Rajčata - fleky na listech - co je to?



Luc - (21) - 248.7 (?) 
12.7.2009 23:16, zobrazeno: 14728x

Dobrý den,
letos zkouším poprvé pěstovat rajčata v pytlích a zatím to jde velmi dobře, ale na spodních listech se jim objevily podivné fleky, a tak bych se chtěla zeptat, co to je - možná to je plíseň ale možná taky že ne... Ty fleky jsou nejdříve žluté (obr. A)a pak tmavě fialové (obr. B) (i když na obrázku vypadají jako černé). Pak se tam objevuje ještě jiný druh fleků (obr. C), s nímž jsou spojené i fleky na stoncích (obr. D). Potřebovala bych tedy vědět, o co se v obou případech jedná a pokud je to nějaká nemoc, jak na ni, aby to nenapadlo další listy a i plody. Stříkala jsem rostliny již 2x proti plísni, přípravkem Bioton (olej z řepky to je tuším). Děkuji předem za všechny rady!

divné fleky na listech rajčat
divné fleky na listech rajčat
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 55.26 (?), 13.7.2009 0:32

Promiňte, ale ten řepkový olej - víte jistě, že je proti plísni? Není to náhodou spíš proti škůdcům? Mšicím nebo molicím? Moc se mi nechce věřit, že by olej zmohl něco proti plísním. Jak vypadají plody? Mají také skvrny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 13.7.2009 0:36

Omlouvám se, měla jsem si to zjistit dřív. Máte pravdu, je to přípravek proti plísním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.7 (?), 13.7.2009 2:11

Ono se to plete, protoze toho Biotonu jsou 2 druhy, ktere se jak jsem se divala ale lisi jen nazvem obalem (ucinna latka i jeji koncentrace je stejna), jeden je na skudce, druhy na plisne a padli. Co se tyce plodu, ty jsou uplne v poradku. Na tech listech to mam uz nejakych 14 dni a zda se ze to nejak rychle nepostupuje, listy se jen trosku zaviraji nebo jak to rici (okraje sviraji k sobe). Nevim jestli to treba neni nejaky prirozeny jev, co ja vim, treba starnutim listu nebo od slunicka... protoze je mi trochu divne ze ty fleky jsou tmave fialove, to mi nejak na plisen nesedi ale nevim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.64 (?), 13.7.2009 8:03

Tyhle fleky jsem měla na několika spodních listech račat taky, otrhala jsem je a fleky se dál neobjevují. Rajčata jinak vypadají zdravě, tak to neřeším. Plíseň bramborová to není, s tou mám, bohužel, bohaté zkušenosti, tu bych poznala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 15.7.2009 9:21

Já to mám na rajčatech pestovaných v květináčích. Možná je to nedostatek výživy.

Vlevo je rajče rostoucí ze země a je to rozdíl !!
Vlevo je rajče rostoucí ze země a je to rozdíl !!
možná to pomůže
možná to pomůže
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika