Papriky žloutnutí listu



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
20.9.2016 10:44

Třeba v tom přihnojování, když vám rosou pěkně a ke stagnaci dojde až později? Já nepřihnojuji vůbec, pouze na podzim zaryji trochu kompostu, a rostou mi jak divé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
mvvv - (11) - 217.104 (?), 20.9.2016 10:39, zobrazeno: 32014x

Dobrý den,
Můžete, prosím někdo poradit, v čem je chyba? Pěstujeme papriky ve skleníku už nějaký rok, ze začátku v pořádku, ale pak byl výsledek čím dál tím horší. V loňském roce jsem vyměnil půdu ve skleníku, kterou jsem promíchával kompostem z kompostárny 3:1(zemina: kumpost). Moc to, ale nepomohlo. Po výsadbě růst v pořádku, v brzké době se, ale zastaví a trvá jim, než opětovně začnou růst. Později začnou lupeny žloutnout a plody jsou malé. Přihnojovány jsou kristalonem a wuxalem na list.
Děkuji za pomoc.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 20.9.2016 10:44

Třeba v tom přihnojování, když vám rosou pěkně a ke stagnaci dojde až později? Já nepřihnojuji vůbec, pouze na podzim zaryji trochu kompostu, a rostou mi jak divé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 20.9.2016 11:31

Jak řešíte zálivku? Proč hnojíte na list a ne jen pomocí kořenů? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 158.91 (?), 20.9.2016 12:12

To může být i sviluška, koukněte na pavučinky - lupou na listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.93 (?), 20.9.2016 12:12

Přihnojovány jsou kristalonem ... jakym? Zrejme Plod a Kvet. Nedavate toho hnojiva moc? Listy vykazuji zrejme nedostatek horciku v dusledku prehnojeni draslikem (z kristalonu PaK). Chtelo by to take davat ledek vapenaty nebo Kristalon Start.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mvvv - (11) - 217.104 (?), 20.9.2016 14:56

Děkuji za reakce, přihnojovat jsem začal, až když rostliny přestaly růst. Ano, používám Kristalon plod a květ cca 1x za 14 dní 1odměrka na 10l vody. Wuxal na list právě kvůli doplnění ostatních látek, použil jsem asi 4x. Zalévám ke kořenům. Na svilušky jsem měl také podezření, ale nic jsem nenašel. Na příští rok chci využít vermikompostu, máte s tím někdo nějakou zkušenost? Jakým způsobem provést rozbor zeminy?

Ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 21.9.2016 10:37

Múže to být i nějaký druh plísně, mám jí na chili, přelezla mi tam z rajčat, chce to větrat. U growerů seženete i "tekutý žížali",ale je to jen na začátek růstu takže spíš "N". Podle mě všechny hnojiva mají vyvážený a kompletní složení, není nutné to nějak kombinovat, spíše doplnovat doplnky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.93 (?), 21.9.2016 11:14

Podle mě všechny hnojiva mají vyvážený a kompletní složení, není nutné to nějak kombinovat ... tak to nemate spravnou predstavu, vyrobce hnojiv Kristalon (firma Yara) uvadi, ze tato hnojiva jsou urcena pro kombinaci s hnojivem Yara Liva Calcinit, coz je ledek vápenatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 158.91 (?), 21.9.2016 13:00

To je pro doplnění vápníku když máte měkkou vodu nebo rostlinu co má větší potřebu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.93 (?), 21.9.2016 13:10
To není kvůli mekke vode a vetsi potrebu vapniku ma kde co, napr. papriky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika