Množení sazenic rajčat řízkováním 2014



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Bacula - (37) - 145.88 (?) 
4.1.2015 12:03

Abstineční příznaky znám, léčím to pročítáním diskuzí o rajčatech a připravila jsem si všechna semínka, která mám k dispozici. Mám problém s tím, že se mi těžko některá odruda vyřazuje a naopak mě moc lákají další. Rajčata zatím sít nebudu, začnu s chilli papričkami. Vloni jsem tu řešila semínka rajčete Sladkoja děvočka, objevila jsem je u firmy Vilmorin jako tyčková (semínka jsem zakoupila), ale zde se pořád mluví o keříčkových. Nakonec mi jedna paní poslala semínka, račátka byla výborná, ale byla také tyčková, takže stále nemám vyzkoušenou Sladkoju děvočku, o které je tu často řeč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 4.1.2015 13:17

to jsem rad, ze netrpim touto chorobou jen ja, vzdy prijde obdobi kdy clovekja chytne rajcatove obdobi, pak paprikove, meciky, kaly, jiriny, reva, melouny, lagenarie, ibisky, ovocne stromky, skoro bych potreboval k sobe klona, jako ovci Doly :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 4.1.2015 14:53

Dnes jsem nasypala výsevní substrát do kbelíku, smísila jej se sněhem a donesla do sklepa. Datum výsevu rostlin k řízkování jsem stanovila na 6.1., loni jsem vysévala 4.1. Nemám ještě Philivitu ani Phantazii, doufám, že semena budu mít doma do poloviny ledna. Mám nadřeknutou Ferline v Británii, předpokládám, že mi ji posel doručí do konce ledna, pokud ji tam sežene. Předpokládám, ře budu řízkovat 8 odrůd, z hlediska logistiky je to maximum. Každá odrůda má svoji značku jogurtu, aby nedocházelo při manipulaci s rostlinami k záměnám. Hodlám řízkovat Sl. Děvočku, Nasťu Sl., Finik O., Tomatoberry, Philovu, Phantazii, Ferline a Kosmonauta Volkova. Ostatní odrůdy, kde nemám bídu o semena nebo velký zájen o sazenice budu vysévat až v únoru a březnu.   Zdraví Jiřina    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 4.1.2015 15:13

tak pak budeme Jiřino srovnavat Ferline, vysadim ven i do tunelu, uvidime :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 4.1.2015 15:20

Jsem na tom stejně. Semínka jsem roztřídila podle měsíců k vysetí. Příští týden jdu pro substrát a začnu nejdřív jednoletkami jako hledíky apod. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 4.1.2015 15:26

nezkousel tu nekdo rajce prezimovat?-kdyz bude v kvetniku, da se zimovat domu a z toho se pak odeberou v unoru rizky?-fungovalo by to tak, nebo je to pitomi-a?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 4.1.2015 17:28

V minulých letech to tady zkoušelo několik lidí. Zkušenosti má např. p. Mirek, Mr. Biggg, sama jsem zkusila jeden rok přezimovat Děvočku, přezimování se povedlo, rajče další rok chvíli rostlo ve skleníku a potom zašlo. Pro mne to přijde natolik náročné se tři temné měsíce otravovat s živořícími rostlinami, že touto cestou dále odmítám jít.  Pan Mirek si s pomocí přezimovaných sazenic zatáhl do skleníku molice, s kterými bojoval celou další sezonu. U pana Vladimíra nevím.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 4.1.2015 17:31

Pro sezónu 2013 jsem si na podzim 2012 odebral dva zálistky z Philovy, tyto jsem zasadil a v průběhu zimy jsem si je naklonoval. Neměl jsem s tím žádné problémy (podařilo se mně vypěstovat tři generace sazenic- víc jak dvacet), nakonec jsem jich zasadil osm, dvě nebo tři jsem sázel už se zelenými plody (ale nebylo to dobře, protože rostlinky byly slabé, plody napřed uzrály a teprve potom rostliny začaly pořádně růst). Ostatní jsem vyhodil. Něco o tom jak to probíhalo je ve vlákně "Pěstování rajčat 2013". V roce 2013-14 jsem to chtěl opakovat, ale v lednu jsem to celé zrušil vzhledem k malému místu za oknem, které jsem potřeboval pro výsevy jiných rajčat. 

                       Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 4.1.2015 20:06

Ještě obrázek klonované Philovy z 16.8.2013.

                         Vladimír

                                 

Philova
Philova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 4.1.2015 20:30

díky obema zucastnenym, jinak ta Philova je moc pekna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika