Nerostoucí melouny



Stránky: 1,  2   
host - 76.105 (?) 
24.6.2021 22:38, zobrazeno: 3737x

Prosím o radu. Na vodních i cukrových melounech mi nechtějí růst plody. Res. vykvete květ samičí, opyluji ho ručně (mám je ve skleníku tak pro jistotu), květ zavadne, jako kdyby byl opylený a pak se nic neděje. Prostě zavadne květ a je tam pořád ten mrňavý zelený pidimeloun, který byl pod samičím květem a nic se neděje. Co je prosím špatně? Pokud se nějaký neopylil správně, tak zežloutl a odpadl (což je logické, když nedojde k řádnému opylení, že květ odpadne i se zárodkem - sice mě to vždycky mrzí, když se tohle stane, ale nejsem včela a tak ne vždy to zvládnu), ale tihle jen stojí a nic nedělají - nerostou a ani neseschnou. Mám je ve skleníku, v půdě obohacené kvalitním kompostem, na jaře před výsadbou zahrabán granulovaný koňský hnůj a pravidelně hnojím kristalonem plod - květ. Díky za jakoukoliv radu. Docela by mě mrzelo, kdyby z toho nic nebylo - přecijen těhle zárodků mám na rostlinách asi 15 (celkem 6 rostlin)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 25.6.2021 7:30

Snad jsou přehnojené a zároveň žíznivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 25.6.2021 7:55

A co byste chtěl, vždyť je teprve červen. Prostě ty rostliny to vyhodnotily, že nemají ještě dostatečný kořenový a listový výživový systém pro tvorbu plodů. Počkejte měsíc a uvidíte, že všechno bude jinak. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 249.234 (?), 25.6.2021 11:22
Zalévejte hodně a teplejší vodou. Ne ledovou přímo ze studny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.98 (?), 25.6.2021 13:04

Mám konve přímo na melouny, které vždy večer napustím vodou a další den jimi zalívám, takže voda teplá je. Hnojit snad nepřehnojuji. Okurkám jsem udělala to samé zázemí a plodit mi přestaly, takže jsem začala hnojit i melouny :D zalévám snad v pohodě - v těch horkách každá rostlina pár litrů denně dostala. Spíš mě překvapuje, že třeba na jednom cukrouši se mi plod začal i zvětšovat jeden, ale zbytek prostě nic - asi jsem jen nedočkavá či co - snad z toho něco bude. Ale díky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.29 (?), 19.7.2021 1:01

Nevím, jestli se už problém nějak vyřešil, ale zkusím i já reagovat. Melouny ve skleníku už nepěstuji, protože tam hodně rostou, ale neochotně nakvétají. Problém může být v nedokonalém opylení. Kolikrát opyluji některý květ i třikrát a plůdek přesto odpadne. Může být problém v pylu nebo blizna ještě není schopna přijímat pyl. Je taky možné, že opylujete ve vysokých teplotách. Spousta rostlin při teplotách nad 30°C přestává mít schopnost opylení. A ve skleníku je to hned.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tygr - (9) - 217.227 (?), 7.2.2022 19:27

Docela se mě loni osvědčilo cukrové melouny naroubovat na podnož okurků. Skuste letos melouny naroubovat. Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 7.2.2022 22:27

Na podnož okurek? V loni jsem poprvé rouboval na tykev fíkolistou. Z cca 40 pokusů mi nevyšel ani jeden, tak jsem poslední tykev hodil na záhon a mám alespoň dostatek semen na letošní roubování. V lídlu mají opravdu levná semena melounů. Již se těším na pokusnictví wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.40 (?), 8.2.2022 12:23

Loni poprve jsem taky skousel roubovat melouny na tykev fikolistou na poprve nic moc muzete napsat jakou metodu jste pouzival jeden meloun vodni černy jsem narouboval na cukinu zlutou poddlouhou obal byl zluty kulaty vnitrek mirne nacervenaly nedozraty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 8.2.2022 21:57

použil jsem několik způsobů na youtube je toho mnoho když napíšete grafting melons on a gourd. Osobně se mi líbil způsob propíchnutí listu silnější špejlí od středu rostliny a zasunutí seříznutého roubu melounu. Proč se mi to neujalo asi pravděpodobně nedodržená vlhkost a možná i moc vlhkosti. Mi to i hnilo. Neva budu testovat dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika