Problém se zemí z kompostu - předpěstování paprik a rajčat



Stránky: 1,  2   
karak - (4) - 194.33 (?) 
9.4.2011 20:23, zobrazeno: 30225x
Dobrý den, sadbu jsem dal do země namíchanou zhruba z 1/2 zahr.subsrtátu a 1/2 kompostu (asi 4 roky rozleželý kompost, převážně z listí lípy a jasanu, část trávy a zem z truhlíků po muškátech). Po vzejití pravých lístků se u papriky kroutí listy a u rajčat zakrní vrchol a dál neroste. Čím to je způsobeno? Substrát je v pořádku, rostliny v něm rostou normálně, tak příliš silný kompost nebo něco jiného?Díky za odpovědi.
poškozené sazenice rajce a paprika
poškozené sazenice rajce a paprika
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 217.147 (?), 9.4.2011 22:06

Ja to takto kombinujem a ani zdaleka nemam kompost 4 rocny. Pisete ze je tam cast travy. Nestriekali ste travu proti burine? Alebo ste nehnojili travu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.33 (?), 10.4.2011 9:07
Trávu v kompostu jsem stříkal asi před 2 roky Starane+Lontrel, ale v kompostu je trávy tak do 1/4 objemu. Rostlinám se první děložní lístky vyvíjejí normálně, až 1.pravé lístky se začínají kroutit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 10.4.2011 7:23
Já bych to tipl na "přehnojení" kompostem. Kompost (pokud je) používám až pro výsadbu na záhon. Pěstuji sazenice v substrátu a přihnojuji Kristalonem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
singularita - (6) - 218.138 (?), 10.4.2011 9:21
Dobrý deň prajem! No, vyzerá to, že ten substrát je príliš silný... alebo neprelievate ich náhodou viac ako treba? skúste pozrieť korienky v akom sú stave...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.33 (?), 10.4.2011 19:47
Kořínky paprik jsou normální, Kořínky rajčat jsou menší, dnes jsem je přesadil do jiné země.Zalévám vše normálně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 10.4.2011 20:01

Zkuste si na Googlu zadat choroby paprik možná tam něco najdete.Já mám taky papriky zasazené v kompostu, trochu písku, trochu rašeliny a trochu koupeného substrátu míchala jsem od oka a jsou v pohodě.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.90 (?), 10.4.2011 11:45
Mě slovo kompost děsí.Kdykoliv, ať z kopostéru, nebo jenom z ohrady, přehazovaný,přídavek bio na urychlení - smíchala jsem ho na záhonku s hlínou a vše uschlo, spálené,jako po Roundapu.Nastudováno kde co, po uplynutí 2 let už by v kompostu neměla být živiny, ale jenom jeho samotná struktura zlepšuje půdu tím, že dokáže vázat víc vody a je kypřejší Jedině na podzim zarýt do zemi, k čemuž se mi zdá vhodnější slamnatý hnůj.Jestli je kompost dobrý prý se určuje tak, že se do trochy kompostu zaseje řeřicha, ty drobné zelené lístečky.Pokud neuvadne, je dobrý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.147 (?), 10.4.2011 20:10

necudujte sa, kompost obsahuje tolko dusika ako mastalny hnoj (preratane na susinu). Ale zmiesanim so zeminou by nemal byt tak velky problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 10.4.2011 21:41

Nemohu si pomoci, mně to poškození připadá jako po herbicidu. Přehnojení dusíkem nedělá kroucení srdíček, spíše by rostliny vadly na slunci, či zasychaly listy od okrajů. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika