Rajčata na sušení



host - 138.131 (?)
30.1.2018 20:33

Taiko se suší velmi dobře-mám vyzkoušeno.    K.Š.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 93.30 (?), 18.2.2017 18:19

Děkuji za odpověď. Tak to určitě zkusíme také expedimentovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 30.1.2018 22:08

No vida, to se ta diskuze zvrtla konečně správným směrem. Zrovna dnes jsme se v hodině - angličtiny - dostali na téma pálenka z rajčat. Zahanbeně jsem přiznal, že jsem o ní nikdy neslyšel, natož abych ji pil. Ani jsem netušil, zda je to možné. Ale selský rozum říká, že zkvasit a vypálit lze vše, co obsahuje dostatek cukrů. Takže se nabízí jeden, nevíme jak ceněný, ale to se dá napravit, způsob zpracování přezrálých rajčat po horkém létě: vypálit. Píšu si do seznamu úkolů, které je třeba vyzkoumat. Nakonec co brání přidání i jiného cukru, ať už v podobě ovoce či čistého. Taky mne napadá med. Co vy na to, hlavně chuťově?

Jo, a hned mne napadlo, že jste z Moravy. Jste: zkontroloval jsem si to.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 17.2.2017 19:02

Přála bych si, aby mi taky vydržela sušená rajčata do následující sezóny, marně! U nás je to natolik vyhledávaná komodita, že vydrží sotva do ledna, a to je dávkuji opatrně. Letos mám v plánu usušit 100kg rajčat, tak si přeji krásné počasí pokud možno bez plísní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.181 (?), 30.1.2018 8:52

Letos budu poprvé pěstovat odrůdy Taiko, Andine cornue, Hugo. Měly by být ideální na sušení. Také chci zkusit rajčatové chipsy z přebytků co neujíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.131 (?), 30.1.2018 20:33

Taiko se suší velmi dobře-mám vyzkoušeno.    K.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PetrK - (31) - 80.10 (?), 20.2.2024 12:45

Dobrý den, rád bych se zeptal, sušením na slunci se dosáhne toho potřebného stavu aniž by to zplesnivělo? Jak dlouho to trvá?  Musí se to v něčem máčet před, nebo při sušení? Děkuji. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 20.2.2024 17:51

Ano dá, v Itálii. Anebo občas na jižní Moravě či južnom Slovensku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 30.1.2018 22:20

Ano, myslím - nevím jistě - že jsem měl Tornáda loni. Omylem, ale na tom nesejde. Sušil jsem je dvěma způsoby: v sušičce a v troubě s nastavitelnou teplotou. S troubou byly malinko problémy, spíš chyby na mé straně, ale obojí, naložená v olivovém oleji, jsou skvělá. Ta chuť se totiž sušením jaksi koncentruje. Jíme je jen tak anebo používáme do vaření. V sušičce jsem je tedy opravdu usušil do "tvrda" a spoléhal na radu z internetu, že nasáknou olej. Nepovedlo se. Ale když je třeba dusím, okamžitě nasáknou vodu a krásně změknou. A ta chuť se nedá srovnat třeba se zavařenými. Na špagety není nic lepšího. 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.233 (?), 31.1.2018 8:41

Mozno spravny recept nie je o tom ze nasiaknu olej. Skuste pohladat povodnu taliansku recepturu. Ani tie z lidla nemaju v sebe nasiaknuty olej i ked su v oleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 31.1.2018 19:54

Ano, to jsem poznal v praxi. Zatím není co sušit, takže to nechám na příhodný čas. Italsky ovšem neumím, takže přivítám každou radu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika