Odrůdy paprik



host - 237.253 (?)
19.2.2010 22:21

Letos mi papriky na okně nejak špatně vzchází. Jaké máte zkušenosti?  Jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 19.2.2010 7:19

Pěstuju papriky ve skleníku, u nás to jinak nejde. Za jednu z nejlepších jednoznačně považuju Amy. Naopak se mi obecně neosvědčily drahé a superlativy ověnčené hybridy. Asi je neumím. Zřejmě to bude i těmi nočními teplotami, jak psal někdo výše. Loni jsem zkusil hypermarketovou Bonetu, je podobná Amy a stejně tak výkonná. Mám raději žluté papriky proto, že se dají sklitit i v technické zralosti a nemají trávovitou chuť. Zeleným/červeným hybridům trvá hrozně dlouho, než začnou červenat a do té doby nejsou chutné. Chuťově je pro mne nepřekonatelná Mars od Teclové, slabostěnná zeleno/oranžová. Ale opět se musí nechat alespoň do stadia, než začne oranžovět. Feferony pěstuju Beros, jsou pro nás akorát pálivé a je to spolehlivá odrůda. Zkusím letos tu Vlastu, když ji tu všichni tak chválíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.45 (?), 19.2.2010 15:20

Léta jsem pěstoval bílou papriku, vynikající chuti. Teprve až přezrávala, začala nabírat načervenalou barvu. Bohužel jsem semínka přes veškerou snahu neudržel.

Nevíte náhodou o jakou odrůdu šlo? Pěstování jsem převzal po otci před 10ti lety a tedy nepůjde o novodobé šlechtěnce. Letos jsem se nechal nalákat na Bonetu, ale jak je psáno výše, půjde zřejmě opět o žlutou odrůdu.

Děkuji.     I., o.ivo@seznam. cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.2.2010 15:32

Vysloveně bílá paprika - to by odpovídalo nějaké maďarské odrůdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 19.2.2010 16:13

Citrinu jsem kupovala minulý týden v H-chu. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 20.2.2010 8:33

Boneta je hodně světle řlutá, dalo by se i říct, že bílá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.36 (?), 1.2.2011 8:27

Vyzkoušejte "Amadea F1 od paní Teclové", ranná, bohatá násada plodů, bíložlutá pak začne červenat, mé děti ji mají strašně rádi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.110 (?), 19.2.2010 20:23

Já také každý rok pěstuji různé odrůdy paprik. Letos mám asi 20 druhů, vždy se vracím ke starým osvědčeným a zároveň experimentuji s novými odrůdami. Moje oblíbené, již mnohokrát vyzkoušené - Citrína - dá se pořád sehnat, Folika - raná, do skleníku, Meika - málo plodí, ale těch pár plodů na každé rostlině jsou obři, Fantazie a Fatima, Hamík - malé, oranžové a lahůdkové plody pro děti, Vlasta - taky prověřená, osvědčily se i vysoké odrůdy paprik z Libery od Ing. Teclové - Žluťásek, Beatrix, Beate a další. Těch oblíbených odrůd je hodně. Do nového roku všem hodně pěstitelských úspěchů - a to nejenom v pěstování paprik. S pozdravem M.S. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.253 (?), 19.2.2010 22:21

Letos mi papriky na okně nejak špatně vzchází. Jaké máte zkušenosti?  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.120 (?), 19.2.2010 23:25

Pořád je inverze, málo svítí sluníčko, tak to přes ta okna špatně prohřívá, ta zasetá semínka. A nádobky se zasetou paprikou ještě raději podložit nějakým polystyrénem, ať se to neochlezuje od parapetní desky. Než to vzejde, je lépe to dát někde na skříň pod strop, kde je vyšší teplota, nebo přes nějakou podložku přímo na radiátor. Ale pozor, neuvařit! Potřebuje to stálou teplotu okolo 24°C a více.

FR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.2.2010 7:00
Všechny odrůdy nebo jen některé? U mne letos špatně vzcházela AMY a Hamík, jinak ostatní bez problémů. Vyřešil to nákup nových semen těchto odrůd. Přitápím jim žárovkou na teplotu 26-28°C v polystyrenové bedýnce zakryté sklem.
něco z maďarské produkce..
něco z maďarské produkce..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika