Melounoviště 2013



terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?)
29.8.2013 13:02

Díky za gratulace, paní Mirko. Pan melounek již čtyři hodiny nespí, ale teď to vypadá, že to raději zalomil, když jsem mu začala zpívat.wink Nebojte se, děti jistě nějaké vnoučátko vypěstují a pak se můžete vyřádit.smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 28.8.2013 19:31

Sklidila jsem venku první plod, Vysočina, 540 m n.m. Je malý, ale chuť výborná.

Nevím, co se stalo, ale úplně se zastavil růst rostlin, už se neobjevily žádné květy - stalo se to po postřiku Rovralem-myslíte, že je to možné?



nejkrasnejsi melounek :))
nejkrasnejsi melounek :))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 28.8.2013 20:35

Vypadají sladce, hlavně ten třetí, moc gratulujusmileya trochu závidím, už je to dávno, co jsem takové dva taky "pěstovala"yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 29.8.2013 13:02

Díky za gratulace, paní Mirko. Pan melounek již čtyři hodiny nespí, ale teď to vypadá, že to raději zalomil, když jsem mu začala zpívat.wink Nebojte se, děti jistě nějaké vnoučátko vypěstují a pak se můžete vyřádit.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 29.8.2013 14:01

Rovralem to nebude, počasí nepřeje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 220.30 (?), 28.8.2013 21:11

Letos jsme si se sestrou nasadily melouny roubované a obyčejné.Jelikož vláhy bylo velice málo, úroda je hodně skromná. Za sazenici roubovaného melounu jsem dala 75,- Kč a vyrostl mi jeden jediný meloun o váze 7.5 kg, takže příště už žádný xperiment. Zvědavost nám nedovolila aby dorosl do větší váhy. Pěstovaly jsme ho na záhoně, ne ve skleníku. Ostatnní sazenice stále rostou a necháme je úplně dojít aby byly pořádně sladké.Aby jsme i vychutnaly tu pravou sladkost melounu, ne jak nedozrálou v obchodě. Foto bude příště. Rozinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.9.2013 12:59

Jeden plod na jedné roubované rostlině je hodně běžná záležitost. Včera jsem sklidil první zralý meloun ze záhonu, taky byl jen jeden na rostlině.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.9.2013 20:49

Předpověď slunce by mohla melouny popohnat ke zrání, velikost již mají.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.9.2013 21:15

to já Mirku začínám mít dilema s mírným přezráváním plodů, ted bude teplo takze chut se dramaticky jiste zvetsi :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.9.2013 9:24

Pár ukázek současné sklizně ze zahrady. Jen musím vždy dát plod do ledničky aby se ohřál a nebyl moc studený frown.Tuto letní vychlazenou osvěžující zeleninu sklízím ve "vaťáku" v podzimních plískanicích.

Podarok Severu
Podarok Severu

Ledi
Ledi

Sedmikilová neznámá
Sedmikilová neznámá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.9.2013 9:59

sice u nás jsem včera zapínal závlahu do celeru, i tak ale moc chutí na meloun není, i když ve foliáku mi chutnal moc :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti11:42
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika