Nové sazeničky z výštipků rajčat



helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?)
18.7.2009 11:11

Sazeničky z výštipků se začínají pěstovat na konci ledna. Stačí jen několik sazenic. Nevýhodou je málo slunce v lednu až březnu, není vhodné pro všechny lokaliry.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 248.7 (?), 12.7.2009 23:51, zobrazeno: 9916x

Jsem začátečník v pěstování rajčat a známá mi poradila věc, která možná poslouží i dalším začátečníkům... kupovala jsem rajčata jako sazeničky a moc jsem jich neměla, ale známá mi poradila že vyštípané výhonky (které vyrůstají nad listy) se mohou dát do vody zakořenit a pak zasadit a máme další rostlinky. Vyzkoušela jsem to a rostou jak z vody, krásně zakořeňují a pak po přesazení rychle rostou. Takže třeba se tento postřeh bude hodit i dalším začínajícím pěstitelům rajčat...
P.S. Ty výštipky samozřejmě nemohou být úplně malinké, ideální je výška tak 15 cm.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.7 (?), 12.7.2009 23:55

Ještě bych chtěla dodat, že tento způsob pěstování vám výrazně ušetří peníze za sazeničky, protože stačí koupit 1 sazeničku od každé požadované odrůdy a z ní si už namnožíte mnoho dalších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.202 (?), 13.7.2009 7:33

Zaujimave :)

Stoji to za vyskusanie :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 15.7.2009 17:25
Já je sadil přímo do země, zalíval a rostly. Čekat ale než budou výštipky k sazení, tak je pomalu po sezoně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.7 (?), 17.7.2009 23:54

Ale to urcite ne - sazenice zenou vyhony hned, uz jako male, kdyz je date do vody, pusti dostatek korenu tak do tydne, pak je muzete zasadit a je to... takze prvni vystipky maji na materske rostliny zpozdeni minimalni, ty dalsi uz trochu ano, ale rozhodne z nich rajcata jeste letos mit budete :). Ja napr. jsem mela 10 materskych rostlin z nichz mam ted namnozenych 50 dalsich rostlinek. Kdyz bych tech 50 mela kupovat, spocitejte si, kolik penez by to bylo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 18.7.2009 14:51
Samozřejmě máte svým způsobem pravdu. Já přísadu nekupuji ale pěstuji ze semen, tzn. že vždy mám sazenic více než potřebuji, navíc vím co sadím a v jakém prostředí rajčata "vypiplávám".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.6 (?), 15.7.2009 23:06
No super napad :) Tie paradajky budete jest este tento rok?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.7 (?), 17.7.2009 23:56

jasne - viz moje reakce vyse.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 18.7.2009 11:11

Sazeničky z výštipků se začínají pěstovat na konci ledna. Stačí jen několik sazenic. Nevýhodou je málo slunce v lednu až březnu, není vhodné pro všechny lokaliry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 18.7.2009 14:59
Zkoušel jsem "loňské" sazenice nebo zasít již v prosinci, ale vyšlo to nastejno jako když vysejete v březnu. Rajče potřebuje světlo a já mu nemíním svítit uměle. Takové "rajče" si mohu koupit kdykoli v supermarketu. Taky mám zkušenost s rostlinami vyrostlými přímo ze země (ze semen spadlých plodů). Ty vyraší sice později ale pak rostou o 106.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika