Melouny a melounky 2016



Stránky: 1,  2,  3   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
29.6.2016 19:49, zobrazeno: 16689x
Po několika letech se vracím k pěstování melounů. Zapomněl jsem jak je to se zakořeňováním. Vím, že některé dýně na šlahounech pouštějí pomocné kořeny. Nevím však, zda je to u melounů také obvyklé. Zatím mám sazenice s dvoumetrovými šlahouny, chápavými "vlákny" a malými plody, ale kořeny na šlahounech nejsou. Myslím, že je to důležité vědět k vůli zalévání nebo i hnojení, ale nemohu si vzpomenout, jak to bylo. Zalévá se tedy jen k původnímu centru rostliny?
Melounek
Melounek
Meloun rostlina
Meloun rostlina
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 29.6.2016 20:54

Tady ve skleníku melouny (Crimson Sweet) na šlahounech pomocné kořeny pouštějí, i když jsem to, na rozdíl od dýní, nikdy na pěstovaných vodních melounech zatím neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.5 (?), 5.7.2016 11:13
Dobrý den, když už je tady to téma o těch melounech tak bych se potřeboval zeptat.Letos jsem začal s pěstováním melounů poprvé a stalo se mi, že u země mi normálně stonky jakože "seschli" a prostě byli jak nitka takže mi nezbylo nic jiného než ten meloun vyhodit.Achjo, nevíte někdo co to zapříčinilo?:/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.7.2016 20:56

To je smutné. Těžko radit. Mi se zatím melouny rozrůstají bez známek chorob. Mám však pro jistotu dvě oddělená melounoviště, 20 metrů od sebe. Dělá jim dobře teplé počasí (i v noci) a spíše občasná zálivka než každodenní déšť. Měl jsem však jiný problém. Při vichřici se mi nezakořeněné šlahouny sfoukly dohromady. Musel jsem je pak rozplést a zatížit.


Šlahouny po bouřce
Šlahouny po bouřce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 8.7.2016 16:50

Dobrý den, nevíte co by mohlo být příčinou bílých fleků na listech melounů?

Stejné fleky byly loňi i letos na dýních a cuketě.

Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 8.7.2016 22:35

Nic, je to normální zbarvení listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 8.7.2016 23:02

Alespoň se tam dobře schová ten had...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.2 (?), 11.7.2016 10:30

Tři sazeničky melounů roubovaných na dýni. Zatím 9 kousků.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.7.2016 18:01
V současné době mám (venku, bez černé fólie) ve velmi teplé zahraniční lokalitě melounky jen 1 až 2 kg. Do září snad dozrají. Další sazenice z místních peciček vysetých v květnu mají plody ještě menší. Nejsou roubované ani hybridní ani hnojené či chemicky ošetřené. Rostou na mnoho let neobdělávané výživné půdě. V pátek jsem viděl na jihu Slovenska sklízet na poli (ne ve skleníku) dosti veliké zralé melouny. To obdivuji. Snad to dokáže i někdo z našich zahrádkářů.
Melounky v červenci
Melounky v červenci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 3.9.2016 11:18
Vodní melouny letos zkouším poprvé, všechny rostliny jsem rouboval. Toto je výsledek. Odrůda Oranževy Medok F1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika