO a ostatní "polooficiální" prodejci zas až tak pro mne atraktivní sortiment nemají. Chce to hledat v gúglu i v jiných jazycích než anglicky (např. tomaten zaden), 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pefito - (47) - 49.206 (?), 9.1.2014 22:12

Po skvelej sezóne 2013 čakám ešte lepšiu 2014.

Nových 45 odrôd + len niekoľko málo odskúšaných. Napriek tomu že z minuloročných takmer 40 odrôd som pre tento rok vybral 15, musel som ich zoškrtať a dať prednosť novinkám.

Všetko je už pripravene, substrát, osivo... takže čakám už len na ten správny moment a sezóna 2014 môže začať... zatial aspon za oknom.

Nech sa Vám v tomto roku s pestovaním darí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 10.1.2014 21:38

Ahojte, môj zoznam pre nadchádzajúcu sezónu je nasledovný, za názvom sorty uvádzam (R)-ako "repríza",sorty, ktoré už som mal, a bol som spokojný, ostatné majú premiéru. Podotýkam, že drvivá väčšina sú cherry a "šalátové",podľa "odbytu" u tých, ktorých obdarovávam plodmi-tie im chutia najviac. :)

-Ambrosia Gold, Blue Bosque, Blue Bosque Bumblebee, Copper Currant, Bosque Green Cherry, Muchacha!,Josefina, Starfire Isis, Strawberry Tiger, Sugar Drop, Sun Cherry Premium F1(R),Puple Cherry(RR),Bombonera F1,Snow White Cherry (RR),Sun Gold F1(RR),Sun Sugar F1,Green Ghost, Green Envy (R),Ambrosia Pink, Rose Quartz Multiflora (RRR),Bicolor Cherry (R),Green Zebra Cherry (R),Sweet Gold Cherry (R),Pink Bumble Bee, Purple Bumble Bee, Blue Baby, Golden Gem Hybrid, Sweet Aperitif, Jaune Flammée(R),Rajskaja Konfetka F1,Samocvet Nefritovyj F1.

Zameriavam sa na zaujímavý vzhľad, ale tiež najmä na čo najsladšiu chuť.Aj úrodnosť a odolnosť voči chorobám samozrejme.

Objednávam z UK, aj Ameriky, niekedy,ak sa dá priamo na moju Bratislavskú adresu, niekedy je potrebné objednať na Americkú adresu u známeho, ktorý to doručí k nám.

Firmy: J & L, Tomatogrowers.com, Tradewindsfruit.com, zaujímavé sú tiež Tomatofest.com, Solana Seeds, Marianna seeds.

Som maniak na rajčiny, pestujem v takomto režime už teraz to bude 4tý rok.Pestujem striktne v režime "bio". V uvedenom zozname je obsiahnutých cca 15 rôznych farieb a ich kombinácií.

Prajem všetkým šťastnú novú sezónu, nech sa darí!

Maťo K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
French - (21) - 251.159 (?), 15.1.2014 7:51

Zdravím, letos kromě osvědčeného Tornáda a neidentifikovaného žlutého cherry rajčete budu pěstovat následující: Wapsipinicon Peach; Tangerine F1; Datterino F1; Indigo Rose; San Marzano Lampadina 2; Tlacolula; Green Zebra; Carbon; Striped Roman; Banana Leggs.

Uvítám jakékoli názory na tyto druhy, četla jsem o nich i pozitivní tak negativní reakce, ale vlastní názor je asi nejdůležitější, tak je vyzkouším a když budou na nic, tak aspoň bude prostor pro další pro mě nové odrůdy :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.194 (?), 16.2.2014 16:27

mám ojednáno asi 15 druhů od AEV -VS jsou tam zajímavé věci.Má někdo zkušenosti s tímto zásilkovým obchodem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika