Paprika Zvonek



GunnarSK - (26) - 154.39 (?) 
21.2.2011 20:59, zobrazeno: 23767x

Mám semena Zvonku zakoupená v minulém roce. Píší,  že to je odrůda ozdobná. Teď ji asi vyseju, ale nevím, zda je vhodná k jídlu. Má někdo zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 21.2.2011 21:21
Já měl tuto zvonkovou odrůdu, byla sladká ale využití nulové...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.122 (?), 21.2.2011 22:34

Vyséváme již několik let podobnou zvonkovou odrůdu jako je Mirkova na obrázku, pálí jako čert, používám jako každou normál feferonku. Sestra ji na podzim vyryje, nasadí do květníku a do vánoc mívá ještě parádu na chodbě. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.2 (?), 27.3.2012 18:49

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda, a kde bych mohla onu papriku zvonek koupit. Kdysi jsme ji pěstovali, ale už nemáme semínka..

Předem děkuji za info ansv@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.201 (?), 28.3.2012 14:03

Dobrý den. Semena zvonečkových paprik byla letos běžně dostupná skoro všude v drogeriích, v Tescu, v OBI, v Hornbachu, nevím jestli už není pozdě na jejich výsev. Zkuste. Irena 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 28.6.2013 16:38

p.Mirek, ta první fotka byla z vaší zahrádky, předpokládám,pokud ano, trochu mne mrzí, že sem sazeničky rozdala, i když v tomto počasí, kdo ví jak by na tom byly.Je to ranná nebo pozdnější odrůda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.119 (?), 1.3.2011 13:00

Mirku, já si letos už si tyto papiky předpěstovávám v malém skleníčku. V loňském roce jsem měla od známých z Moravy tyto papriky zvonečky naložené v láku a oleji, jsou sice pikantní, ale po zavaření již né tak ostré a pálikvé je to velká dobrota. Navíc krásně v nálevu vypadají. Přikládám recept na nálev:

2 l vody

0,5 l octa  

1 DEKO a 35 koleček sacharinů

5. min. povařit, zalévat studeným lákem, potom cca. 20 min. sterilizovat. Možno trochu zakápnout kvalitním olejem.

Dobrou chuť,  Adéla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 28.6.2013 10:32

loni sem dostala od kolegyně tuto papričku červený zvoneček, byla sladká, a ještě oranžovou kuličku, také sladkou.Manžel kolegyně je kuchař, používal je při přípravě obložených mis jako ozdobu.Mě chutnaly.Semena sem si nechala, bohužel sem je zapomněla zasít, až v dubnu sem si vzpomněla, a dala sem ještě pár semínek.Rostlinky vyrostly velmi rychle a dohonily ostatní odrůdy.Bohužel, nenechala sem si je ale darovala sem je známé výměnou za jiné sazenice.Ale mám ještě zbylá semena tak to na rok napravím.Zajímalo by mne, jak bohatě plodí, kolik bylo na keříku plodů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.61 (?), 12.10.2023 18:00

Koupila jsem se omylem místo zelených paprik, vyrostly do výšky cca 150 cm a do října na jedné rostlině vyrostlo zhruba 50 papriček, používám je místo čili papriček a ostatní naložíme

zelenina
zelenina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika