Problémy s listy u cukety



terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?)
13.7.2012 11:44

Já trhám i malé, třeba na grilování. Ty velké nechávám růst na cuketové zelíčkowink.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 11.7.2012 21:55

Mela jsem to minuly rok a nevim, co to je. Znicilo mi to vswechny cukety a ortiva nezabrala. Jedine, co pomahalo bylo vsechny napadene listy orvat, cuketa poporosla a vypustila nove, napadalo to i plody. Trhejte listy. Kdyz to tak nechate, znici vam to celou rostlinku. Diky otrhavani jsem aspon neco sklidila, ale byl to boj. Plisen to ale neni, spise neco, co prenasi msice a komari. Hodne stesti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 12.7.2012 9:34

Napadené listy jsem otrhala (tedy né všechny, skoro nic by tam nezůstalo) a stříkla Ortivou. Pomohlo to.yes Pak ale přišly kroupy a plody a listy hodně poničily. Tak jsem je zase otrhala a rostliny se pomalu dávají do kupy. Tak snad už se nic dalšího nestaneindecision.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.7.2012 19:04

Ortiva mi taky zabrala, ať se Vám daří a už jen hezké počasí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 12.7.2012 20:37

Díky moc, pane Mirku! Z rajčat letos asi nic nebude, zničily je kroupy, takže odrůdy ze semínek, které jste mi posílal (tomatoberry garden a sladkaja děvočka) možná ani neochutnám... tak třeba příští rokwink. Jsem ráda aspoň za ty cukety...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 12.7.2012 21:40

Dobry den, melo by se to zvetit. akorat vam poradim, ze pokud se objevi znova napadeny listek, tak hned odstranit. Me to bylo lito, ale pak jsem litovala, nebot se to znova rozjelo. Ona znova obrazi, i listky i plody, uvidite. jen doporucuji nejaky clanek o cuketach. Ja take pestovala takove obry jako vy, ale ted jsem zkousela male neloupane cuketky a je to mnohem chutnejsi a je jich vice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 13.7.2012 11:44

Já trhám i malé, třeba na grilování. Ty velké nechávám růst na cuketové zelíčkowink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika