Padlí na tykvich: ma smysl selektivne vylamat postizene listy?



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
23.7.2013 8:55, zobrazeno: 7444x

Letos maji hokaida zpozdeni, zato padli predstih. Nektere rostliny ci jejich casti jsou zasažené. I na zasažených castech jsou nasazene plody. DOkazou ale takove jeste dozrat, nebo je prislusny slahoun odsouzen k zahube?

Pokud vyberove vylamu zasazene casti, zpomalim tak dalsi sireni?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 39.179 (?), 23.7.2013 14:49

Klidně vylamujte, ale jen tolik, aby rostlina mohla dýchat.Tykve sami o sobě jsou proti plísním a těmto chorobám dosti odolné a roubují seprávě na ně i okurky, nebojte,dozrají!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 23.7.2013 15:12

ano na to se dava snad ta tykev fikolista, ktera jinak na konzum nic moc. Treba jeden dlouhy slahoun plny kouli je uz hodne stribrny, tak ho experimentalne necham, bo mi prijde skoda ten potencial nicit. jen doufam ze nebude mit takto potencial sirit padli na sve zdrave sousedy. Jsem zvedav co s padlim udela prechodna zmena pocasi kdy na okluzi ze stredy na ctvrtek asi neco zaprsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 23.7.2013 16:20

Rychle ošetřete postřikem proti padlí, jeho tlak je letos abnormálně velký a účinost postřiků není nejlepší,  já už musel stříkat 2x. Tykve jsou na padlí hodně náchylné, zvláště ty keříčkové, za poslední roky nepamatuji že by někdy nebyly napadeny. Postřiky mají OL 3 dny (Ortiva) takže to sklizeň nějak zvlášť  neomezí.

takhle to začíná
takhle to začíná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.7.2013 18:38

já s padlím na cuketách má problémy až koncem září, to nemá cenu ani stříkat, ale chce to hlavně-dobrou polohu a správně zvolenou odrůdu a pak se jenom musí zalévat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.70 (?), 12.7.2016 20:33

Máte zkušenost, které tykve jsou na padlí méně náchylné?

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika