Příspěvky uživatele - Petersak

Problém s Rebarborou, 4.7.2017
Zdravím, mám taký problém s rebarbourou, že sa jej veľmi nechce vyfarbovať. Mám 2 rastlinky zo semien a stopky sú stále zelené a červené sú len konce pri pôde. Pritom materská rastlina ich mala krásne červené. Dá sa niečim podporiť vyfarbovanie... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 1.2.2015
Ešte nestrihané a veru si dám asi načas. Keď pozriem predpoveď, tak veľmi spokojný nie som. Naprv lialo ako v lete a teraz mrazy a riadne. Mal som veľa mladých sadeníc vysadených, tak som zvedavý ako to zvládnu. A ešte stále ma čaká aj oprava... celý příspěvek >
Výsev hadovek nyní?, 6.7.2014
Samozrejme. Pred týždňom som aj ja vysial na doplnenie do skleníka. Musíte ale počítať s tým, že staré, ak sú napadnuté chorobami je dobré úplne odstrániť. A mladé potom lepšie ochraňovať - prevencia musí byť dôkladná a polievať treba ku koreňom,... celý příspěvek >
Stevia rebaudiana (cukerná), 21.6.2014
Podľa mňa je dostatočne sladká. Lístky sú jasne sladké, ak sa požujú. Na osladenie čaju ich treba viac, ale netreba sa báť, žeby to bolo málo sladké. Ak máte niekde na blízku veľké záhradníctvo, tak stéviu by mali mať - odtrhnite si lístok a... celý příspěvek >
Bazalka pěstovaná společně s rajčaty, 17.6.2014
Skúšal som a nebol problém. Hnojím raz za čas umelým vo voderospustným komplexným hnojivom a nebol s tým problém. U nás na juhu a navyše vo veternej Košickej kotline je problém s plesňou menej častý, postrek pri veľmi daždivej predpovedi ide... celý příspěvek >
Jaké hnojivo, 15.6.2014
Môže to byť hubové alebo iné ochorenie. Minulý rok tu u nás bol pretlak hubových chorôb a aj trávnik miestami zožltol a uschol. Zachránila to Ortiva a plošný postrek. Trávnik je veľmi háklivý organizmus, ak to je monokultúra - ľahko sa šíria choroby.... celý příspěvek >
Vadnutí rajčat, 14.6.2014
Rastlinky sú pekné. Nevidno, že by boli nejak napadnuté. Takto vädnú mne osobne pri vysokých teplotách v skleníku - pôda a rastlina sa prehrejú a potom vädne. Ale veľa by pomohlo, keby ste napísali v akých priestoroch ich držíte, koľko je tam... celý příspěvek >
Tyčková rajčata rybízová, 14.6.2014
Odpoveď ste vlastne už našli. Tyčkové sa zvyknú vylamovať. Nevylamujú sa kríčkové. Takže ich môžete vylamovať a viesť na jeden alebo aj na viac výhonov. Ja stále vediem na 2, lebo mám pocit, že tak lepšie rodia, hoci mám viac roboty s nimi. A keby sa... celý příspěvek >
Rajčata, cukety, dýně - máte už vysazené na záhonech?, 25.5.2014
Tak toto je poriadna mela. Mne starší stále hovoria, že niekedy bolo devastujúce krupobitie, veľmi zriedka, niekedy celé desaťročia nič. Menšie boli, ale tie neprinášali veľké škody. Teraz to máme každý druhý rok pomaly a menšie sú 5-6x do roka, nie... celý příspěvek >
Rajčatá ničia vtáky, 25.5.2014
Prehodiť sieť cez strom a cez paradajky, kde pre to musím vyrobiť aj nejakú konštrukciu nie je to isté. Mám skúsenosti a je to otrava. Prekvapivo veľká. Navyše, ak sa spraví zle, účinok bude minimálny. Ale aj zosieťovať nemôžem všetko. Ten záhoček je... celý příspěvek >
Rajčatá ničia vtáky, 22.5.2014
Mám obrovský problém so škorcom lesklým. Už tretím rokom hniezdi pod strechou domu pri záhone. Má ho tak na 2 metre. Každý rok si čo to zobol, ale teraz je to o nervy, Zlikvidoval mi sám vyše polovicu sadby. Paradakám odštipol vrcholky aj všetky... celý příspěvek >
Septorióza, 26.4.2014
Zeler napadla septorióza, ale nielen ten. Prakticky je všade. Pritom bol bez škodcov. Ochránili sa iba rastliny, ktoré neboli doma, ale v skleníku. Postrek som skúšal, ale neviem, či sa mi ešte oplatí s tým trápiť. Mám to už aj na mäte. čo by som mal... celý příspěvek >
Nastja slastena klicivost, 21.3.2014
Hrôza. Mám ju prvý rok, ale klíčivosť asi 20%. Inde mám aj 100%, väčšinou nad 80%. Takže som sklamaný. Neviem, kde bola chyba. Ale niekedy sú semená na vine. Vychytáte staršie alebo nekvalitné a je zle. U paprík som mal u 6 odrôd vyše 80% úspešnosť a... celý příspěvek >
Celer, 3.2.2014
Minulý rok som mal strašne slabý zeler. Je pravda, že veľké skúsenosti s ním nemám. Sadenice som presádzal iba raz (pikýrovanie) a potom išli na záhon. Literatúra píše, že ich ntreba sadiť hlboko, ale zas mám pocit, že rastliky sa mi veľmi ťahajú.... celý příspěvek >
Jak docílit aby sazenice paprik byla silná a zdravá, 30.1.2014
Hong Kong oslavuje čínsky nový rok, alebo sviatky jari. Jednoducho sa nedoručuje. Ak to neprešlo cez colnicu u nich, tak sa načakáte. Tiež som si doobjednával led na rastlinky a zasekli sa na colnici u nich. Zas sa začína pracovať 10.2.2014. Škoda... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika