Papriky 2014



Klarcab - (10) - 94.34 (?)
27.3.2014 6:35

tak a je tu problém zjistila jsem že mám na hlíně nějaké průhledné žížalky..takže mi to asi budou ožírat..stříkáte něčím papriky a rajčata proti chorobám nebo škůdcům? díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Klarcab - (10) - 94.34 (?), 27.3.2014 6:35

tak a je tu problém zjistila jsem že mám na hlíně nějaké průhledné žížalky..takže mi to asi budou ožírat..stříkáte něčím papriky a rajčata proti chorobám nebo škůdcům? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 27.3.2014 20:07

Papriky ani rajčata za oknem ničím nestříkám. Na druhé straně nemám v bytě pokojovky, takže moje papriky nemají možnost něco lapit. Někdy použiju Previcur na padání klíčících rostlin. Přikládám dnešní foto paprik. J.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.90 (?), 27.3.2014 20:20
Jiřko máte opravdu krásnou sadbu :-) Zuzana Plzeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.3.2014 20:31

Myslim, ze muzete byt na sve sazenice Jirino hrda, aspirujete na nejlepší pěstitelku sadby paprik wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Klarcab - (10) - 94.167 (?), 6.4.2014 20:14

mohu dát rajčata i papriky už na balkon přez den? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 6.4.2014 21:01

Přes den ano, pozor na sluníčko přehoďte na ně netkanou folii, na noc je raději ještě schovejte.Já moje taky dávám přes den ven 15.dubna je již chci sázet do skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.4.2014 21:13

Záleží kolik stupňů tam máte. Sluníčko jim v této době ještě neublíží, jen pozor na noční pokles teploty. Já mám rajčata venku již nějakou dobu, jak přísadu tak i v květináčích, v případě ochlazení je skryji do skleníku. Mám venku i citrusy, kiwi, v nevytápěném skleníku mám vysazeny rajčata, nějakou papriku i okurek, uskladněny tam mám lilky, papriky, rajčata, melouny i okurky. Hranici minimální teploty mám "stanovenu" na 4-5°C, v současné době se noční teploty tady na jižní Moravě pohybují okolo 8mi stupňů.

rajčata venku
rajčata venku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Klarcab - (10) - 94.167 (?), 7.4.2014 21:34

Dobře dávám je přez den ven a pak na noc schovám domů. Mám balkon kde nesvítí sluníčko takže v pohodě a rajčata a papriky mám balkonove takže nemám skleník a budou malého vzrůstu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zardia - (2) - 29.62 (?), 11.4.2014 10:34

Dobry den, jsem rada za tuto temu :) mozem sa dostatocne inspirovat...

Chcela som sa spytat, mam vysadenu rannu odrodu EVA cca od 14.2. Zatim paprika vypada vyborne (podla mojho velmi laickeho oka)..

Zacina to vypadat akoby paprika zacinala rasit kvety (v strede nad poslednymi listkami sa objavili 4 kulicky - omlouvam se za blby popis, ale jsou to moje uplne prve papriky a tak nevim jestli to jsou opravdu kvety).

nicmene jsem se docetla ze jak paprika zacne kvest uz by nemela byt presazovana. Venku se mi ale na presazeni zda jeste brzo a sklenik nemame. Muzete mi nekdo poradit co s tim? pripadne jestli je pravda, ze se paprika nemuze behem kveteni presazovat?

Dekuju moc a pripojuji fotku z pred dvou dnu, dneska je paprika zas o neco vetsi..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 11.4.2014 11:48

Samozřejmě se může během květu přesazovat. To, že by se během květu paprika neměla přesazovat je míněno tak, že po přesazení papriky pak zpravidla květy odpadnou, protože je rostlina s poškozeným kořenovým balem nedokáže vyživit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika